Kreeta

Jälle üks Kreeta teema aga eelmine oli täpselt aasta tagasi ning ma arvan, et nüüd on olukord pisut teistmoodi.

Oleme reisile minemas kuu lõpus ning mõned küsimused. Kas vaktsineeritud inimene näitab lennujaamas vaktsineerimise tõendit (Tallinnas ja Kreetal) või peab midagi veel tegema, täitma enne kui lennujaama lähme?

Kas alla 12 -aastased lapsed peavad olema eelnevalt testitud? Kas sinna sõites või tagasi tulles nõutakse testi?

Kuidas on olukord kohapeal? Kas kõik on avatud ja toimib nii nagu kunagi või pigem on ikka koroonaaja mõjutustega?

Aitäh kui keegi leiab hetke, et mulle vastata.

1
2

Nii kui selle teema algatasin, leidsin selle lingi https://reisitargalt.vm.ee/riigid/kreeka/.

Ehk kellelgi veel abiks)

0
0

Eilses Reporteris oli lugu.

0
1

Tere!  Ei hakka uut teemat tegema. Oleks huvitav teada, kas keegi on see nädal olnud Rethymno või Georgiopolise kandis. Kuidas on maski kandmisega. Homme lend. Palju vaja umbes neid kaasa võtta? Tänud.

0
0

Ma sain 2 nädalat hakkama 2 maskiga. Üks pükste taskus ja teine igaksjuhuks autos. Lennuk, lennujaaam, poed. Ega mujal ei pidanudki kandma.

0
0

Tulin Kreetalt 02.07, ei ole just see nädal, kuid siiski. lõpetage see jama, ei ole see 4 h maskiga midagi nii hull.

2
2

Lugupeetud LiisM.

 Miks nii kurjalt? Esiteks ma ei küsinud 2 nädalat tagasi olukorda. Veel vähem maskikandmisest lennukis, mis on loomulik.

0
1

Kas nõutakse ühekordset maski või kõlbab ikka riidemask ka?

0
0

Meil on lend Kreetale 29. juuliks, kuid olen jälginud viimastel päevadel uudiseid ning hakanud kahtlema, kas sinna minek on mõistlik. Kardan just seda, kui covid veel rohke  levib, siis kehtestatakse uuesti liikumispiirangud. 2 nädalat nelja seina vahel ei tundu just puhkusena. Lisaks, kui näitajad tõusevad, peab Eestis karantiinis istuma. Kas keegi veel kuu lõpus minemas, millised teie mõtted sellega seoses on?

0
0

Tere,

Tulin just eile Kreeta nädalaselt reisilt 15 ja 18 aastaste lastega. Ainukesena oli vaktsineerimata noorim, kellele tegime antigeeni testi ning, mida kontrolliti Tallinnas minnes, aga mitte enam Heraklionis Kreetal ega ka mitte tagasi tulles Tallinnas. Maski peab kandma lennukis ja lennujaamas, on nõutav ka poes, aga täidetakse valikuliselt. Restoranides, kohvikutes mitte. Rääkimata siis mujal avalikes kohtades nagu nt rannas ja tänavatel ei tee seda keegi peale mõne üksiku entusiasti. Reis on kindlasti väärt, vaatamata Eesti peaaegu sarnasele temperatuurile on seal mere vesi kõikjal selge ja puhas ning kohati ka jahutavam kui Eestis ning ilma igasuguste sinivetikate ja viirusteta. Restorani arved samuti 3- 4 korda soodsamad. Söögidki oluliselt paremad seoses värske tooraine ohtra saadavusega (kalad, mereannid puu- ja juurviljad). Tomatid Kreetal on midagi täiesti muud kui meie restoranides/ poodides. Tasub minna küll kindlasti oleks minu arvamus! Hoidke ikka inimestega vahet ja jälgige mis ümberringi toimub ning saate endale mõnusa vahelduse. Kreeta teenindus vajab samuti ühte ekstra kiitust. Need olid meie pere muljed- kahju kui mõnel need võibolla nii head pole olnud.

5
0

Tekkis veel üks küsimus, ehk oskab keegi vastata. Kui me nüüd otsustame Kreetale ikkagi minna, tagasilend on läbi Ateena, kas enne tagasilendu tuleb ka koroonatest teha, muidu ei lasta äkki lennule? Tean  et Eestis tuleks kindlasti teha. Sai segaselt kirja, aga äkki oskab keegi vastata.

0
0

Tere. Käisin emaga Kreetal juuni alguses. Ainult lennujaamas ja bussis oli meil mask ees. Kuna selle Covidi tõttu ekskursioone Novatoursil õieti pakkuda polnud,  ja mis ka kallis, leidsin ülihea teenindusega ja soodsate hindadega reisibüroo, mida soovitan kõikidele. Räägib nii vene, kui inglise keeles.  Ma ei arva, et autot rentides oleks soodsam ja parem olnud.  Sai  mitmes kohas käidud ja peatatud seal, kus soovisime .Väga mugav. Ütled koha, kuhu minna soovid ( soovitab ka ise) ja ukselt- uksele teenus. Sai ka teistes paikades supelda, mis eriti lahe. Olime Hersonissoses. Company Star Creta Excursions, Tel. [ + 30 699 4949 471 ], E-mail: [email protected]

0
0

Selle nädala kogemus  selline, et siseruumides ja ühistranspordis kõigil maskid ees ja jälgitakse  vägagi karmilt. Igal pool siseruumides on täituvuse piirangud. Muuseumidesse lastakse inimesi sisse jaokaupa ja näiteks poodide uste taga seistakse sabas, kui lubatud külastajate arv hetkel täis on. Restoranides-kohvikutes saab väljas istuda ilma igasuguste piiranguteta, siseruumidesse (seal, kus on kondikas :-D) ei lubata paljudes kohtades üldse, mõnel pool küsiti vaktsineerimistõendit. Aga paaditripil teatas giid, et maske on vaja ainult sadamast väljudes/sadamasse saabudes pakazuuhha mõttes ja tema isiklikult keeldub igasugustest süstidest ja testidest.... keegi selle peale paadist välja ei hüpanud ja kai poole tagasi ujuma ei hakanud. Et siis leidub igasuguseid seisukohti seal ka.

Vaktsineerimistõendit ja PLF-i küsiti nii Tallinnas lennule minnes kui ka Kreekasse sisenedes, aga see vast pole kellelegi enam uus info.

0
0

Tere! Sooviks värsket infot Kreeta kohta. Vaatasin, et osa saart on juba punane (Hania kant) mis tähendab, et olukord halb. Meil suure pundiga Kreetale (Hersonissos) minek 20.08 tahaks väga teada, kui suured on hetkel piirangud (restodes, poodides jne) ja kui hull olukord kohapeal reaalselt on? Kas võib juhtuda, et kahe nädala pärast on terve saar punane?

0
0

Tere! Mul on info 2 nädalat tagasi Kavros (700m)- (Rethymon-14km) lähedalt.  Maski kohustus on nn Super Marketite, ülejäänud enda viisakus. Sama oli juba ka eelmine aasta Hersonissos. Hotellis oli sööma minnes enne valikut - maskid ja kile sõrmikud( toiduvõtmise käele) ees laual. Söömise ajal ilma, aga uuele valikule minekul uuesti ette jakätte. Ikkagi parem, kui eelmine aasta , kui pidid näitama teenindajale mida tahad ja see pani siis taldrikule ja pidev järjekord. Ekskursioonidel maski bussis ei nõutud. Tegelikult harjub sellega kiiresti ära ja kõik on normis.

1
0
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased