Kreeta vaatamisväärsused

Küsimus siis selline, et kui ma ei soovi minna ühisekskursiooniga, vaid omal käel tutvuma näiteks Knossose palee, Phaistose palee, Samaria mäekuru, Lassithi paltoo või Sfentoni koopaga Zoniana küla lähedal, kas siis on mingid piletiputkad, kust saab osta ise pileti tutvumiseks kohaga või kuidas? Ja kas need vaatamisväärsused on avatud ja lahti mingi kellani mingitel päevadel? Ja millega mul oleks vaja arvestada, kui plaanin minna omal käel? (seda, et Samaria läbimisel tuleb minna laevale ma juba lugesin) :) Tänud!

1
2

Knossose palees oli sissepääsu juures kiosk, kus sai pileti soetada (täiskasvanule oli vist 6 eurot). Rahvusvahelise üliõpilaspileti olemasolul on sissepääs prii.

0
0

Kui nad raha tahavad, siis on ka piletimüüja olemas. Enamik tavalisi vaatamisväärsusi on tasuta, seal kus palju turiste on küsitakse raha.

0
0

Küsi üksikasju kohapeal,näiteks hotellist,saad kindlasti kõige üksikasjalikuma seletuse.Kõik need atraktsioonid on ju ikka inimese jaoks tehtud ja keegi ei soovi neid varjata.

0
0

Samariat soovitan mitte omal käel ette võtta. See on väga väsitav matk ja hea on sadamasse jõuda teadmisega, et kõik on korraldatud ja valmis. Muidugi olen siin foormumis lugenud ka väga edukatest Samaria retkedest, kus omal käel käidi.

Kõike muud on aga väga tore omal käel ilma suure reisigrupita avastada. Sissepääsupiletid ei ole seal reeglina väga kallid ning kõikides kohtades, kus mina käisin, olid piletiputkad ilusti sissepääsude juures.

0
0

Arvan ka, et mugavam Samaria jaoks mõnest kohalikust büroost ekskursioon osta - vähemalt siis, kui tahad sama päeva õhtuks oma majutuskohta tagasi jõuda. (Aga ei pruugi ju tingimata...) Knossose palee oli mu meelest avatud 8.00-17.00, aga praegu leidsin internetist ühe koha, kus oli kirjas 8.00-15.00 (mida siiski raske uskuda). Phaistose puhul peaks samade aegadega arvestama. Samariaga on ka nii, et kindlast kellaajast (vist 7.00? 8.00?) kindla kellaajani.

Muuseumide kohta selline link http://www.ellada.net/crete-info/museums/

0
0

Kreetal ongi mugav ise ringi rännata ja nii vaatamisväärsustega tutvuda.Selleks on kõige parem auto rentida ( rendifirmasid on igas linnas praktiliselt iga nurga peal).Kus on tasuline sissepääs, seal on tavaliselt putka või majake vaatamisväärsuse alguses.Enne tasub muidugi infot hankida, mida üldse külastada. Meie näiteks võtsime iga päev mingi kindla suuna ja siis vaatasime sealkandis olevad kenad paigad üle.Samaaria mäekurusse tasub tõesti mingi grupiga minna, see ekskursioon tasub osta kohapealselt reisibüroolt, saab odavamalt kui pakuvad meie Eesti reisibürood.Pimeda peale ei tasu jääda, sest seal läheb suht vara ja ruttu pimedaks ja siis on raske võõras kohas orienteeruda.Meie sättisime alati nii, et kella 7-8 vahel jõudsime hotelli tagasi.( Olime abikaasaga Kreetal möödunud aasta mai lõpus)

0
0

olen juba päris korraliku kodutöö ära teinud (neti ja trip.ee abiga), et omal käel autoga saarel ringi vaadata on kindel plaan. Kõigile suur aitähh, kes lahkelt infot jagavad :)

0
0

Kuidas mai lõpus ilmad olid - kas meres ujuda saab või on veel jahe ja kas muidu on väga palav juba?

0
0

Kuidas mai lõpus ilmad olid - kas meres ujuda saab või on veel jahe ja kas muidu on väga palav juba?

0
0

Vabandust, ei suutnud suud pidada. Mai lõpus on vesi ujumiseks piisavalt soe (ka aprillis on põhimõtteliselt võimalik ujuda), aga mõjub siiski veel värskendavalt. Kui päike paistab, on palav, aga mai lõpus tuleb ette ka pilves ilma, põgusalt võib kerget vihmagi sabistada. Siis on lihtsalt mõnus soe.

0
0

kasutan juhust ja küsin siinkohal, kas keegi oskab öelda, palju umbes maksab Samaaria ekskursioon kohapealt võttes? kellel mis kogemused on? palju võib maksta santorini päevane reis?

veel hindadest? kus veel käidud ja mis hinnaga piletid olid?

0
0

Samaaria tehakse päikesetõusuga lahti ja suletakse loojanguga- lihtne. kui oled päris turist ja hikimisega kogemusi pole, siis oleks mõtekas oma linnast ekskursioon võtta, kohalikust büroost. nt heraklionist olid need vist 30 euro ringis, oleneb. Pärast saab praamiga bussi tagasi, kallimad tripid jäävad peale praami hotelli, teised sõidavad tagasi. rahvusvahelise üliõpilaskaardiga pole tasuta sisse saanud, soodustused käivad kohaliku tudengi kaardile, tavaliselt.

Santorini praami pilet võib olla väga erinev.. Santorini on kallis saar..

0
0
  1. aastal oli Santorini ekskursioon Rethymnost ostes 75 eurot. Tol ajal oli linnahinna ja reisiesindaja hinna vahe umbes 12 eurot. Ja ainult praamipileti (Heraklionist) sai kuskil 57 euroga. Uusi andmeid ei oma, aga kallim muidugi.

Kui uskuda juuresolevat infi, mis lingile klikkides avaneb, maksab praegu Hellenic Seaways firma praamipilet Heraklion-Santorini kuskil 62-67 eurot (üks ots 31-33.50). http://www.ferries.gr/hfd/

0
0

Tere Kavas minna lähiajal Kreetale esimest korda. Lugedes postitusi, siis tekkis mõte, et kuidas seal ühiskondlik transport liigub? Kas tasub proovida liigelda linnade ja vaatamisväärsuste vahel? Mida soovitate kindlasti vaatamisväärsustest külastada?

0
0

Meie liikusime ühistranspordiga. Hotell oli Haniast poolel teel Rethimoni. Buss käis ca tunni või poole tagant täpselt enam ei mäleta. Seda mõlemas suunas. Ei pidanud vajalikuks rendiautot võtta. Ekskursioonid ostsime tänavalt. Käidud paikadest meeldis enim Samaria, Hania linn, Eleafonissi rand. Knossose palees ei käinud.

0
0
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased