Küprose ühistrantsport

Tere! Sõidame märtsi lõpus Küprosele. Oleme 60´+ ja tahame ringi rännata saarel, aga kardame siiski vasakpoolse liikluse pärast autot rentida. Ka sõidavd mingid bussid külade vahel või sõidavad ainult linnade vahel. Kuidas Paphosest saada Troodose mägedesse näiteks. Huvitavad rohkem väikesed külakesed ja loodus, mitte suuremad linnad. Või on keegi eestlane Küprosel, kes teab rohkem.

On olemas selline leht, kus on bussiajad kirjas. Www.cyprusbybus.com Liinibuss nüüd mägedesse küll ei vii minu teada. Seal on palju erinevaid safari tuure. Näiteks evisjeepsafari. com. Hind ühele umbes 30- 40 eur 

0
0

Eelmisel kevadel vähemalt oli seal ühes reisibüroos üks Eesti tüdruk Kristina, telefoni nr on 56644732 oskab ehk nõu anda, kui ta on veel seal. 

0
0

Troodosele võib võtta ka ekskursiooni, viiakse-tuuakse kohale, räägitakse paigast, viiakse veel kuhugi sööma ka vahepeal. Me käisime ruslan traveliga. 

0
0

Ei ole see vasakpoolne liiklus nii hull midagi. Võtke automaatkastiga auto, siis ainult roolimise mure. Paphose kandis siiski võrdlemisi rahulik liiklus (oluliselt vähem stressi, kui Tallinnas näiteks), väiksemates kohtades väga vähe liiklust. Ühe-kahe päevaga tunnete end juba mugavalt roolis. Ei kujuta ette, kuidas ilma autota loodusesse ning väiksematesse küladesse jõuaksite. Märtsis madalhooaja madalad hinnad, just vaatasin automaatkastiga Kia Ceed näiteks nädalaks 116EUR täiskindlustusega.

2
0

Ruslan Traveli müügikoht on otse Paphoses mereäärses bussijaamas, väga viis teenindus ja reisid. Nii vene kui inglise keeles ja hinnad olid ka OK. Käisime väikese bussiga Paphose ümbruses ja kilpkonnade pesitsuskohas Lara lahe ääres.Väiksemaid liikumisi (Aphrodite rand) saab kenasti liinibussidega ette võtta.

1
0

On keegi käinud bussiga Limassolist troodose mägedes? Ideeliselt vist üks buss sinna ja tagasi päevas käib. Olen kahevahel, kas minna mõne ekskursiooniga või saab edukalt ka omalkäel bussiga ära käia ja piisavalt näha. Minek novembris ja rendiautot pole plaanis võtta. Tänud ette ☺️

0
0

https://mytroodos.com/how-to-reach-troodos/Bussipiletid on Küprosel tõeliselt soodsad. Selle reisi lubavad nad ära teha vaid 3€ eest.Kui tahad natuke ka ise matkata, siis on võimalik ilmselt ka variant, et lähed maha Troodos Squarel ja jalutad mööda Kaledoonia Traili Patresesse, kus hüppad peale tagasitulevale bussile. Või siis käid vahepeal paari tunniga Troodose kõrval asuvas Küprose kõrgeimas tipus.

0
0

@Teadja, kust sa leidsid pakkumise rendiautole 116 euroga? Aitäh :)

0
0

Huvitavad värskemad kogemused: kuidas selle ühistranspordi ja vaatamisväärsustega reaalselt on? Oskate soovitada kohti, kuhu tõesti kenasti pääseb (pigem huvitab loodus ja matkarajad, mõned kilomeetrid kõndida pole probleem). Või on äkki mingid kohad, kus juhiga auto teenust pakutakse?
Raputan endale tuhka pähe, et õigel ajal ei saanud lube tehtud... hakkab juba reisimisvõimalust piirama see.

0
0

See 116 euro postitus on küll pea 4 aastat vana, aga mälu järgi ka covidi ajal sain alla 150 euroga nädal hakkama. Ikka päris mitu korda Küprosel käidud. Ma isiklikult tavaliselt skyscanneri kaudu otsingu teinud ja siis sealt erinevate vahendajate pakkumisi võrrelnud. Kõik viimased korrad reaalse autorendifirmana Globalit kasutanud ning seni ei ole mingeid muresid olnud.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased