trip-krainetrip-ukraine-dark
Küsimus Ryanairi pagasi kohta

Tere. Tean et hiljuti muutus Ryanairil käsipagasi kord. Nimelt võib siis olla 1 kott käsipagasis. Küsimus siis lapaka kohta: kas lapaka peaks siis panema käsipagasi kotti või võib lapaka kott siiski eraldi kaasas olla? Paluks vastuseid neilt, kes ise hiljuti lennanud. Tänud ette PS! Stardikohaks siis Riia...

Minnes ei olnud probleemi. Tagsitulles oli suuuur probleem kahest kotist. Võtsin siis läpaka niisama kätte ja surusin käekoti läpaka kotti. Peale turvakontrolli oli jälle 2 kotti ja see ei huvitanud kedagi. Juhul, kui peaksin nendega veel reisima, siis võtan kaasa suure kilekoti, kui tekib mingi probleem, siis topin oma kotid sinna sisse hetkeks.

Tänud Kurimoor. Küsiksin siiski veel.... kas landasid nüüd, peale seda uut 1 koti korra kehtestamist? Ja see on jah õige, et oleneb lennujaamast. Riias suht leebed, teselpool juba natuke karmim lugu. Mõtlengi siin, et kas jätta käsipagasisse ruum lapaka jaoks või kuidas lapakat transportida.....

Lendasin alles eelmisel nädalal. Läpaka võid lahtiselt kätte võtta (kui sul on kusagile see hiljem panna), eraldi võib ka fotoaparaat kotiga kaelas olla.

Minul küll ei lubatud, pidin kotti sisse toppima fotoka, nii et soovitaksin sellega ettevaatlik olla. Oleneb vedamisest. Kontrollitakse üldiselt lennukile minnes (niipalju kui mina näinud olen).

kogemus siis eilne ehk 13.veebr Riias.... Suur ehk äraantav pagas kaaluti grammi täpsusega ja enamus (kaasaarvatud mina ise) maksid lisakilode eest. Käsipagas lasti enamusel reisijatest toppida sinna kasti. Olla tohtis käsipagasis ainult 1 kott, lapakas kästi toppida käsipagasi kotti. Samuti kaaluti paljudel üle käsipagas.Kui naisterahvastel oli käekott, siis rohkem enam käsipagasis kotti olla ei tohtinud. Kokkuvõte - ka Riias on asi läinud väga karmiks ja konkreetseks. Okt.lõpus oli veel hoopis teine tera ja palju leebem.

Lendasin jaanuaris ning tulemus oli see, et arvutikott ei olnud lubatud, kuna eksisteeris juba 1 käsipagas. Algsest kontrollist sain iluti läbi ja kõik korras, kuid lennukile minnes kutsuti tagasi ning teatati, et selline asi ei tule mitte kõne allagi ning kui tahan lennule pääseda, pean oma koti põhipagasiks andma ning boonusena premeeriti mind u 30 EUR trahviga! Super! Ning see ka tõsi, et nüüdsest kaaluvad nad ka käsipagasit!

Minu kogemused Ryanairi käsipagasiga viimastel kuudel.Näit.Fuertevent,Madridis,Veneetsias,Maltal,Milanos ei mingeid probleeme.London Riia Stok. talutav.Frankfurdis inimeste mõnitamine-üks käsipagas ja ei grammigi üle 10kg.

10 kg. on vägagi normaalne lubatud maksimaalne käsipagasi kaal, tavafirmadelgi pole viimasel ajal see üle 7-8kg. olnud. Qatar Airways näiteks mu 10kg. kaaluvat õigete mõõtudega ratastega kohvrit salongi ei lubanud.

Loodan et keegi veel loeb seda teemat, sest mul tekkis veel üks küsimus/mõte seoses Ryanairi pagasiga (sedapuhku siis äraantava pagasiga): Kui ma ostan endale näiteks lennujaama schek-in ja 2 äraantavat pagasit (seal on selline valik olemas), kas siis see äraantav pagas peabki mul olema kahte kotti pakitud või võib olla siiski 1 kohver, mille kaal siis ületab ühe pagasi 15 kg.? No oletame et kohvi kaaluks tuleb näiteks 20+kg....kas siis aktsepteeritakse, et olen tasunud ju 2 pagasi ehk 30 kg eest, kuigi kogu kupatus 1 kohvris koos? Ehk sai segane küsimus aga loodan et siiski arusaadav.

http://www.ryanair.com/site/EN/faqs.php?sect=bag&quest=checkedbaggageallowance "Each passenger is permitted to check in up to 3 bags with a maximum combined weight of 15kgs", "Any passenger exceeding their 15kg personal checked baggage allowance will be charged for the excess at the applicable rate per kilo." Ehk siis RyanAiril selline "tore" süsteem, et vahet pole palju sa neid äraantavaid pagasiühiku kohti endale ostad, nende kogukaal ühe inimese kohta on max 15kg...just nimelt KOGUKAAL...mitte iga kohvrike eraldi 15kg. Nii et kui ostad 2 äraantava pagasi kohta, aga võtad ikkagi ühe kohvrikese, mis kaalub 20+ kg siis maksad mõnuga veel iga kilo eest, mis on üle 15kg.

Ma ei saa aru milles probleem on, kui on ette nähtud 10 kg ja selged mõõdud käsipagasi jaoks, milleks on siis vaja proovida, et äkki ikka saab suurema kotiga läbi. Mul pole mitte kunagi probleeme olnud, võtad normaalse väikese seljakoti ja kõik - igasse normaalsesse seljakotti mahub ka sülearvuti ära. Trahvimine on õige ka, mulle käib närvidele see, et inimesed üritavad liiga suuri kotte pardale tuua ja siis saavad ülemised kotisahtlid kiiresti täis ja viimasena lennukisse tulijate jaoks ettenähtud kohas ruumi ei ole.

Probleem on selles, et vahel lihtsalt on sellist kraami, mida äraantavasse pagasisse ei saa panna, rohkem kui ühe käsipagasi jagu.

Kas käsipagasis tohib olla keraamikat, kruuse vms? On plaanis mõni taoline asi kingituseks viia aga lähen ainult käsipagasiga....

Ma tõesti tänan Sind selle info eest. Tean et see teema oli kunagi siin, aga ei suutnud otsinguga leida, kuigi lappasin paar päeva Ryanairiga seotud teemasid. Igaljuhul on see siis tõesti tobe, et kui maksangi kahe kohvri eest, tohib mul ikka kokku 15 kilo olla. Miks siis nagu topelt tasuma peaks, aga ju see pole lihtinimese mõistusele:) Aga lisakilo maksab Riias 10.50 latti. Tean, sest tasusin just eelmisel reedel kahe lisakilo eest:( Ja tasusid väga paljud reisijad seekord.

Ma lisan siia oma küsimuse. ET kodulehel annab jah variandi, mitu kotti tahan registreerida pagasisse. Aga küismus on hoopis selline, et ma ostan ju piletid edasi/tagasi, ehk siis Riia-London-Riia ja London-Malaga-London, et kas tõesti siis kodulehel maksan ma ära Riia London pagasi ja iga järgmise check in'i pean lennujaamas maksma? Ma loen ja loen seda kodulehte ja aru ei saa...

Või on siis nii, et kuna RIX-STN-RIX ja STN-AGP-STN bronnin eraldi, sisi ühel broneeringul ta näitab ikkagi edasi-tagasi pagasi maksumust? Samas kui kodulehel on kirjas, et 5 euri, ja kui lähen nii kaugele, kus kirja panen pagasi, näitab 21 LVL-i...suur vahe ju... appii

to mileedi: Võta heaks :-) to Gajane: Kus sa seda 5 euri näed? Kui sa broneerid edasitagasi lennu, siis jah maksad kohe mõlema lennu eest äraantava pagasi. Eraldi sellisel juhul ei saa. Ja kui soovid eraldi, siis pead ostma eraldi broneeringutena mõlema suuna lennu. Nii palju kui mina Ryanairi kodukalt neid hindu vaatasin maksab 1 ühiku äraantava pagasi hind ühel lennul 10,50 latti = 15 euri = 14,25 naela. Edasitagasi lennu puhul korruta eelpool mainitud hinnad 2-ga.

oeh jah...vaatasin ise ka seda summat uuesti... Aga kodulehel on variant, et maksan kohe ära selle. A kui ma ei vali seda alguses, siis lennujaamas sularahas(kohalikus) või kreedikaga jah? Ja nagu ma aru sain, siis online check in on vaid neile, kellel pole ära-antavat pagasti.. kõik, kellel pagas "alla" läheb, teevad check in'i lennujaamas?

Ja ilmset ei ole meil kohustuslik võtta Ryanairi lehelt ka kindlustust eks? Et selle võib ka ma ei tea... Salvast või misiganes firmast võtta :)

Tänan:)

Tere, mõne päeva pärast ootab endalgi Ryanairiga reis ees ning eelneva kogemuse puuduse tõttu küsiksin, kui fikseeritud on käsipagasile määratud mõõtmed?

Tsitaat: "...weighing up to 10kg with maximum dimensions of 55cm x 40cm x 20cm."

Pungil selja-arvutikott vist vähemalt ühte mõõdet ületab, on sellest mingisuguseid komplikatsione ette näha?

Laur