Kuhu kindlasti minna Bulgaarias, Varnas (Golden Sands) ?

Tere! oleme koos elukaaslasega kahekesi minemas 25.07 nädalaks ning uurin, kas kellelgi on mõni hea soovitus, kuhu seal kandis kindlasti peaks minema ja mida nägema/tegema ? Olen küll lugenud siin varasematel aastatel käinute muljeid ja kogemusi, kuid usun, et eks sealgi aastatega midagi muutunud ja juurde tulnud. Kuna olen ise suur looduse ja vee armastaja, siis kas sealkandis leidub ka selliseid eraldatuid paigakesi, kus rohkem rahu on ja inimesi vähem? Kuidas käib seal auto rentimine ? Kas hotellist või peab ise uurima ?

Tänades!

Mine tee tiir Varnas, loodust seal küll pole aga seeeest väga huvitavad arhitektuuri šedöövrid, osta suveriideid endale(kleite, pluuse, seelikud). Kasutavad nii kohaliku tooret, kui ka välismaist, ostavad sisse välismaist disaini ja ise õmblevad. Kvaliteet väga hea, hinnad odavad. Auto asemel kasuta taksot ja busse. Mida seal selle nädalaga ikka peale vee, päikese ja söögi suurt ikka saada. Võid ju hotellist ekskursiooni võtta, näiteks Nessebari.

0
0

Võid ju teha mõne tripi nt Kaliakra-kindlus ja looduskaitseala mere ääres, Balchiki botaanikaaed, Nessebari vanalinn, Balkani poolsaare suurim veepark. Saab osta Bulgaaria õhtu toidu, veini, tantsude ja sütel tantsimise etendusega.

0
0

Soovitan võtta rendiauto ja ringi sõita. 2015 aasta suvel võtsime auto Budgetist (72ks tunniks) ja rendisumma oli sama, mis päevatripp Golden Sandsist Nessebari! Nädal aega on piisavalt pikk, et kogeda-näha ka päris Bulgaariat. Golden Sandsile lähemad piirkonnad, kuhu võiks minna: Kavarna (põhja pool), Obzor (poolel teel Nessebari). väiksemad vahemaad võib läbida ka Taksoga, sest see on soodne ning ühistransport Varna ümbruskonnas toimib hästi...

Meie käisime kaaslasega ka Bulgaaria kõrgeima tipu Musala otsas (1 päev hakkasime sõitma, kulgesime, tegime peatusi randades, tee ääres, ööbisime Borovetšis ning teise sõidupäeva hommikul enne kella 8 alustasime tõusu 1300m pealt 2925 m kõrgusele mäetippu!) Ca 19 ajal tagasi all ning sõitsime samal ööl veel tagasi Golden Sandsi... Kohalikud pidasid meid hulludeks, kuna me ei kasutanud tõstukit, käisime tipus ära 1 päevaga ja sõitsime ca 400km tagasi... aga see oli seda väärt!

2
0

LauraA - Kirjuta veidi rohkem sellest Musalas tipus käimisest. Kas kogu maa jalgsi? Kus peatusite - auto jätsite jne

0
0

Jätsime auto Borovetši linna, hotelli parklasse (ööbisime ka seal). Borovetš ongi põhjapoolselt küljelt kõrgeim linn, kuhu saab autoga (kõrgus merepinnast ca 1300m).

Käisime kogu maa jalgsi, kuid poolele maale on võimalik saada suusaliftiga (lifti juurde saab ka parkida). Oluline on tähele panna, et esmaspäeviti ja teisipäeviti lift ei tööta (me läksime ka selle õnge, et ei vaadanud nädalapäevi, mil see ei sõitnud). Lifte on mitu, Yasterbetz'i lift aitab 2300m kõrgusele ja nii on matk ka lihtsam. Üleval on 2 hütti, kust saab teed osta: madalama ka snäkke, tipus vaid sooja teed. On ka mõned ööbimisvõimalused, kuid meie neid ei kasutanud.

1
0

Musala otsas käimisest on juttu ka teises tripi teemas https://trip.ee/foorum/uldfoorum/bulgaaria-rila-piirkond-suvel#comment-392756

1
0

Tänan, LauraA! Mul sama koht plaanis, isegi gondli pilet õnnestus VIST broneerida. Vaatame, kuidas edasi läheb! Sealsest on mõnes kohas veel juttu, aga olulised detailid jäävad segaseks. On olemas mitu asjalikku Youtube videot, aga ise kohal käimata ikkagi kõigest aru ei saa, eriti kui ei ole seal viibimiseks (lõputult või) piisavalt aega!

0
0

Loodust ja vett on Bulgaarias piisavalt igale maitsele. Kuldsete Liivade kuurortis on tänavaäär reisipakkujaid täis, vali vaid kuhu minna ja mida millal näha tahad. Nostalgilisse Varnasse on sealt vaid paarkümmend kilomeetrit, takso- ja bussisõit odavad. Endise kõrgest soost Rumeenia kuninganna Maria residents Musta mere ääres, praeguse Bulgaaria piirides suure territooriumiga botaanikaaed Balchik´is, pakub nii silmailu kui ka tutvumist kohalike veinisortide ja käsitööga.

0
0

Varnast sisemaa poole mnt. nr 2 on selline huvitav koht http://mgu.bg/geosites/pobiti-kamuni-gallery.html Nessebar väärib kindlasti külastust. Teed korralikud, nii et ekskursioonide asemel tasub auto võtta.

0
0

Parandus, see kivimets oli Varnast sisemaa poole, tee nr. 2 ja mitte väga kaugel.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased