Kuhu minna, kas Krabi või Koh Samui ?

Tere,

Plaan minna Jaanuaris Taisse, kuskil 3 ndlt. Oleme segaduses, kuhu minna täpsemalt. Mingid suunad on olemas. Aga lugenud ka erinevad kommentaare aga kõik nii vanad postitused. Äkki on häid soovitusi kellelgi, kes alles on käinud Krabil või Koh Samui. Kas soovitate, kas meeldis ja millist kohta soovitate rohkem, plussid miinused ? Või soovitate mõlemaid. Või isegi mingit muud kohta ? Kas on ka kogemusi Airasiga ja Bangkok Airwaysiga minekul nendesse sihtkohtadesse?

Tänud neile, kes viitsivad soovitada :)

0
0
1
2

mina käinud vaid Krabi ja Ao Nang ja mulle meeldis!

0
0

Olen AirAsiaga lennanud Krabisse. Bangkok Airways ning AirAsia võrdlemine on sama kui võrrelda Ryanairi ja Finnairi. AirAsia on odavlennufirma seega kõik lisapagas mis pole käsipagas on tasuline ning samuti pole AirAsial erinevalt Bangkok Airwaysist toit pileti hinna sees. Aga piletihind (isegi koos pagasi ja toiduga ) on AirAsial soodsam ja lennukid üldjuhul uued Airbus 320-d.

1
0

Krabi oli meie arust täiesti mõttetu koht. Igav ja palju (soome) penskareid. Koh Samui aga hoopis palju etem ja ilusam. Muidugi, mida neis kohtades kolm nädalat teha oleks, seda ei oska öelda. Ilmselgelt hakkab igav. Aga kui eesmärgiks on põhiliselt lebotada, siis pole vahet kus olla. Aga ikkagi valiks Samui.

Lennufirmade pärast ei maksa stressata, toimivad kõik. Air Asia on täiesti korralik firma. Bangkok Airways ka. Ainuke, millega eriti enam ei tahaks lennata, on Tiger Airways, sealsed istmevahed on ilmselt kohalikele ka liiga kitsad :)

0
0

Minge mõlemasse, teil 3 näd aega ju, ja need pole teine teisest üldse kaugel ( üldpildis) :) Ise olime Kho Tao saarel ja Phuketis ( lisaks Bangkokis ja ühes väikses kalurikülas...pealinna lähedal,nimi ei meenu,pole turistikas). Et Julgelt avastage ja rännake, see pole üldse keeruline. Minu süda jäi küll Kho Taole. Ko Tao, Ho Phanang ja Kho Samui on kõik kõrval saared üksteisele.

2
0

Me käisime jaanuar-veebruar kuu aega Tais. Alustasime Krabist(Ao Nang), siis Ko Lanta, sealt mikrobussi ja praamiga Ko Samuile ning lõppu jäi Ko Phangan. Krabisse teist korda ei läheks millegi pärast ( kõige soodsam hinnatase tundus olevat), kuid räpane, rand pole midagi erilist võrreldes teiste reisil nähtutega. Mäed ja Raily beach on helged hetked Krabi mälestustes. Miks mitte Ko Lanta? Ööelu on ainult saare põhja poolses otsas veidike, kuid saar iseenesest väga ilus ja turistide poolt mitte nii üle rahvastatud. Rannad on, mida lõuna poole seda kaunimad ja rahulikumad. Samui on nagu miniatuurne Phuket, või nagu Pärnu suvel-ei olnud meie jaoks ja liikusime kiirelt edasi. Ko Phangan - meie lemmik sellel reisil. Ilus, rahulik, kaunid rannad, ehtne laid back atmosfär. Ps. Olime Full Moon Partyde vahel.

Kõik oleneb ju sellest, mida reisilt ootad, kui melu siis Samui. Rahulik mõnus rannapuhkus, siis Phangan-Lanta. Krabi oleks minu silmis mõistlik ainult vahepeatusena paariks päevaks. Aga kaljud ja ahvid rannas on vaatamist väärt iseenesest.

Lennufirmadest kasutasime Nok air-i. Neil saab koduleheküljelt bookida ka transporti hotelli. Koh Phangan - Bkk (takso hotellist + kiirlaev + buss lennujaama + lennuk) ühel piletil. Väga mugav ning kõik toimis suurepäraselt.

1
0

HRoosa, sa pane kirja mida sa sellest reisist ootad või millist reisitüüpi sa soovid. Krabi(Ao Nangi ilmselt mõeldakse) ja Samui on nii erinevad, et neid ühe mütsi alla tõmmata küll ei saa.

0
0

Punkel,

Me väga suured matkajad pole. Pigem tahaks natuke vaadata ilusaid kohti, mingeid huvitavaid kohti (ala Blue Pool ) ja ilusates randades olla lihtsalt. Pigem ikkagi selline puhkusreis, kuid natuke ikka ka ringi vaadata .

0
0

Ma olen käinud Ao Nanagil, Phuketil ning Koh Samuil, enda kogemusest võin öelda, et üheski nendest kohtadest üle nädala olla ei viitsiks, siis hakkab juba igavaks minema. Ao nangi enda rand ei olnud midagi erilist võrreldes mõne muuga,samas alati võimalus natuke eemale randa minna ning saare tuurid olid väga vingeid, samuti saab sealt Phiphile päevaks sõita. Läksime laevaga Ao nangist phuketile, phuketil oli palju väga ilusaid randu ja seigelda on seal päris palju. Phuketi juures meeldiski see, et võtsime mitmeks päevaks rolleri ning tiirutasime saare peal, iga päev sai erinevasse randa sõidetud, Ao nangis polnud rolleriga suurt midagi teha. Koh samui jättis kõige parema mulje, rannad oli nii ja naa, kuna seal on liivaribad väga kitsad tõusu ajal, praktiliselt päevitamise ala polnudki, samuti ei saanud rannas normaalse hinnaga toole ja varje laenata (soovitan ranna äärse hotelli võtta, kus toolid hotelli poolt). Samuil käisime samuti rolleriga saart avastamas. Mina soovitaks sellel perioodil valida kaks kohta, mida külastada ehk siis võtta üks siselend juurde, elamust on kindlasti rohkem kui terve aja ühe kohapeal olla.

0
0

Käinud nii Krabil kui Koh Samuil. Minu süda jäi Koh Samuile :). Nädal sellel saarel on piisav aeg ja ülejäänud aja võiks siis olla Krabil või liikuda veel kusagile edasi. Koh Samuil rentisime rollerid ja sõitsime saare ristipõiki läbi. Üllatav, aga leidsime täiesti inimtühjad valge liivaga rannad. Ja neid kookospalme mis seal kasvab! Sõbralik saar. Hea ja odav söök. Krabi on turistiderohke.

0
0

HRoosa, sa pane kõige pealt kirja, kust kuhu teil pikad lennud on, siis on ka lihtsam soovitada. Samui ja Krabi või Phuket asuvad üksteisest 1 päeva kaugusel, eks peate mõtlema, kas on soovi üks puhkuse päev kaotada või mitte. 1 nädalaga Samuid ära ei avasta, pigem siuke 10+ päeva, randu on seal palju, kuid snorkeldamiseks ei kõlba ükski, nii et kui huvi snorkeldada, siis paadiga kuskile mujale. Meile meeldis Samui natuke rohkem kui Phuket, kuna Samui on natuke uimasem ja möllu natuke vähem. Kui nüüd on huvi Krabisse ja Phuketisse minna, siis mina läheks laev+buss Krabisse ja seal taksoga Ao Nangi, seal kokutaks 3-4 päeva(võtaks paadi trippe) ja edasi laevaga Phuketisse. Phuketis saate nii randu kui möllu ja lõpuks kõik ostud ka ära teha. Eks te peate oma rahakoti ja päevade arvu pealt vaatama, mis ja kus.

0
0

Meie käisime eelmise aasta detsembris, 2 nädalat lebotasime Ao Nangil, Koh Taol ja Koh Phanganil. Meeldis viimases kõige rohkem. Ao Nangilt lasime kiirelt jalga, suurt midagi teha ei ole, samas saared olid tõeliselt mõnusad, randa, päikest, snorkimist, rolleriga avastamist oli piisavalt. Krabist sõitsime bussiga ja ööpraamiga Koh Taole.

0
0

Hei kõigile! Küsin ka teie arvamust reisi planeerimisel :)

Reisime kolmekesi, 2 meest ja 1 naine, vanuses 25-30, reis algab ja lõppeb Bangkok´is, kestvus 23 päeva. Reisistiil seljakottidega aktiivne puhkus (matk, loodus, rannapuhkus, snorgeldamine, sukeldumine, kalapüük, vaatamisväärsused, pidu, shopping jms).

Kas selline ligikaudne ajakava tundub reaalne:

  1. Minnes ja tulles päev-paar kulub Bangkok´is
  2. Phuket: ca 5 päeva, käija ka päeva trippidel PhiPhi´l; James Bond´i saarel ja ehk ka teistel selle piirkondade saartel.
  3. Krabi - Ko Lanta: ca 3 päeva
  4. Trang: ca 2 päeva
  5. Tarutao National Park - Langkawi ja Ko Lipe: ca 5 päeva
  6. Ko Samui - Ko Tao: 5 päeva

Logistiliselt peaks tekkime selline loogiline ring, et marsuudid ja transpordid ei kattuks. Millised on Teie tähelepanekud ja soovitused? Milliseid kohti/vaatamisväärsusi soovitate külastada, mis tegevusi teha ja millised kohad soovitate välja jätta?

0
0

Kõva marsruut teil :) 2. Kui Phuketil olete, siis passige seal ja kui hakkate liikuma siis PhiPhile, see jääb täpselt teil Lantale tee peale, Krabi ja Bond oleks mõtekas välja jätta. Või kui nii suur huvi, siis Phuket -> Bond -> Krabi -> Phi -> Lanta 5. Langkawi? On see kindel, et sinna otse saab. Muidu võiks Lipe ja Tao võtta koos ja siis Trangist lennukiga tagasi BKK 6. Samui on teisel poole Taid, sinna saamiseks läheb terve päev, suht sama nagu Phuket, ainult miniatuursem.

Kuna teil on shopping ka sees, siis oleks see mõtekas BKK lõpus teha.

0
0

Meetodimees! Kui need päevad võtta kohapeal olemiseks, oleks mõeldav, puudu jääb aga ühest kohast teise sõitmise aeg ja kuskil kohapeal olla õieti ei saakski. Eriti Tarutao Langkawi ja Lipe. Langkawi, kui küllalt suur saar, tuleks välja jätta ja tegelikult ka Trang. Bondi saare tripi saab teha Ao Nangist, koos mõnede vaatamisväärsuste külastamisega võtab tellitav reis ühe päeva.

0
0

Tänud vastajatele!

Korrigeerin plaani:

  1. Krabi jätame välja
  2. Langkawi jätame välja

Hetkel selline marsuut: BKK - Phuket - Bond - Phi - Lanta - Trang - Tarutao - Lipe - Samui - Ko Tao - BKK.

Variant veel Trang välja jätta ja otse Lantalt Tarutaole liikuda.

Veel soovitusi ja mõtteid?

0
0
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased