Kuhu reisida sept. lõpus-okt. alguses, et suve pikendada? :)

Plaan minna septembri lõpus soojale maale puhkama, kuid kuna tegemist oleks esmakordse tripiga, ei oska sihtkohta valida. Palun soovitage, kes on ise sel ajal käinud ja ilm hea olnud. Aitäh!

Küsimust tuleks täpsustada.
Esiteks mis on eelarve. Puhkus Kariibidel võib minna tunduvalt kallimaks kui puhkus Türgis.
Teiseks mis on sinu jaoks puhkus? Kas rannas lebamine ja snorgeldamine või kuskil soojemas kliimas matkamine ?
Septembri lõpus võib veel ilmadega Vahemere äärsetes kuurortites vedada. Aafrika põhjarannikul peaks ka soe olema ning sinna saab odavlennufirmadega kombineerides üpriski soodsalt. Samuti võib lendude soodukate alt leida tihti soodsaid variante näiteks Taisse lendamiseks ja ehkki seal on "vihmahooaeg" võib rannas viibides kiirelt päikese käes ära põleda :)

Hei!
Eelarve küsimus on hea küsimus. Ma ei kujuta ette, kas 500€/inimene saaks soojal maal käidud, kui ise lennupiletid ja hotell otsida. Oleme kaalunud Kreekat, Kreetat, Tenerifet.

Mul sõbrad lähevad näiteks Iraani. Ja teised Marokosse.

Kreeka, Kreeta (kuidas need kaks üksteisest erinevad?), Tenerife on kõik toredad kohad. Kuniks sa ei tea, MIDA tahad teha ja kui palju kulutada, pole mõtet aga rohkem arutada :)

Ma tahan sooja ilma, muud midagi. Kui palju pappi reisi alla magama panen, on ju puhtalt mu oma asi :)

No sa küsid soovitusi. Ilma lisatingimusteta on su küsimus "millisel soojal maal on soe", mille vastus on triviaalne "igal soojal maal on soe"...

Aitäh sisuka vastuse eest. Valin siis sihtkohaks sooja maa ;)

Jah. Kui küsid nii üldise küsimuse, "vaid sooja ilma", ja muud ei täpsusta, on vastus sama üldine: +-30 kraadi ekvaatorist. On soe. Oktoobris põhja pool ehk isegi veidi rohkem. Sõida kuhu pähe tuleb, maailm on valla.

500 euro eest ja kindlapeale soe maa ja soe merevesi on sept-okt. Türgi lõunarannikul, Alanya piirkonnas. Kreeta saarel ja Küprosel on samuti soe sel ajal.
Viimase hetke pakkumistest võid saada 300 euro eest suht korraliku hotelli, kõik hinnas https://www.lastminute.ee/

Sitsiilia peaks ka norm valik olema, ajalugu on, randasi on jne.

Septembri lõpp on hea. Meie käimegi enam jaolt just sellel ajal. Sihtkohad, mille vahel valida- Algarve, Lõuna-Portugal, Sitsiilia, Sardiinia, Malta, Mallorca, Kreeka saared, Lõuna-Hispaania. Erinevaid riike on päris mitmeid. Türgi muidugi ka. Meie tavaline eelarve 12-ks päevaks on olnud kuni 450.- inimene, sisaldab pileteid, tavaliselt max kuni 130.- edasi tagasi, majutust selfcateringi apartmentides, auto renti terveks ajaks ja kütust. Osaline söök ka juba hinnas. Kui koha valik ei ole väga oluline, siis võid alustada sellest, et vaatad, kuhu kõige soodsamalt saab. Olen alati selliselt talitanud ja seetõttu ka soodne eelarve. Kui otsid reisilt mugavust ja luksust ja ainult rannamõnusid, siis on mõistlik võtta pakettreis. Kõike head omale mõnusa reisi leidmisel! Kui huvitab midagi konkreetsemalt, kirjuta, aitan, kui oskan!

Soovitaksin Marokot. Käisime ise Novembris, siis polnud nii palav aga Septembris võiks seal väga soe olla.

14 päeva olime kohapeal ja sõitsime sinna Ryanairiga läbi Düssedorfi. Kõik kulutused kokku 600 eurot nägu. Rahaga ei koonerdanud.

Palju kultuuri ja palju päikest. Kuurordid on kallimad, aga seal saad lubada ka päevitamist jne.
Kohalikes randades päris bikiinide väele end ei kooriks:) Kultuuri tõttu ilmselgelt.

septembris onjust õige aeg vahemere äärde minna, kõik kohad sobivad

Aga minu antud küsimuse peale on ju võimalik asjalikke vastuseid saada või mis? ;)
Tänan vastamast!
Sain palju targemaks :)

500 eur/in sel ajal on valik tõesti piiratud - valikus ainult hooajalõpu reisid soodsa hinnaga. Septembris on soodne kindlasti sel ajal Bulgaaria.

Omal käel Ryanairiga kombineerides saad nimetatud kohtades käidud ja ööbitud. Hakka uurima ja kobineerima lende, mis nii jätkulendudena kui ka ajaliseks sobiks. Siis saad ettekujutuse võimaluste kohta.

Türgi. Käisin Marmarises, megamõnus, puhas, soe ja rahulik.
Vahemereäärsed maad üldse on sel ajal soojad ja soodsad ka, kui otsida. Head reisi!

Kui inimesel on esimene puhkusereis, siis vist on targem minna pakettreisiga. Lennujaamast viiakse hotelli ja pärast tagasi lennujaama. Ilmselt sobib selliseks puhkuseks Türgi. Eestist toimuvad reisid sinna sel ajal. Bulgaarias lõpeb hooaeg ära aug. lõpp- sept.algus. Igatahes pakettreise sinna peale 15. sept ei toimu enam. Meie läheme sept lõpus Hispaaniasse, kas Malagasse või mujale on veel lahtine. Oleneb lennu hindadest. pole midagi head hinda leinud veel.

Mina soovitaks ka Türgit, oktoobris on seal veel soe ja võid saada väga korraliku hotelli 500 eest.
Bulgaaria on kindlasti jahedam ja Kreeta nii ja naa.
Aga küsimus kiisukurrile - kuidas sa Marmarisesse said Eestist? Minu teada sinna enam otse ei saa. Endal on ka suur soov seda kohta veel kunagi külastada :) Aga lastega ei viitsi ümberistumisega minna.

Tere
Odavaim variant on ilmselt Lloret De Mar. Ümbruses piisavalt tegevust nädalaks ja suhteliselt soodne. Ryanairiga Tallinn-Girona ja sealt bussiga 20 min edasi Lloret de Mar-i (bussipilet 8 eur). Plussiks veel otselend ja head lennuajad. Korralik hotell nädalaks koos hommiku ja õhtusöögiga 250 eur kahele + lennupilet edasi-tagasi 140 eur per in. Kõik kokku vähem kui 300 eur.
http://www.booking.com/hotel/es/la-palmera-lloret-de-mar.et.html?sid=6d79d0036e80b741cb7f7cac3b8f7b28;dcid=4;checkin=2015-10-02;checkout=2015-10-09;ucfs=1;srfid=11042aa5a0a24f0ba18c6434b5e870c00fb0318eX2;highlight_room=2789901

28.september-9.oktoober edasi-tagasi hind Tallinn-Girona 175€. Lend jõuab kohale 23.10 mis nõuab ühte ööd Gironas ööbimist,hommikul saab odavate bussidega kuhu iganes, Malgrat de Mar, Blanes, Lloret de Mar.
Vaata kus soodsama ööbimise leiad. Tagasilend väljub 15.20 jõuab bussiga hotellist ilusti ega vaja mingeid taksosõite.
Näiteks H Top Alexis 11 ööd kõik hinnas kahel 432€