trip-krainetrip-ukraine-dark
Kuhu võiks minna nädalaks juuli lõpus-augusti alguses?

Plaanime mehega ühenädalast reisi juuli lõpus-augusti alguses. Oleme alati suvel Eestis ringi reisinud ja pole väga Euroopas käinud. Mõtlesime Itaalia või Lõuna-Prantsusmaa peale. Jagage soovitusi. Kas sel ajal seal väga palav ja palju turiste? Kuhu võiks veel mõelda?

Tahaksime mõnusat puhkust, ilusat loodust, natuke ka randa. Ilmselt võtaksime ka rendiauto ja vuraks ringi (aja nappuse tõttu ilmselt väga palju ringi sõita kahjuks ei saa).

Tänan kõiki soovituste eest!

Tulge Sloveeniasse, Horvatiasse, hinnad soodsamad, vaatamist küllaga, turiste sel ajal muidugi ka küllaga.

Ise reisime Horvaatiasse juuli lõpus

Kui aega napib ja varem käinud pole, siis Horvaatia on väga vahva koht puhkamiseks -- on nii ilus loodus, soe meri, huvitav ajalugu ja ka niisama mõnus puhkus. Ja kõik see suhteliselt väikesel territooriumil, seega autosõidule ei kulu liialt aega. Pealegi on võimalik lihtsalt kohale saada Estonian Airi otselennuga Tallinnast Splitti.

Kutsun Karpaatidesse. 9-kohaline väikebuss, majutus mägedes, erinevad tripid kohapeal, hind alates 250 eur/inimene. Kui pakub huvi: reheturismitalu@reheturismitalu.ee

Provence + Cote d'Azur. Juulis-augustis garanteeritud soe õhk ja vesi ning päikesepaiste. Loodus on kaunis, meri on sinine ja soe, mõistliku hinnaga korralikku veini on ka külluses:)

Ungari:) aga seal on sel ajal ikka väga soe tavaliselt.

Karpaatia on ilus!!! Reheturism, ma ei tule, aga uudishimust - te lähete Ukrainasse või Rumeeniasse või kuhu?

To ixxx Kuidas arvad kas augusti lõpp ja septembri algus on veel Cote d'Azuris vōimalik veel rannapuhkust veeta?

Me läheme Ukraina Karpaatidesse ja majutus asub Rumeenia piirist umbes 100 km. Olin möödunud suvel 2 korda ja seal on tõesti ääretult mõnus ning soodne.

Me alustame 25. juuli õhtul teekonda Austria poole. Edasi Põhja ja Kesk-Itaalia, Ida-Prantsusmaa, Lääne-Saksamaa. Plaan jõuda 2 päevaga Münchenisse, kus esimene ööbimine. 2 päeva arvestatud Saksast kojusõiduks ja 14 päeva jääb Austria, Itaalia, Prantsusmaa ja Moseli oru peale.

to: ämm Septembri keskpaigani on veel soe ja päikeseline. Sealt edasi võivad vihmased ilmad teinekord segama hakata, kuid kindlasti näeb ka päikest ning õhk-vesi piisavalt soojad endiselt.

Juuli lõpus - augusti alguses lõuna-Euroopas suhteliselt palav (kuigi aastad ei ole vennad). Ise soovitaksin Teil minna kuskile Costa del Soli´i piirkonda (Malaga näiteks) sealt võtta rendiauto. Sealt saaksite teha kiireid põikeid näiteks Portugali, Gibraltarile või Malaga ümber ringi vaadata. Kõik vajalik olemas, meri, päike, sõbralikud inimesed, taskukohased hinnad ja hea feeling. Edu ja Päikest Teile.

Ma lähen Portugali 10-ks päevaks :)

Aitäh kõigile heade soovituste ja nõuannete eest! Hetkel kaldume Horvaatia poole. Kaalusime ka Lõuna-Prantsusmaad ja Itaaliat, kuid kuna järgmisel aastal on pikem USA reis plaanis, mille jaoks raha kogume, siis soodsam reis on igati teretulnud. Kõikides pakutud kohtades tahaks aga kunagi ära käia!

Kui Horvaatia,siis soovitan Trogiri ja Ciovo saart.Olime ülemöödunud aastal perega(m,n,laps) Ciovol,villa Queenis.Fantastiline aparthotell.Vaieldamatult parim saarel.Tõsi saare suuremasse randa oli a500-600m jalutamist,aga see ei olnud ju mingi probleem.Piki randa on pikk rannapromenaad,kus kõiksugu kohvikuid ja söögikohti.Samuti on väga mugav enne rannast lahkumist astuda läbi sealsamas asuvast marketist TOMMI ja osta vajalik toidukraam õhtuks.Tee peale jääb veelgi üks toidupood.Rannas saab laenutada rataslaevu ja kaatrit,kui on soov merelt nautida vaateid.Ranna lõuna osast käivar ka väikelaevad huvireisidele. Saarelt saab vaevata jalutada alla Trogiri vanalinna-hingematvalt kaunis pisike vanalinn.Ületades väikese saarelt mineva silla ja suundudes vasakule avastate kauni palmide allee oma tohutu välikohvikute ja restoranide valikuga.Vanalinna maantee poolses osas on turg. Hotellist saime tasuta parkimise vinjetid-piiramatu parkimisag üks kord päevas.Parkla asus turupoolses osas. Kasutasime seda vaid korra,sest lihtsam oli minna jala,eriti,kui õhtul naudid vanalinnas veini ja muudki. Trogiri eeliseks on ka KRK rahvuspargi lähedus. Sinna veejugade kanti läheb saarelt ka huvilaev,nii,et auto pole vajalik-ki.Teine variant rentida kiirkaater ja minna sellega.Võimsamate kaatrite rent(mõistagi koos juhiga) oli vist a180-200 euri 24-ks tunniks.Mahutuvus oli 8 inimest.Oli ka väiksemaid ja pooleks päevaks a60-70 euri.Kaater viib ja toob, kas või ots ehotelli ette. Spliti lähedus on väga mõnus.Muidugi seal vanalinna lähistel parkimine väga keeruline.Kohti lihtsalt pole.Split`i vanalinn väga ilus-rahvast meeletult. Põhja poole jääb Zadar oma merioreliga ja ajaloolisusega.Samuti üpris lähedal. Kahtlen,kas see autorent on hea mõte-me muidugi olime oma autoga.Kasutasime seda üpris vähe.Saate ju aru-ilmad sel ajal kuumad,ahvatlusi palju(õlu,vein,jne.)ja siis autrooli.Ei sobi kuidagi kokku. Muide momendil on villas Queen veel üks mõnus kaheinimese apartment vaba. Kui otsustate sinnakanti,siis võite infot juurde küsida.Olen alati valmis aitama. Edu otsustamisel. Targem oleks tegelikult majutus ära bookida-tühistada jõuab alati.