Kuidas on olukord Kreetal täna?

Palun infot, kuidas on eriolukorrast tingituna elu-olu täna Kreetal turistina kohapeal olles? Kuidas kulges lennusõit, kas kohapeal on restoranid, muuseumid, avalikud rannad avatud? Kuidas on maskide kandmisega?

Mask kohustuslik peaks olema ainult ühistrantspordis. On avatud, aga mitte kõik kohad. Näiteks hetkel restoranid pooled veel kinni. Kohalikud ise loodavad, et juuli lõpust rohkem rahvast juba.

Maski kandmine Kreeka ühistranspordis sõltub puhtalt sellest, kas bussijuht usub maski vajalikusesse. Kohustuslik see võib olla aga reaalselt bussis, kus bussijuhil maski ees polnud oli mõni üksik reisija maskiga. Vastupidises olukorras oli mask aga kõigil, kuna bussijuht õiendas kõigi mitte maski kandvate inimestega. See kogemus Ateenast, Kreeta kohta ei tea.

Lendasime 02.07 Ateenasse, viiest inimesest kaks saadeti Qr koodi põhjal corona testi tegema. Ateenas oli liikumist rohkem ja restoranid ka linnas enamuses lahti. 

04.07 lendasime Rhodosele, hetkel siin väga rahulik. Paljud restoranid, poed ja suured hotellid on kinni, veekeskust see suvi ei avata üldse.

Lennud suht täis ja maskid pidid ees olema. Teenindajad igal pool maskidega aga turistidelt neid avalikes kohtades ei nõuta. Rannad avatud.

Kui testima saadeti, siis mis testiga oli tegemist ja kes selle eest tasus?

Imselt PCR test, mis näitab antikehade olemasolu. Kui selgub et inimene on COVID-19 läbi põdenud ja omab seeläbi antikehi, mis siis saab?

Test tehti kohe lennujaamas (seal nagu eemaldatava seinaga kabinetid tehtud), ei topitud pikka pulka ninna,  vaid võeti suust. Kogu protseduur võttis aega umbes 5 minutit ja peale seda võisid edasi liikuda. Ilmselt kui test oleks olnud positiivne, siis oleksid maili saatnud.

jaanusm, PRC võetakse vatipulgaga ninaneelust või suust ja positiivne vastus näitab viiruse olemasolu, st oled haige. Antikehade test tehakse verest -kiirtest näpu otsast, laboritest veenist-  ja näitab, kas viirus on juba läbi põetud ja sul on viiruse vastu antikehad olemas, see on ju positiivse vastuse korral väga hea. Vaktsiin antikehade tekitamiseks on alles välja töötamisel.

Jõudsime eile Kreetale. Olukorda üldiselt rahulik, ca pooled restoranid veel kinni, need mis lahti, üritavad üsna jõuliselt oma hoovi meelitada. Lennukis ja lennujaamas maskid, mujal vist pigem vabatahtlikult. Lennujaamas tõmmati kõrvale, tehti suust C test ja öeldi, et tulemuste selgumiseni peaks hotellis kuni 24h karantiinis püsima. Et kui positiivne, siis helistavad. Pole helistatud, ilmselt oli negatiivne. 

Muidu, nagu Kreetal ikka- ilm mõnus, meri soe, toit hea, inimesed sõbralikud.

Oli kuulda, et selles rühmas oli ka 1 positiivne test. Kas valepositiivne? Vastasel juhul peaks ju kogu see Tallinnast läinud lennuk karantiini pandama ja Eestisse tagasi ka ei tohiks kohe lubada?

Mis neist nakatunud eestlastest sai, pole ju võimalik et nad juba surnud on?

Seega kuskil peavad nad olema?

Kas terve lennuk pandi nüüd karantiini?

Kas järgmised charterid jäävad ära?

Üks kinnimätsimine jälle.

bdsm on vist ainus, kes neist nakatunud eestlastest kuulnud on. Ilmselt me kõik ülejäänud langesime kinnimätsimise ohvriks.

Meie tulime siia liinilennuga ja mitte Eestist. Sama lennu pealt kontrolliti ca 10% inimestest. Midagi hiljem teada pole antud, ju siis oli kõigil korras. 

Väike update piirangute osas ka: restoranides ja vist ka kauplustes peab teenindajatel mask olema, puudumisel trahv töötajale 300.-, tööandja le 5000.-. Politsei pidi kontrollimas ka käima. Randades pisut distantsi hoitakse, kes rohkem, kes vähem. Vahel meenutatakse "selgaronijatele" sotsiaalset distantsi. 

Väidetavalt Kreetal ühtegi positiivset proovi pole võetud, paar valepositiivset olla kevadel olnud. Aga arvavad, et ju see avanenud turismihooajaga mõnevõrra muutub.

Väidetavalt (giidi sõnad) olla olnud 4 postiivset varem ja need kõik terveks saanud. Tez-toursi infolehel mis jagati oli kirjas, et alla 10 postivse on olnud kokku saarel. 

Ühistranspordis peab olema mask ees, et kui politsei kontrollib. Trahv pidiolema giidide sõnul 150 EUR.

Riia lennujaamas nõuti check-inis iga resija kohta QR koodi ette näitamist (Air Baltic), samas Heraklioni lennujaamas tahteti näha kahte meie neljast QR koodist ja oli rohkem nagu nalja tegemine. Samas sams lennukis sai üks vene keelt kõnelev härrasmees juba lennukis sms-si, mis ütles et peab 1 päevaks eneseisolatsiooni jääma.

Meie hotellis küll järgitkse rangelt 2m vahet. Tubade koristmsiega on nii, et kui tahad tuba koristada lasta, pead eelmine päev selle tellima ja siis järgmine päev tulevad ja sul peavad olema personaalsed asjad  kokku pakitud ühte nurka, et personal ei puutuks nendega kokku. Prügikasti tühjendamiseks koputavad nad iga hommikul vahemikus 10-11 uksele ja ise paned  prügikoti nende suurde prügikotti ja nad annavad uue kilekoti prügi jaoks.

Söömine näeb meie hotellis välja nii, et klaasi tagant näitad mida tahad ja teenindaja paneb sinu taldrikule ja annab selle leti lõpus kätte. Kohvi ja mahlaga on nii, et kui tahad juurde, siis tuuakse uus tass, mitte ei panna olemasolevasse juurde.

Üle tänavas asuva  ööklubi müra (piduliste hõiked, muusika) kostab ikka hommikul kella  6 välja. 

Poes näeb samas külastajatel harva maske. Töötajatel on küll enamasti läbipaistvad visiirid ees, osadel maskid, kuid igaühel midagi kaitseks olemas.

Tere! Kuidas praegu seal olukord on? Oskab keegi öelda? Endal minek augustis

Kui 2 nädalat vanasse teemasse on kirjutatud juba 14 väga täpset ja sisukat kommentaari, millest viimane ja veel eriti üksikasjalik kirjeldus olukorrast Kreetal on vaid  4 päeva vana, siin mis uut täpsustamata üleüldist infot hetkel küsida, kui endal minek 10-41 päeva pärast. Hea et küsija oma reisimise kuudki viitsis täpsustada :)

Kas rollerite / autode rendid töötavad?

Fb-s Üllatav Kreeta jagab kohalikku infot Kreeta kohta.

Kas keegi autoga ei ole lähiajal Kreekasse läinud? Kuidas piiriületus läks ja mida piirilt nõuti?

Kuidas sa sinna mõtled sõita? Ainus turismiks avatud maismaa piiripunkt on Bulgaaria piiril Promachonases ja seal tuleb ette näidata negatiivne koroona test, mis on tehtud 72 tunni jooksul enne saabumist.

https://travel.gov.gr/#/

Kõigi teele jäävate riikide reegleid ei viitsi otsida.

Osad laevaliinid Itaaliast on ka veel käigus.