Kuidas saada Kagu-Aasiasse minekul võimalikult vähesega hakkama?

Mul on juba pikemat aega olnud unistus ringi rännata Kagu-Aasias 3-4 nädalat. Ma tegelen veel õppimisega ja seega on rahalised võimalused üsna piiratud. Seepärast peangi võtma juba alguses hoiaku, et ma ei lähe sinna lennuki äriklassi konjakit degusteerima, vaid siiski maailma nägema. Hiljuti tegin endale eesmärgiks raha kokku saada ning minna järgmise aasta kevad-suvel rännukaaslasega sinna kanti.

Majanduslangus annab tunda ja raha kokku ajamine polegi nii lihtne. Ma pole varem Euroopast kaugemal käinud, nii et tõesti ei tea, mida oodata. Seega olen palju infot uurinud ja enam-vähem ka plaani teinud. Lennupiletid - kasutada ära kampaaniat ja olen mõelnud nende peale: Finnair Helsingi - Bangkok return (kampaania ajal kuskil 6000-7000 krooni) AirAsiaX London - Kuala Lumpur return (hinnad 5000 ringis?) Küll aga on küsimuse all kohapealne transport. Nimelt tahaks külastada Taid, Filipiine ja Indoneesiat. Küll aga võiks viimase asendada Malaisiaga, sest see jääb vist liiga lõunasse. Ehk on ka seal mingeid sooduskampaaniaid? AirAsia paistab üks peamiseid olevat, aga on ka CathayPacific jne.

Toidud - Selle peale ei tohiks palju kuluda, sest olen nõus ka tänavatel valmistatud toitu sööma. Näiteks BKK's pidi sellel üsnagi hea tase olema. Kui paljuga peaks selles piirkonnas päevas arvestama?

Ööbimine - Ma kujutan ette, et võiks teha hostelite ja Couchsurfingu vahel 50:50. Praeguste hinnatasemete järgi tundub odavaimad ööd hostelites 50-100 krooni.

Vaatamisväärsused, lühitransport jms - see peaks samuti üsnagi odav olema.

Ühesõnaga tahaksin saada kommentaare kogenumatelt reisijatelt. Kuidas saaks oma kulutusi veelgi vähendada? Milline võiks üldse üks reaalne säästlik eelarve sellisel reisil olla? Kõik soovitused on väga oodatud.

Et elementaarsed vajadused rahuldatud oleks, peaks arvestama enam-vähem sedasi:

ööbimine- 150-170 kr (siis ei pea tikutulega taga otsima kus kõige odavamad kohad on ja kus tingimused on sellised mis enam vastuvõetavad pole).

söök - 30-40 kr/kord (mõnes lihtsamas söögikohas), tänaval-15kr/kord (tänavatoit on lahe ja väga maitsev aga vahel tahaks ka vaheldust)

Minu soovitus oleks sul arvestada kohapeal vähemalt 300 kr päevas. Minimaalselt. Sellega saad juba hädapärast hakkama. Siis pead juba ka pingsalt vaatama, kus ööbid, mida sööd, ja millega liigud.

Kui vahest tahad pidu ka pidada, midagi osta ja muu olme peale kulutada (näiteks pesu lasta pesta), siis peaks juba 400 kr päeva kohta arvestama.

Alla selle läheb juba parajaks virelemiseks.

Ja see on ka selline summa, millega saad ehk hakkama ühe koha peal olles ja eelarves näpuga järge ajades. Kui plaan kõiki kolme riiki külastada siis kasvab see summa veel. Sest liikumine = kulu.

Aga eks igaühel on oma standardid millega ta harjunud on ja see mis ühele ei sobi võib teisele jällegi väga hästi sobida.

Kui eelarve on pingul, siis alusta oma unistuse elluviimist parem ühest sihtkohast ja jäta teised teiseks korraks. Või siis lepi kahega. Kõik kolm, oleks nii ehk naa juba liigne kiirustamine.

Edu unistuste ellu viimisel!

0
0

3-4 nädala reisil pole mõttet võtta ette 100 riiki - mõttetu jooksmine tuleb. Ise plaanin see sügis 4 nädalat Laose ja Kambodža ning see juba tundub natukene kiirustamine - peab loobuma osadest asjadest.

Vähesega läbi ajamiseks on Kambodza ja Laos väga head riigid. Tai on hinnatasemelt juba suhteliselt keskmine..

0
0

Airasia X tundub olevat Londonist stardiks üsna hea mõte. Sellepärast, et sihtpunktist - Kuala Lumpurist on Sulle kõik teed Kagu Aasiasse valla väga odava hinna eest. Olen ise väga palju lende lennanud Aasias Airasiaga ja ka on olnud selliseid juhuseid, kui olen sunnitud ostma pileti kohapealt - ehk siis lennujaamast. Tegelikult ikka väga odavalt, ikka sinna alla 1000 EEK-i ringis ots. Aga kui praegu vaatad ja otsid, siis leiad igasugu soodukaid, mis tihti ainult lennnujaama maksude eest. Kuala Lumpurist on võimalik lennata igale poole, kuhu ainult hing ihaldab. Ei tea ju täpselt Sinu soove, kui oled looduse ja mereelu naudiskleja, siis soovitaksin Sulle lennata Indoneesiasse ja seal kogu oma puhkus veeta, seigeldes kohalike saarte vahel (kui küsimusi, siis vastan oma kogemuste põhjal). Kui sooviksid näha budismi kultuuri ja imelisi inimesi Birmas, siis soovitaksin Sulle lennata sinnamaale. Sest need kaks maad on mulle Kagu-Aasias kõige südamelähedasemad. Aga kui soovid tutvuda Naeratuste Taimaaga, mis annab Sulle lõputuid ja erinevaid võimalusi - kaunid rannad, ilusad sukeldumisekohad, mäed ja orud, dzungel.. ja ööelu - igas võimalikus variandis, siis mine sinna. See on maa, kust alati tahan läbi rännatata enne seda, kui on plaanis sealkandist minna järgmisele ja veel siiani avastamata maale. Odavus. Alati saab odavalt. Ise olen saanud, kuigi on ka kalleid hobisid, nagu näiteks sukeldumine. Aga Aasia on odav ja seal on odav nii transport, söök, majutus ja ka teatud kontekstis lõbustused. Sa pead oskama lihtsalt õigest kohast küsida ja õiges kohas olla. Selleks ongi olemas see tore foorum, kuhu oma küsimuse üles panid. Loe eelnevaid postitusi ja küsi julgesti, kui on midagi arusaamatuks jäänud. Mulle võid kirjutada näieteks mailile, kui on konkreetsieid hinna- ja traspordiinfot vaja - [email protected]. Vastan kindlasti, sest olen ise jube Aasiafänn. Olen ise ka säästureisija:) Ise aastaid tagasi enne oma esimest Aasia trippi esitasin siia ka palju küsimusi ja sain ka palju häid vastuseid - tänks kõigile, kes vastasid. Seeaaeg ei olnud registreerimine vist veel kohustuslik küll..

0
0

Aitäh kõikidele, kes on juba vastanud!

Ma täiesti nõustun, et peaks siiski kahe riigiga piirduma. Ma olen praegult endale algse plaani juba teinud.

Tallinn - London - Kuala Lumpur - London - Tallinn. Esimese osa siis EasyJetiga ja teise osa AirASiaXiga. Praegult kampaania hindadega on võimalik kaugotsa saada isegi 2000-3000 krooniga. Ma ei kujutagi ette, kui palju võiks see maksta näiteks oktoobris järgmise aasta maiks-juuniks ostes.

Kuala Lumpur - Bangkok - Kuala Lumpur esimese otsana. AirAsia lennud olid sellel otsal alla 1000 krooni. Millegipärast on seal hindade all väga palju Economy Promosid. Muidugi tahaks veidi pealinnas veeta ning seejärel teha džungliretke. Teine võimalus selle asemel oleks mõne väikesaare peal aja veetmine.

Kuala Lumpur - Manila - Kuala Lumpur teise otsana. See oli 1000 krooni ringis AirAsiaga. Kohapeal tahaks natuke Manilas olla ja seejärel minna kuhugi kaunisse randa. Peale selle on mõte loomulikult ka aktiivsemat teha ja loodust näha.

Lennupiletid kokku ca. 9000 Söök-jook-ööbimiskoht ööpäevas 400 krooni x 28 päeva = 11200 krooni Vaktsineerimine ja reisikindlustus ca. 2000 krooni Muud kulutused 3000 krooni Kokku siis 25 000 krooni.

Mida te arvate, kas selline eelarve oleks reaalne?

0
0

Jah, aga need piletid on keskmiselt 1000-1500 krooni, nii et mitte midagi hullu.

Kuid suurlinnade koha pealt, kas läheks ikka palju rohkem? Arvestades sellega, et süüa mingil määral ka nö. street foodi.

0
0

Hinnatundliku backpackerina on 1000 kr/päev kahe inimese kohta leidnud kinnitust minu jaoks nii Euroopas, Aasias kui ka Lõuna-Ameerikas. Sinna juurde lähevad veel lennukipiletid ning ettevalmistavad kulud (vaktsiinid, viisad, kui neid vaja on, reisitarbed etc.).

Rusikareeglina arvestan enda reise juba pikemat aega enamvähem sedasi, tavaliselt on raha natuke rohkem kaasas igaks juhuks kuid tavaliselt on seda üle jäänud.

Tripis on korduvalt juba mainitud seda, aga kahekesi on asjad odavamad kui üksinda.

0
0

Aga mida kogenumad reisijad arvavad. Kas mu välja pakutud plaan on reaalne?

0
0

Lendan igal aastal 2-3 korda lõunamaadesse matkama. Mõningaid teadmisi on kogunenud ja siit soovitused kerge varustusega odavast matkamisest: http://matkajuht.blogspot.com/2012/05/matk-kerge-matkavarustusega-nipid-ja.html

0
0

Nelja nädala jooksul jõudsime veeta paar päeva Bangkokis ja ülejäänud aja vaatasime Vietnamis ringi. Ja ikka jäi väheseks. Indias sama lugu. Aasias on suured vahemaad ja kui ei ole majanduslikult võimalik igale poole lennata, siis soodne bussi või rongireis võtab päris palju aega.

Kõik oleneb reisi eesmärgist. Mõnedele meeldib peamiselt linnades käia ja püüavad katta võimalikult suuri vahemaid, mõned eelistavad peamiselt rannas lebotada. Oleneb eelarvest, oleneb tujust, oleneb muidugi kõige rohkem sihtkohast - mida sellel pakkuda on. Lisaks trip.ee-le olen palju infot leidnud ka sihtkohti googeldades - nt Filipiinidele või Indiasse vms. Nii leiab päris mitmeid blogisid ja reisikirju, kust infot ammutada. Aasia on üldiselt odav. Vältida tasuks Hiina kalendri uue aasta pidustuste perioodi, mil tavalisest enam rahvast liikvel ja paljud majutusettevõtted hindu tõstavad ja/või täis. Kui plaan sel ajal reisida, siis tasub kõik lennud aegsasti broneerida. Samas on need pidustused vaatamisväärsus omaette, nii et väike närvikulu tasus end ära.

Majutuse leidmine ei ole üldiselt probleemiks saanud. Tubasid saab igasuguse hinnaga - vahel lihtsalt üllatab sama hinnaga pindade erinevus. 15-20 dollari eest võib saada väga viisaka toa kui ka väga jubeda toa. Seepärast on mõistlik rendipind enne sissekirjutamist üle vaadata. Suuremates linnades on olnud juhuseid, kus "very nice room" on näiteks ilma akendeta või on vannituba kohutavalt räämas.

Rannaäärsetes piirkondades kohtasime sellist hinnataktikat - rannaäärsed (ja eriti merevaatega) bungalod ja toad võivad vabalt olla isegi kaks korda kallimad, kui need, mis üle tee sisemaa poolel. Meil on päris palju abi olnud LP-st, aga tihti oleme ka lihtsalt veidi ringi käinud ja maad uurinud. Tavaline asi muidugi see, et konditsioneeriga tuba on kallim. Pole ise selle järgi kunagi vajadust tundnud, sest minu arvates see pigem pikendab aklimatiseerumise agooniat.

0
0

Enam-vähem hinnataset saad vaadata: http://www.numbeo.com/cost-of-living/

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased