Kuidas saada Newark Liberty'st NYCi?

Tere

Lendan SASiga Newarki lennujaama. Kas keegi oskab soovitada, milline on kõige mõistlikum/soodsam variant linna saada (nt Manhattanile)?

Aitäh!

Terminalist võta AirTrain NJ Transit jaama ning sealt lähevad regionaalliini rongid Penn stationisse Manhattanil. Võtab ca 30-40 minutit (ilmselt oleneb kellaajast) ja maksab $12.50

Bussiga on eriti lihtne:

Express Bus runs between Newark Liberty International Airport & New York City. The Express Bus runs from 4 a.m. until 2 a.m./ 365 days. The cost is $16 for one way, or $28 for round trip. Each bus stops at all 3 New York stops. Where to Board:

  • Terminal A — Located on Level 1, outside at Bus Stop 5;
  • Terminal B — Located on Level 1, outside at bus stop 2;
  • Terminal C — Located on Level 1, outside at bus stop 5 & 6;

New York Stop:

  • Grand Central Station 41st Street between Park and Lexington avenues;
  • Bryant Park 42nd Street and 5th Avenue;
  • Port Authority Bus Terminal 41st Street between 8th and 9th avenues.

Julgeks ka shuttle bussi soovitada. Taksoga YFK-st oli 60$ ringis üks ots.

Buss. Pole vaja ümber istuda ja aega kulub ca 30 minutit.

Ikka ekspressbuss. Lennujaamas sees on bussifirma lett, kus ostad pileti ära, soovi korral saad kohe ka edasi-tagasi osta. Need sõidavad kõigist NY lennujaamadest Manhattanile.

Endal oli vaja minna Newark lennujaamast Brooklyni. Esimesel korral kasutasime takso varianti, mis on üsna kulukas, kuna hinnale lisanduvad veel tax ja sillamaksud ka.

Tagasiminnes valisime shuttle bussi Manhattanilt, mis oli küll väga lihtne. Korjas peale soovitud kohast ja viis otse terminali. Maksis ca 20 USD.

Soovitan kasutada ühistransporti või shuttle bussi. Väga lihtne ja pole mõtet takso peale kulutada. Oleneb ka muidugi palju teid on. Üks võimalus on tellida endale ka uber takso, mis on odavam, kui lennujaamas pakutav.

Kas lennujaamast on võimalik ka jala lahkuda? Maandume EWR-is päevasel ajal ja meil on piisavalt vaba aega, et jõuda Elisabethi, mis on ca 3 miili kaugusel. Tundub justkui paras jalutuskäik, aga kaarti ja veebi kasutades näib, et see ei pruugi võimalik olla. Kas Airtrain, buss nr 62 ja takso on ainsad võimalused?

Kui Google Street View ja satelliidi pilte vaadata, siia tundub et tegemist üsna eluohtliku katsega, kuna kiirteesildu või -tunneleid jalakäijatele pole ja suure tõenäosusega ilmub esimese katse järel teie juurde uudishimulik politseinik. Pigem võtta buss 62 (hind 1,6$ ehk odavam kui Tallinnas), sõita sellega kesklinna ning seal ringi jalutada, linna WalkScore on USA kohta päris normaalne: https://www.walkscore.com/NJ/Elizabeth