Kuldne Kolmnurk omal käel

Soovime Indias (29.11 startival puhkusereisil) läbi teha Kuldse Kolmnurga reisi algusega Goast. Meil on möödunud aastast kogemus Goast pakutavate ekskursioonidega, nüüd vaataks veidi kaugemale ka. Peatume Ticlo hotellis Calangutes. Ehk on huvilisi, et koos reisida. Koos oleks arukas juba praegu veidi kodutööd teha. Meil on mõned kirjad juba sel teemal vahetatud sealse kohaliku reisibürooga, kellega möödunud aastal koostöö hästi sujus.Tore oleks, kui leiduks reisihuvilised nt Tartust, kellega koos plaani pidada.

Muide, Goast Kolmnurka on vist mingi 900USD lennuk. Ilgelt kallis oli, kunagi küsisin ise India reisibüroost. Vahemaa on suur Goast Delhisse. Rongiga pidi mitu päeva minema ja rongid on närvesöövad. Magama jääda ei saa, viivad kraami minema.

Samas, Kolmnurgas on äge. Sõitsin ise autojuhiga 2a tagasi tiirud peale. Väga mugav ja tore:) Igal juhul edasi-tagasi Goa-Kolmnurk-Goa ei tasu üldse reisida. Kulukas igatpidi.

Mul tuleb nov alguses siia hindust reisibüroo omanik. Kui tahad, võta ühendust (5528563), võin teid kokku viia. Saad küsida kõike, mis vähegi tahad:) Ta väga sõbralik.

Põhja poole mul mõned tuttavad veel, kui vajad usaldusväärset autojuhti vms. Aitan hea meelega. Ise lähen Goasse seekord. Igavam on, aga lapsega ei viitsi nii palju ringi sõita.

Vaatasin www.makemytrip.com ja ei saa aru, kust on võetud 900 USD piletihind. Valisin suvalise kuupäevana 26.11 piletiotsingu Goa-Delhi ja sain ca 3500 rs ehk ca 800 krooni. Ligikaudu selliste hindadega sõitsin ka ise 2008. a märtsis viiel korral India siseliine. Pileteid saaks sellelt kodukalt osta, aga mina kasutasin www.makemytrip.com infot üksnes orientiirina ja ostsin piletid kas lennujaamast või Goa (Palolemi) rannas olevatest "reisibüroodest", kus võeti paarkümmend krooni vahendustasu. Kui keegi hakkab teile rääkima 900 USD maksvatest lennukipiletitest, siis naerge ta välja, näidake www.makemytrip.com lennuaegu-hindu ja valige büroo, kus teid lolliks ei peeta. Samamoodi tegin, kui üks usin poiss üritas mulle Indias 20 euro eest T-särki müüa. Ja veel. Eestis "usaldusväärsete" vahendajatega kontakteerudes ootab teid igal juhul eurooplase hind. Kohapeal ostate teenuseid India hindadega.

Eestikeelne hotell eestikeelse teenindusega Calangutes http://www.infantariacomfort.edicypages.com/et. Neilt saab kasulikke soovitusi.

Sõidame ka Goasse 29.11. ja elamine samuti hotellis Ticlo. Meie läheme sinna esimest korda ja plaan ikka sealkandis ekskursioone võtta. Kuna Teil on eelmisest aastast kogemused, ehk oleksite nõus meile muljeid jagama: kuhu kindlasti tasub minna ja mida vaadata. Kas ööbisite ka eelmine kord samas hotellis ja millised olid muljed? Siis on kergem otsuseid langetada. Igasugune info teretulnud. Tänud juba ette.

Pärnakal on õigus, Muktinath paneb hindade osas segast. India on imede maa ja muidugi saab ka 900 või ka 9000 USD-iga reisi tellida, kui on soovi. To: Sirel, raske vastata, kasuta trip otsingut. Siin on infot piisavalt, lisada ei ole midagi.

900 USDi oli TravelIn'i vahendatud KOGU REIS, sh lennupiletid, ööbimised, giid, autosõit ja piletid vaatamisväärsustele, aga alati tasub üle küsida kohalikest büroodest, arvatavasti korraldavad nad asja ära ka kolmandik odavamalt.

Ma lähen kah kuskil nov lõpp, dets alguses Indiasse. Võiks ju ühineda. Samas kavatsen ka Himaalajasse minna. Võtke ühendust kui huvi on.

Käisime sel aastal 01.01-25.01. omal käel Delhist Amritsari ( Kuldne tempel, soovitan vaadata!) ja kolmnurga läbi. Delhis ja sealt põhja pool on ikka päris külm, mingi 5-15 kraadi vaheldus õhtust päevani. Niiet Himaalajas on kindlasti lumine ja talvine. Broneerisime kohaliku büroo kaudu marsruudi ära, takso oli 24h meie käsutuses ja sõitis kogu ringi meiega kaasa, väga mugav ja turvaline ja maksis kokku 3500 per nägu. Koos transpordi ja majutusega, seal sees ka Delhi-Amritsar-Delhi piletid. Väga rahule jäime. Kindlasti soovitan külastada Varanasit!

Uskumatu - üritasin TravelIN-ist telefoni teel saada täiendavat infot ekskursioonide ja nende hindade kohta (mis kodulehe kohaselt lubati nov alguseks üles riputada) - mulle soovitati võtta ekskursioonid kohapealt, polevat huvilisi ja kohapealt tulevat kordades odavam. Kas firma pole üldse enam teenistusest huvitatud?

See oli võib olla mõni heatahtlik reisikonsultant?

Kas keegi targematest oskab arvamust avaldada, on ikka see TravelIn India kindel reis? Või tasuks siiski vaadata piiritaguste büroode pakkumisi?