Kuldne Kolmnurk omal käel koos auto ja juhiga Delhist !

Tere! On keegi ostnud teenuse Delhist auto koos juhiga Kuldsesse Kolmnurka + Varanasisse? Palju on see teile maksma läinud ja mitu päeva olite? Tänan.

Kui v6tad Delhist juhi autoga m6nest reisifirmast v6i hotellist, siis on ysna t6enaoline, et maksad mitu korda rohkem, kui omal kael rongiga minnes. Lisaks veel see, et autojuhid hakkavad sind vedama turistil6ksudesse, kus sulle hakatakse kaupa pahe maarima. Autojuhid saavad selle eest raha, kui turiste kohale veavad. Soovitan sul omal kael minna rongi v6i sleeper-bussiga. Yhistrantspordi systeem on Indias vaga lihtne, pileteid saad bronnida internetis voi kohapeal turismibyroodest, kes v6tavad vaid vaikese tasu bronni eest. Rongi v6i bussi pealt saad ka pileteid osta, kuid vabade kohtade puudumisel pead jargmist rongi v6i bussi ootama. Kui otsustad ikkagi isikliku autojuhi kasuks, siis pane kokku nimekiri kohtadest mida tahad kindlasti kylastada ja raagi sellest autojuhile. Muidu hakkab sind vedama jumal teab kuhu.
Meil juhus nii, et v6tsime hotellist juhi autoga, et minna Agrasse. Tahtsime naha mitmeid vaatamisvaarsusi. Tulemuseks oli see, et Agras tuli peale giid, keda me polnud tellinudki, naitas meile Taj Mahali, kasutas, et tehke siit pilti ja tehke ikka sealt pilti. P6him6tteliselt vedas meid labi Taj Mahali, vabaneda oli tast v6imatu.
Kamandas autojuhti, nagu see oleks esimest korda roolis.
Kui tahtsime minna Red Forti vaatama, siis ytles, et s6idame sealt lihtsalt mooda, et saate auto aknast pilti teha! Siis ta tahtis meile kangesti naidata poode, kus hakati igasugu asju pahe maarima. Kui ytlesime, et tahame nyyd tagasi s6ita, hakkas autos oma teenuse eest raha kysima. Kordan, et tellinud me teda polnud, pidime ise ytlema juhile mida tahame vaadata jne. Andsime siis talle 100 ruupi, et temast lahti saada. Ja siis ytlesime juhile, et nyyd me tahame ISE Red Forti ja teisi vaatamisvaarsusi naha. Maksime selle paevase tripi eest umbes 3000 ruupi. Yks suund v6ttis s6itmiseks aega kuskil 5 tundi. Seega, soovitan sul ikkagi rongi peale m6elda, mis on palju kiirem ja mugavam variant. Pane kokku ise kodus korralik plaan, kasuta google maps-i ja Lonely Planetit, (saab ka lihtsasti netist t6mmata). Need linnad ei ole nii suured, et omal kael seal liigelda ei saa. V6id linnades kohapealt v6tta riksa v6i yyrida rolleri.

Edu!

Miks te ei taha seal ise käia?
Kõik ju väga lihtsalt orgunnitav ja pole vaja maksta 1000% vahendustasu.

Kahjuks ei oska ütelda palju autojuhi teenus maksab. Kindlasti leiad sellele küsimusele vastuse ka siit foorumist varasemaid postitusi uurides.

Oleneb kui mugav olete ja kas reisite lapsega jne. Ise soovitaks omal käel ringi vaadata aga tean, et see paljudele ei sobi. Kui mõttes on ise ringi vaadata siis soovitan kasutada transpordi piletite ostmiseks http://www.makemytrip.com/ lehekülge.

Vestlesin kevadel Indias ühe 60-70 aastates Inglise vanadaamiga. Küsimusele, et kas olete Indias esimest korda vastas ta, et põhimõtteliselt küll, kuna esimest korda mõned aastad tagasi tegi ta mõttetu "klaasituuri" nagu ta ise seda kutsus ehk autojuhiga ringi sõites aga nüüd näeb ikka Indiat palju rohkem kui oma peaga kohti valides ja ühistranspordiga sõites.

edu
Rainer

Veigoga nõus. Marsruudil Delhi-Agra-Jaipur (või vastupidises suunas, kui soovite) liigub busse iga 30 min tagant. Kusjuures on nn kohalikud bussid, mis on odavad kuid kitsad. Agra-Jaipuri 5 h sõit maksis sellisega nt ca 3 eur. Kuid on ka lux busse, kus sees AC ja telekas ja mugavad istmed. Ja ka need ei ole tapvalt kallid - kümnekonna euroga saad pileti.
Ja veel on olemas rongid, eksole.

Mina annaks küll oma hääle lennuki+autorent kombole. Oma reisil tellisime Keralas viibides 9-ks päevaks auto (Tata Indica http://en.wikipedia.org/wiki/File:2000_Tata_Indica.JPG) koos juhiga ning IMHO see oli oluliselt mugavam, võrreldes ühistranspordiga. Auto peatus seal, kus tahtsime ning mõnikord harva ka mõnes turistilõks-poes. Juht muidugi enne ütles, et tehke seal lihtsalt 15 minutit aega parajaks, tema saab selle eest firmast riideid vms soodsamalt. Autopaketi hind oli tõenäoliselt 10000 INR ringis (kogupakett 40000 INR koos backwaters tuuri ja 6 ööbimisega hotellides, kus letihind oli 3000 INR ringis). Paar korda oli veel tõrelemist teemal, kes peaks maksma 100 INR mingit auto tasu rahvusparki sisenemisel (sest meie hotell Thekkadys oli rahvuspargi territooriumi suletud osas).
Ühistranspordiga oleks kindlasti rahas võitnud, aga meile meeldis mugavus ja paindlikkus rohkem.

Varanasis käisime lennukiga ning hotellist tellisime auto. Transfeer 1 ots oli 600 INR koos pakikandjate, juhi ning giidiga. Autoks oli mingi uus Tata või Mahindra maastur. Kuna sooja oli 40 kraadi, siis ei kahetse. IMHO 150 krooni ei ole 25km eest palju.

Seega kui raha ei ole takistuseks, siis soovitaks Agra-Jaipur puhul normaalset autorenti ning Varanasi puhul lennuk+auto kombinatsiooni.

Tere!Tänan Teid vastuste eest!Küsisin hinna kohta sellepärast et käisime , võetud auto koos juhiga , sellise tuuri läbi:Delhi-Jaipur-Ajmer-Pushkar-Rajasthani kõrb-Agra-Fathepur Sikri-Orcha-Khajuraho-Varanassi-Mathura-Delhi 6 päeva,hinna sees olid väga head hotellid koos hommikusöögiga ja auto oli kogu selle aja meie käsutuses ja maksma läks see 35000 INR.Soovisin teada kas selline hind normaalne.:)Kui lugeda lauriandres` juttu et neil läks maksma 40000 INR siis meil umbes sama. :)

Enda tuur: kogumaksumus oli 41000 INR + 350 EEK ülekanne panka.

Selles paketis oli backwaters tuur ühe ööbimisega kahele - sisuliselt suur lootsik u. 10m2 söögi+eluruumiga vööris, 10m2 magamistuba koos dushi ja wc-ga. Süüa sai enam kui piisavalt s.t kahekesi tuli ära süüa 4 inimese toit. Paketi sees oli lõuna-,õhtu- ja hommikusöök.
2 ööd olime Munnaris hotellis Tea County, 2 ööd Thekkadys Aranya Nivas, 2 ööd Varkalas Deshadan Resort ning 2 ööd Kochis Harbour View Residency.
Julgen soovitada kõiki neid hotelle s.h ka neile, kes kardavad/arvavad, et India hotellid on enamuses sarnased sellistele, mis domineerivad Pahar Ganj linnaosas.

Enne broneeringuid sai muidugi TripAdvisoris piisavalt infot hangitud. Konkreetselt Aranya Nivas hotelli laideti (et oled nagu vanglas), aga meile meeldis. Kaarte igavuse peletamiseks vaja ei läinud.

Varanasis ööbisime 2 ööd Ganpati Guesthouse hotellis. Soovitan.

Me tegime kuldse kolmnurga Delhi-Agra-Jaipur auto + juhiga, kuna meil oli suur pagas + tahtsime rohkem mugavust. Autojuht oli väga normaalne. Olen rahul, et valisime sellise viisi reisimiseks, kuna jäin veel haigeks kuldse kolmnurga tuuri ajal malaariarohtude tõttu. Ning tagasivaadates India reisile ei kahetse, et ei teinud seda omal käel. Meil kestis reis 4 päeva ja maksime selle eest kuskil 9000 India raha, mis on muidugi väga palju. Kui teil on soov autojuht võtta, siis kindlasti kaubelge odavamat hinda. Ja kindlasti tasub pakkumisi võtta mitmest erinevast reisibüroost. Sõbrad tegid meil sama reisi rongide ja bussidega ja olid ka rahul, muidugi neil maksis see teekond ikka mitu korda vähem.

Käisime 2 nädalasel India ringreisil Dehli-Jaipur-Agra-Khajuraho-Dehli-Haridwar-Dehli ja reisi korraldas hr. Lucky Dolphin Travels Indiast. leidsime kontaktid siitsamast trip.ee-st. Meie jäime väga rahule - hotellid olid broneeritud ja auto koos juhiga iga hommik punktuaalselt platsis. Autojuht oli väga hea ja oli üsna turvaline liigelda. Linnades olid inglise keelt kōnelevad giidid, eriti hea oli giid Jaipuris. Ostma püüti meidki Vedada, aga kui autojuhile ütlesime no shopping siis ta meid poodidesse ei viinud.
Kui midagi oleks saanud muuta siis oleks Dehlis ehk võinud 2 päeva olla (meie olime 4) ja ehk oleks siis ka Varanasi jõudnud. Samas hr. Lucky kostitas meid Dehlis, näitas kohalike elu ja käisime ka sikhide templis. Oli muhe tüüp.
Hr. Lucky kontakt: lucky@dolphintravelsindia.com. veebileht on ka - saate lisainfot sealt.
Infoks veel et kui lepite eelnevalt hinna ruupiates kokku siis maksta saate ka eur-des, sest ta ostab teilt eur-d kallimalt kui mistahes rahavahetuspunkt India's või helsingis.

Tänan Teid kommentaaride eest! :)

to:aivi.
Oleme 31.detsembril Agras. Kas oskad (värskelt tulnuna soovitada) mõnda mõnusat söögikohta, kus aastavahetust tähistada?

Agra on trööstitu suur linn, mitte suurlinn. Ainus, mis mulle meeldis väga-väga, oli Taj Mahal - käisime hommikul kell 6 päiksetõusu vaatamas. Aga seal on uksed lahti ka täiskuu ajal. Seega otsige kohta kusagil seal läheduses - eriti kui Taj Mahal vana-aasta õhtul ka lahti on.