Kumba valida Cebu või Manila

Praegu saaks Finnariga HK -9039 eek väljumisega Tallinnast.Lennuajad jooksevad ka ilusti, just kõrgperioodil.Ise vaatan 14.12 ja tagasi 04-05jaan.Läheks sellest jõulu hullumajast siit minema sooja päikese alla. See aastavahetus olin Tais ja hakkas meeldima aga sinna on kahjuks piletid üle mõistuse kallid praegu ja aastavahetuseks vaevalt ka midagi tuleb. HK põrutaks siis filipiinidele aga kumba neist valida peamiseks peatuspaigaks--kas Manila või Cebu, ehk on ka mõni kolmas koht. Sest TL+HK+Filipiinid tuleks praegu 10500 eek -sellise raha eest võiks juba reisile minna.Ja kohapeal elu peaks olema odav. Või on veel mingeid ideid HK -st edasi minna. Ahjaa, läheksime perega -lapsed 13 ja 18a.

Manilas küll ei soovita tervet reisiaega peatuda, see suur linn ja nii jäävad paremad paigad Filipiinidest nägemata. Ilmselt on vaja osta juurde siselende. Meile meeldis väga Palawan - lend Manilast ca 1h, kohalik lennuliin. Boracay on kuulus oma kuulsate lumivalgete liivade poolest White Beachil, aga seal ka turiste rohkesti.

Cebu kohta ei oska öelda, aga pigem ikka tasuks vast linnadest kaugemale, Bohol on kuuldavasti ilus saar oma šokolaadimägedega.

Ehk on abiks meie Filipiinide reisipäevik

Milega plaanid HK'st edasi Filipiinidele lennata? Päris ahvatlev plaan sul sellepärast küsin

HK- Läheks edasi Cebu Airlansiga ,pilet näiteks edasi tagasi HK-Manila oleks 899 HKD, korrutame selle 1,4 oleks 1258 eek inimene.See teeks TL-HK-MANILA 10 300eek.Seal sõidaks veel mõnele saarele lennukiga lisanduks edasi tagasi veel a 1000-1500eek- kui sedagi.Hotelli hinnad algavad 35 USD päev seega 200eek nägu.Tagasi tulles oleks HK ka paar päeva, vaataks seal ringi,shoppaks ja oleks kergem ka kottidega lennujaama minek. Filipiinide kohta on üldse meie foorumis vähe juttu, näiteks võrreldes Taiga.Ei tea, miks,kas on natuke kauge-kallis.Praegu saaks aastavahetuse ja saartel lennates mingi 14500eekiga+ viisad.Hammas on igatahes verele aetud ja kui veel mõni mõttekaaslane oleks siis mine tea..

Mul on ka Hongkongini 20.dets.-4.jaan. ostetud, kuigi tegelik plaan oli minna Taisse kuna pole seal juba pea paar aastat käinud. Minetea, võibolla mõtlen ümber ja põrutan Filipiinidele, ausaltöelda väga ei tõmba küll sinna, sest paar nädalat lihtsalt helesinist vett ka ei viitsiks vaadata. Muud nagu pole seal loetu põhjal suurt midagi teha.

Ise läheks ka Taisse,oleks kindla peale minek-juba kõik enam.vähem tuttav. Aga ei leia HK-Bangkokki normaalse hinnaga pileteid, sest osa firmasid ei anna nii kagele ette. Kui leiab keegi hea hinnaga siis tegu ei jää heastamata.

HKD 1900.- Kenya Airways näiteks. Ei lenda küll päris igapäev.

I just LOVE African airlines:P NOOOOOOOOOOOOOOOOOT!

Ei saa päris nii öelda, et Filipiinidel ainult helesinist vett võiks näha. Luzon ja mäed on täiesti alternatiiviks.

...veekauget tegemist küllaga. Snoop'ile: sai just eelmisel nädalal Kenya Airways'ga lennatud ja pole öelda ühtegi paha sõna. Täpne ja mugav ning...pooltühi. Äriklassis, muideks, on mugavad flat seat/bed.

Ma olen võibolla paranoiline, aga mulle ei meeldi lennufirma, millel on 8 aasta jooksul reaktiivlennukitega 2 fataalset crashi olnud.

Saime ka odavalt Finnairi piletid Hongkongi (7000.- kr.) ja sealt oli loogiline edasiminek Filipiinidele. Reis oli koos 11. aastase lapsega. Reisi kulg 7.–22 01.2008: Tallinn–Helsingi-Hongkong-Manila-Puerto Princesa (Palawani saar) - Port Barton- El Nido ja tagasi sama teed. Innustavaks abiks oli Kersti kommentaar ja nende Palawani külastus 2003. aastal. Ööbisime nende soovitatud Greenviews Resordis, Port Barton, Palawani saarel. Siinkohal suured tänud. Ka Kersti kingiks viidud Vana Tallinn on seal hotellis siiani baariletis aukohal kõigile näha (ja sellega uhkustavad ettekandajad). Tõeliselt kaunis ja ürgne paik, nüüd kasvatavad nad seal ka troopilisi liblikaid oma aias ja dekoratiivelemntidena erinevaid troopilisi puuvilju. Infoks, et samadel omanikel nüüd ka El Nidos resort nimega Corong Corong http://www.palawandg.clara.net/index.html (seal pole küll veel nii ägedat aeda nagu PB-s).
Kõige odavam on lennata HKG-st Cebu Pacific`ga http://www.cebupacificair.com. On Airbusi lennukid ja hea teenindus (sööki ei sisalda). Fotosid reisist saab vaadata: http://nagi.ee/photos/tugg/sets/ /> Palawani saar on tõeliselt metsiku loodusega, toredad inimesed, väga vähe turiste. Raske on jõuda El Nidosse. Variandid on: väikese lennukiga Manilast otse El Nidosse (meie ei riskinud), paadiga, maanteed (mis on läbitav kohati vaid maasturi tüüpi sõidukiga). Transport on Palawanil kallis, hinnad samad või kallimad kui Eestis (konditsioneeriga mikrobuss 5 tundi sõitu 2500 EEK ja see pole kaubeldav hind). Alternatiiv: Puerto Princesast El Nidosse kohaliku bussiga (väljumine 1 kord päevas) sõit on täiskasvanule umbes 100 EEK (sõit võtab aega 8-9 tundi; kohtade puudusel sõidetakse ka bussi katusel; lastega ei soovitaks; vahepeal süüakse kohalikus sööklas lõunat; peatused iga 20 m tagant). Ehk siis mulje jäi, et et kohalikud inimesed ei viitsi üldse jala kõndida. Sealkandis bussipeatusi pole, kui keegi tahab peale tulla või maha minna, seal buss ka peatub. Meie läksime El Nidosse paadiga Port Bartonist 5 tundi. Hind 2000.-EEK (see on 8-se seltskonna hind, tasub leida kaaslasi ja siis hinda jagada). Oli omajagu loksumist ja paduvihmaga saime märjaks. Port Bartoni lähistel olles tasub käia kindlasti maailma pikimas maa-aluses jões Sabangi rahvuspargis. Saab näha mitme miljoni aasta vanuseid stalaktiite. Seal on ka vihmametsarajad ehk loodusrajad (sarnased nagu meil rabades). El Nido ehk Filipiinide ääremaa saare põhjatipus, Palawanil, asuv kaunim koht on kindlasti külastamist väärt, kuigi teed sinna leida pole kerge. Kusjuures sõna „Nido” tähendab pääsukest ja neid meie rahvuslindudele üks-ühele sarnaseid pääsukesi elab seal palju kastrikaljukoobastes. Imelik on see, et nende eksklusiivsemates restoranides on üks kalleimaid ja haruldasemaid toite pääsukeste pesadest valmistatav supp. Me ei otsinud võimalust selle supi proovimiseks. Taiga võrreldes (Phuket, Samui) oled ikka soovi korral valge liivaga rannas ihuüksi. Võtad paadi, sõidad 15 min. ja oled saarel (või rannas), kus keegi ei ela ja teisi inimesi pole. Suurlinnahuvilistele soovitaks Hongkongile planeerida 3 täispäeva.

Lugesin Su kommentaare ja kihk filipiinidele sõitta kasvab. Palju reisi eelarvega peaks perega arvestama..Hea kui saaks maili aadressi. Minu oma aifu@hot.ee

Nüüd jäänud sõelale, et HK sõidaks otse Cebule. Seal ligidal ka Boholi saar kus tahaks käia. On keegi siin olijatest juba neil saartel käinud ja oskaks inffi anda.

Kuna endal on ka aastavahetus planeeritud Filipiinidel veeta, siis paneks ka mõned tähelepanekud kirja.

Esiteks - selleks ajaks on Finnairi soodsad piletid HongKongi suuremas osas otsas, kuid nt. 22.12-12.01 on neid veel saadaval. Kusjuures on huvitav, et Bookinghouse'is on Finnairi piletid ca 600 krooni soodsamad, kui ametlikul kodukal (hetkel soodsaim hind 8.847EEK). Teiseks - Filipiinidele lendamiseks on soodsaim variant CebuPacific, aga selle piletid on kuu aja taguse ajaga võrreldes kuni 2x kallimaks läinud e aastavahetuse aeg on lendamise kõrghooaeg sealkandis. Ehk lennupiletid tuleks soovi korral kiirelt ära osta.

Uurisin samuti enne, kas minna Manilasse või Cebule. LP inimesed soovitasid kindlasti minna Cebule. Manila on ikkagi suurlinn ja ega ma ise ka nendes linnades pikalt ringi jõlkuda ei viitsi. Minu plaan on näiteks selline:

  1. HKG->Cebu Sealt edasi saartele - Bantayan, Malapascua, Bohol, Panglao
  2. Cebu->Caticlan Aastavahetusemöll Boracayl ja aasta alguses natuke seal ümberkaudsetel saartel ringi tuuseldada.
  3. Caticlan->Manila Paar päevad Manilat peaks piisama, et mind huvitavad asjad ära näha. LP Rough Guide soovitab samuti Manila peale 1-2 päeva planeerida.
  4. Manila->Macau Saab veel enne äraminekut Macau ja HKG põhilistele kohtadele ka pilk peale visatud.

Need lennud on kõik CebuPacific.

Jäin ise ka hiljaks Cebu piletite ostmisega aga nüüd on nad olemas. Dantele küsimus; millal Sa sõidad... Samuti on Cebust hea laevaühendus saartega, mida võib kasutada.

... ma jätaks vahele. See on nii pisike saar, et kui just sukelduja ei ole, siis pole seal peale rannas vedelemise suurt midagi teha. Saarele teeb jala ringi peale umbes 1,5 tunniga. Ning rannad (või peaks isegi ütlema üks ja ainus rand) ei ole suurem asi võrreldes näiteks Boholi või eriti Palawani omadega.

To: Apelsin Tänud vihje eest. Eks ma ise ka natuke kahtlesin, kas Malapascuale tasub minna. Kaardi pealt vaadates on jah maru väike, samas webi järgi ikka elu tundub eksisteerivat. Minu mäletamist mööda sõitis laev ka sinna päris mitu-mitu tundi. Aga Bantayan (tegelikult ka suht väike saar) ja Bohol/Panglao on suht kindlad sihtkohad hetkel. Ja kui Boracay ära tüütab, eks siis saab ka Panayl ringi tiirutada.

To: Aifu Minek on enne jõule ja tagasi aasta alguses e kokku tuli sealkandis ca 3 nädalat. Cebust sõidab jah laevu päris mitmes suunas ja neid on kavas ka kasutada. Hetkel on just läbitöötamisel äsja tellitud Rough Guide ja sealt olen päris mitmeid häid vihjeid saanud. Avastasin enda jaoks GoogleMapsi ja olen seal natuke enda jaoks ajaviiteks pusinud Filipiinide reisikaarti teha. Mitte et see mingit erilist infot hetkel sisaldaks, aga selline mõnus võimalus lihtsalt, kui huvi peaks pakkuma.

Oled päris palju kaevanud--aga eks ise ka. Millega lähed Tagbilarani sadamast Alona Beachile ja palju maksab.....Vaatasin, et Cebust võiks võtta ka 10 väikse saarte tuuri, sest nad tunduvad nii nunnud http://www.cebudiving.com/islandhopping-S-2.html . Natuke teeb murelikuks, et eelmine aastavahetuse kandis oli sadanud.

Ma usun, et transport Tagbilaranist Alonale on üks väiksemaid muresid. Kindlasti leidub seal mingeid taksosid või inimesi, kes soovivad sulle seda teenust oma autoga pakkuda. Selle vahemaa hinnaks on pakutud keskmiselt 300 PHP-d (75 EEK). Kuna saari on Filipiinidel üle 7000, siis ma usun, et neid jätkub seal igale poole ja ma usun, et pole probleemi kohapeal mõne paadimehega diil teha, et ta väheke ringi veaks. Ilma üle ma ka ei muretseks - kui ka sajab, ega ta siis pidevalt ka ei saja. Nt. Tais oli väga mõnus, kui õhtuti 1-2 tundi vihma sadas - õhk sai kargeks ja värskeks. Ja üks on kindel, mis kindel - lund seal ei ole ja kindlasti on soojem, kui samal ajal Eestis. Kuna meie plaan on aastavahetus Boracayl olla, siis ma pigem kardan ööbimisprobleemi e peaks selleks ajaks midagi ette kinni panema. LP ThornTrees teadjad teadsid rääkida, et sel ajal on seal suht täis kõik kohad.

... on igal laeval vastas hulgaliselt tööd jahtivaid autojuhte ja kolmerattalisi, transport ei ole tõepoolest mingi probleem. Majutuskohad tasuks aga aastavahetuseks kindlasti ette kinni panna. Olime ise novembris kolm nädalat Palawanil, Boholil ja veidi ka Cebul ning praktiliselt igal pool võttis mõistliku hinnaga vabade tubade leidmine parajalt aega. Alona Beachil olid aga ka kallimad kohad rahvast täis.