kuritegevus Venezuelas ehk milline turist on õigem?

Olen lugenud mitmetest artiklitest, et Venezuela on kuritegevuselt kolmas riik maailmas. Kas kõrge kuritegevus käib rohkem riigi pealinna kohta või on see kogu riigis kõrge? Kas keegi siin foorumis on pikemalt selles riigis elanud ning oskab olukorda objektiivselt kommenteerida?

Iga nädal 5-6 taksojuhti kasti, öösel keegi punase tule taga seisma ei jää sest seista on ohtlik ja taksosse istudes esimene asi nupud alla. Muidu linn nagu linn ikka ja riigis töllates endal probleeme ei tekkinud. Ilusat matka!

senikaua kuni hull maniakk Chavez võimul on, asi paremaks ei lähe. Tüübi viimane geniaalne marksistlik-leninistlik idee oli kõik hispaania ärid riigis sulgeda, sest Hispaania kunn oli teda solvanud. Debiilne kommunistist ahv, loodetavasti keegi laseb ta maha. RIP Fanny Kaplan.

Seda lugedes ei ole pilt just kõige parem.

http://travel.state.gov/travel/cis_pa_tw/cis/cis_1059.html

Kuid milline on olukord pealinnast eemal?

Mul sõbra sugulane tapeti valgusfoori all, kui punane tuli põles, astus röövel autosse ja ilma midagi küsimata lasi tüübi maha ja võttis rahakoti...kus sisuks oli mõnikümmend bolivari...(1 USD =2,15 Bolivari).

Muidu väiksemates kohatdes on rahulik.

Mõnikümmend bolivari? Bolivari kurss 1USD = 2,15 bolivari ei pärine küll sellest aastakümnest. Ametlik kurss on üle 2000, mustal turul saab poole rohkem. Caracases pikalt ei viibinud, aga väikeses maakohas sai küll püssitoru ees üht-teist neegrile antud. Kusjuures kuni selle hetkeni ei olnud kuskil mingit ohtu tunnetanud ning sai öösiti linnades ringi töllerdatud.

Põhimõtteliselt kuskil ära peatu ja mida kiiremad jalad seda parem. Selles riigis ei jalutata vaid jookstakse. Oma silm on kuningas! Ilusat reisi.

Kohe näha, et need neg kommentaarid on pandud seljakotireisijate poolt, kes töllavad ringi kõikjal ja iga kell ning tõmbavad endale jamasid kaela. Normaalne turist näiteks Tallinnas koplisse ei roni öisel ajal, seljakoti turistid aga küll. Pange põlema ennast...

Olen inimese 15.märts 2008-12.06 kommentaari peale sõnatu... Mis kuri loom Sind hammustas tänasel laupäevasel päeval? Minu teada ei tohi laupäeviti kuri olla! Pirital on üks monument mere ääres: "Julgetele ja teotahtelistele inimestele". Ma ei taha võrdselt nüüd mõõtma hakata, eks inimesi on igas grupis erinevaid. Ja seljakotiga rändajate hulgas on neid samuti igasuguseid. Aga üks on kindel, evolutsioonis oli alguses seljakotiga rändaja ja siis tuli kohvriga massrändur. Nii Livingstone kui Marco Polo võib liigitada seljakotiga rändajaks, samuti need sajad teised maadeavastajad kes tagasi tulid ja teist sama palju, kes ei tulnud. Aga nende elu oli huvitav ja põnev. Tegelikult võiks ju siinsamas Euroopas enda soovid rahuldada. Zürichis on ca 3 hektaril rajatud kasvuhoonetesse kuntslik vihmamets(tasub vaatamist muide), Tallinna loomaaias näeb enamus loomi ära(lisaks võib võtta Riia ja Berliini), Aadria meri on suvel niisama soe ja sinine kui Kariibi meri, kõrbe leiad Pürenee poolsaarelt jne. Seljakotiga ränduri eelarve ei ole sugugi väiksem kui Kanaaride või Egiptuse turisti oma, võimalik et suurusjärgus suurem väljaspool Euroopat rännates. Aga ta korraldab ise oma tegevust ja reisi, avastab ise maailma. Kui midagi uut ja huvitavat avastab tulevad sinna järgmised seljakotiga rändurid ja järgmised. Ja siis saabub esimene bussitäis massturiste... Muuseas, omapäi rändajad on reeglina piisavalt kogenud, et lolli riski võtta. Ka Egiptuses saab igal aastal surma paarsada turisti...

Vist Margaritalt kaugemale ei saanudki. Tundub tõesti sama mis Tallinnas, et mõni turist ei lähe Viru hotellistki kaugemale ja see ongi talle Eesti. Töllata on ju huvitav ja oma sadulat võid ka kodus solaariumis praadida. Huvitavaid reise sulle inimene.

Vaatame kas see inimene siin foorumis veel midagi öelda julgeb.

30-kilose seljakotiga ilma hispaania keelt oskamata end lutikatel pureda ja kohalikel lüpsta lasta on ilgelt palju huvitavam, boonuseks III astme päikesepõletus. Fantastilisi elamusi teile, backpackerid.

Ei tassi selliseid koormaid sest osa varandust võiks julgeda koju ka jätta. Kulla snoop, eks igaüks peab oma koormat ise tassima ja teinekord soovitan lihtsalt mõned taalad rohkem kaasa võtta või soovin sulle toredat müramist pagasiga selle asemel, et mõnusalt töllata.

Minusugused ranna- ja vedelemisturist on nende silmis napakas ja kitsa silmaringiga massitoode. Mis siis ikka, aga no ei meeldi mulle olla lehmasita sees rannas ja magada pargipingi all ning halada kiriku ees...

Mis toimub? Antud teema on minu meelest kuritegevus Venezuelas, mitte erinevates reisistiilides... ja üksteise halvustamises... Igaüks reisib täpselt sel viisil, nagu ta paremaks peab ja tähtis on see, et ta saab reisilt selle, mida ootas... Olgu see siis seljakotireis või mitte...

Luuser, duh, gentleman reisibki ainult rahakoti või krediitkaardiga:) taalamure on enamasti töllajatel.

Kuritegevust Venetsueelas see nagunii enam palju ei puuduta. Aga tundub et foorumlased tahavad natukene auru välja lasta. Isiklikuks palun mitte minna ja avaldustes jääda viisakuse piiridesse. Snoopile ekstra! Tead, see Sinu dzentelmen kvalifitseerub samuti omapäi reisijaks ehk seljakotiränduri alla. Hiljuti Kesk-Ameerikas olles kohtasin ma üht ameerika filmistaari(kelle nime ma ei suuda meenutada ja otsida pole ka viitsinud, aga on osalenud päris paljudes põnevusfilmides-pahana), oli täitsa seljakotiga.

Kuule Snoop, äkki täpsustad siiski, mis sa tahtsid öelda oma üleeelmises postituses? Ei saa ma aru, mis on ühist sinu sõnadel - "30-kilose seljakotiga ilma hispaania keelt oskamata end lutikatel pureda ja kohalikel lüpsta lasta on ilgelt palju huvitavam, boonuseks III astme päikesepõletus" seljakotireisiga? Enda kott ei kaalu kunagi üle 15 kilo, lutikat olen näinud vaid televiisorist, kohalikud jah on mind paar korda "lüpsnud" aga seda juhtub ju ka kõige tavalisema turistiga Egiptuses. Päikesepõletuse vältimiseks on olemas vastav riietus ja kreemid. Tihti olen pikalt Aasiareisilt tagasi tulles valgem, kui Eestis samal ajal ennast solaariumis küpsetanud töökaaslased. Aga tänan sind hea soovi eest. Elamused on olnud alati fantastilised.

Eiei, mul ei ole midagi seljakotireisijate vastu tegelikult. :) Lihtsalt viskab vahel üle, kui mõni snobistlik ahv tuleb õpetama, milline see õige reis/turist peaks olema. Aga silmas pidasin osaliselt seda, et juhul kui sa kohalike inimestega suhelda ei suuda, siis ei ole suurt vahet, kas sa vedeled nädal aega turvatud "viru" tüüpi hotellis või rändad seljakotiga odavaimaid hosteleid pidi. Maast head ülevaadet ikka ei saa.

Minul pole küll miskit selle vastu, et ma kellegi arvates snobistlik ahv olen. So what? Snoopi tuleks rahulikult ignoreerida, sest antud juhul tegeleb ta tavalise trollamisega. Nagu öeldi kõigile tuntud filmis - sai pisut provotseeritud!

Ainult krediitkaart ja tuh ei tee veel gentelmenniks. Tundub, et sealt sul need pagasi kilod tulevadki, kui loodad ainult krediitkaardile ja rahakotile ning sulaga on null, siis pead väiksemates külades tõesti kogu elu kaasas tassima või lonkima gruppis mis piirab valikuid. Head põlemist... nagu "inimene" soovis.