trip-krainetrip-ukraine-dark
Kust leida internetist infot?

Kui teil tuleb tahtmine reisile minna, siis milliste lehtede uurimisest alustate?

Selle riigi/linna/koha koduleht (kui on), trip.ee :), tripadvisor.com, ......?

Haiguslehest, mis üldse võimaldab reisile minna. Ja osta vastava maa Lonley Planet ja ongi reis olemas.

Kui ma reisi kavandan, siis käin GoogleEarthiga oma reisi üle. Sealt saad ka kohanime õigekirjutuse kätte, palju pilte samuti. Saan ka täpse koha, mille kannan GPS-i. Saab ka kaarte välja trükkida. Tavakaardid ju loodust ehedalt ei kajasta. See on kasulik ka bussireisil, rattamatkast rääkimata. Edasi vaata juba kohanime järgi. Nt Andorra/Andorre map/mapa, et levinumad keeled oleks esindatud. Google jt näitavad ka eraldi pilte, YouTube näitab vahel koha kohta ka lippavaid pilte. Andmete saamiseks võid alguse teha Wikipediast. Seal samuti palju viiteid. Ka saab seal üle minna vastava koha emakeele lehele, kus teavet palju rohkem kui inglise keeles. Muidugi on vaja siis seda keelt ka osata. Reisikavast saad juba näha, mida ja kus kavatsetakse külastada.

www.lonelyplanet.com www.virtualtourist.com

Trip.ee ja siis kõik ülejäänud: Lonelyplanet ja Tripadvisor ning loomulikult Google

märgime selle Korduma Kippuvaks Küsimuseks.

Eks see ole ikka seinast seina, kuidas inimesed saavad aru sellisest sõnast nagu reis. Osadele tähendab reis etteorganiseeritud paketireisi, teistele täielikult iseseisvat orgunni. Eeldan, et mõeldud on seda viimast. Muide, erinevaid arusaamasid reisimisest väljendab päris hästi üks HSBC panga reklaam:

  • Juba nimetatud LP Thorntree pakub päris palju infot.
  • Google loomulikult, aga isepäi reisijatele on abiks pigem Google'i blogiotsing, mida eestikeelse Google'i kasutajad vist ei näe. Google'ist saab paremaid otsingutulemusi spetsiifilise otsinguga. Kõige mõttetum on sisse toksida lihtsalt London. Pigem panna midagi stiilis best pubs london kensington.
  • Google maps pakub eriti suuremate ja külastavamate kohtade (eelkõige linnad) puhul muuhulgas ka kasutajate loodud kaarte. Aeg-ajalt leiab täielikke pärleid.
  • Google Earth võib mõnikord olla asendamatu. Näiteks Himaalaja reisi planeerides sai võrreldes tavakaardiga oluliselt parema ettekujutuse, mis ees ootamas on.
  • Wikitravel on hea kiireks üldülevaateks.
  • Riikide ametlik turismiinfo on üldiselt selline, mida vaatamata jättes ei kaota vist küll midagi. Aga eks see ole individuaalne, kindlasti osad inimesed rohkem ei ootagi. Ikkagi värvilised klantspildid. Samas, riigi mõne piirkonna lehed võivad olla suisa hämmastavalt head.
  • Hotellide kohta saab teatava pildi tripadvisorist":http://www.tripadvisor.com/, aga sealne info ei pruugi alati olla objektiivne. Kindlasti tasub pilk mõnele teisele saidile ka visata. Näiteks "Booking.com.
  • ja last but not least: trip.ee.