Kuuba autorent ja ööbimine

Tere! Olen koos mehega minemas aprillis Kuubale 11ks päevaks,millest kohapeal siis umbes 8. Kuna maabume Havannas ning samuti ka lendame sealt pärast tagasi,siis oli mõte rentida auto ning sõita sellega alguses Vinalese poole ja pärast Cayo Coconi välja. Googel mapsi järgi vaadatuna peaks see olema umbes 1500km pikk autosõit kokku. Hakkasin siis netist otsima auto rente,kuid ei leidnud midagi. Ükski otsing ei andnud tulemust ja nüüd põgusalt suheldes mõnega,kes seal on käinud,sain aru et neti teel ei saagi autot rentida. Kas see on nii või ikkagi saab? Siit foorumist vahepeal lugesin välja küll,et soovitatakse varem bronnida,et siis odavam hind aga minu meelest see pole võimalik.
Kas kellelgi on auto rentimisega kaogemusi? Hea meelega kuulaks soovitusi,kuidas täpsemalt toimida.
Teine asi,mis mind huvitav on kodumajutus. Olen lugenud,et seda soovitatakse ja on üsna popp Kuubal. Kust ma neid leiaksin?
Bookingust või mõnest muust hotelli otsingumootorist saab ainult hotelle,hostele jne. bookida aga kodumajutust see ei kajasta.
Kui hullud on autoteed ja kas see umbes 1500km ringreis tundub mõistlik kaheksa päevaga või peaks siiski vähem sõitma?
Tahaks muidugi ka rannas peesitada,mitte ainult autos enamuse ajast istuda.

Marsruudina kui mingi aeg ka rannas tahta olla piisab täiesti Havana-Vinales-Pinar del Rio-Cienfuegos-Trinidad-Santa Clara-Varadero-Havana ringist.
Cienfuegose ja Trinidadi vahele jääb veel Parque Natural Topes de Collantes.

Tere. Ise pole küll Kuubal käinud, aga väike kodutöö on tehtud. Lihtsalt ei leidnud sobiva hinna ja kuupäevadega lennupileteid talviseks puhkuseks.
Olen mõned majutuste lingid salvestanud:
http://www.cuba-junky.com/
https://www.cubaccommodation.com/
https://www.mycasaparticular.com/en/
http://www.trinihostal.com/home.html
http://www.cubaluxuryvillas.com/default.asp
Edu majutuse otsingutel ja toredat reisi.

Majutuse saate suvalisse sinise ankruga tahvliga varustatud majja sisse astudes, kui ühes pole, siis teises ikka on. Selline 1500km on küll suht mõtetu roolimine, ilmselt tehtav aga mida sellega saavutatakse? Milleks te sinna üldse lähete?

autorendist: ma enne oma reisi ka vaatasin neid ja leidsin ka firmasid netist. Kuubal tegelevad rendiga riiklikud firmad (pead ei anna muidugi) ja hinnad krõbedad: nt odavaima auto sai mingi 90-100 euroga/päev + kütus. Neid leida netist väga lihtne: https://goo.gl/maps/ey7BMG4VvuQ2 Lõpuks me neid ei kasutanudki, sõitsime busside ja taksodega
Autoteed on ok (ma muidugi külatänavatele ei sattunud), Havannast lähevad suurimad maanteed (nt Vinales ja Cienfuegos, võibolla mõni suurem sihtpunkt veel) neljarealised asfalteeritud teed, kus vähe autosid, mõned härjarakendid, ratsahobused jne

Kodumajutus ehk casa particular. See tõesti kõige popullaarsem seal. Tean, et siin mõni tripikasutaja on neid leidnud https://www.airbnb.com/ kaudu, mina ise kasutasin teisi lehekülgesid:
https://www.cubaccommodation.com/
http://www.casaparticular.com/
https://www.homestay.com/cuba
Pead siin minu omadega arvestama (ja ka kõigi teiste kohalike saitidega), et nad võtavad vahenduse eest 5CUC! Kui soovid, võin jagada oma ööbimiskohtade aadresse: Havanna, Vinales, Trinidad, Cienfuegos, Varadero. Saad nendega otse suhelda.

Nüüd siis kohapeal oldud päevadest. Mis tähendab umbes 8 päeva? See kõlab umbes sama, et natuke rase...
Kui arvestada 2 tervet päeva Havannale, 2 päeva Vinalesele (koos sõitudega), sealt lähete Trinidadi, seal 2 p-3 päeva (seal rand ka!), jääb üks-kaks päeva Cayo Cocole. Kõlab väga tõmblemise moodi küll. Mina jätaks Vinalese välja

Siin meie reis:
https://trip.ee/reisikirjad/kuuba-2017-going-back-in-time

EDIT. Mehis natuke eksitas mind oma näidismarsruudiga, seepärast tuli minu teksti ka Trinidad sisse :) Kui teil plaan Havanna-Vinales-Cayo Coco, siis see Vinales siia küll väga valesti valitud! Trinidad (ja Havanna) on must be!

Minu kirjeldatud marsruut oli ühe Saksamaa reisikorraldaja oma reisikonsultantidele kellele taheti näidata tähtsamaid kohti mida ühe nädala sisse mahutada. Cayo Cocost räägiti meile ka kui üks hästi ilus rand kuid mälu järgi rõhutati, et Varadero on laiem ja parem kui tahta lihtsalt rannas olla. Cayo Coco juures on aga rohkem snorkeldamise ja sukeldumise võimalusi. Vinales oma 'ajaloolise' kaljumaalinguga ja sigari töötubadega on kindlasti väärt sõitu sinna.

Jah, kui Cayo Coco Varadero vastu vahetada, siis veab ka Vinalesega välja, aga hetkel gryntz'il olid teised küsimused.

Mulle meeldis Vinalese piirkond tolle omapärase maastiku tõttu rohkem kui Trinidad; lisaks on Vinales ka veidi vähem turistikas. Aga arvestades, et suuri teid mööda sõites liigub suht kiiresti, võiks mõlemad sisse plaanida ning kindlasti ei tasu vahele jätta Cienfuegost. Samas kui sattud kõrvalteedele, millest mõnda remonditi viimati ilmselt enne revolutsiooni, siis võib kohati liikumiskiiruseks olla küll 10-15 km/h.
Kui on plaan siin-seal mõned päevad kohal olla ja siis edasi reisida, sel juhul on parim ja soodsaim variant kasutada taksosid. Kusjuures kõige soodsamad taksod lähevad bussijaamadest ja väljuvad bussidega umbes samadel aegadel (bussid ise on enamasti välja müüdud kui pileteid mitu päeva ette ära pole ostnud).
Majutuse suhtes on probleeme vaid Havannas, kus pidime paar tundi vaba tuba otsima; mujal leidsime selle 5-10 minutiga. Minnes olime õnneks bronninud Airbnb kaudu, aga ringiga tagasi jõudes kappasime kesklinnas tükk aega majast majja enne kui näkkas.

Ilmselt on õigus selles osas,et 1500km oleks liigne uhamine ja kohapeal nautida saaks liiga vähe,seega Cayo Coco vist jätaksin välja ning sõidaksin Trinidadini. Mulle tundub,et Kuubal see auto rentimine on teadus omaette ning nii palju kui ma kuulnud olen,siis politsei kui ka inimesed,kes tahavad teenida turistide pealt, ihaldavad rendiautosid veel eriti. Kas kellelgi on olnud kokkupuudet väljapressimistega politsei poolt kui ka kahtlaste vennikeste poolt,kes tee ääres hääletavad või soovivad,et peataksid auto? Olen kuulnud erinevaid jutte,mistõttu ongi dilemma,kas rentida auto või kasutada taksosid...Fakt on see,et ühtegi linna tagasi me ei sõida,vaid alustame Havannast ning teeme väikese ringi ja jõuame tagasi Havannasse.
Kui rahast rääkida,siis mis on soodne taksosõit? Kui ma rendiksin nädalaks auto ja saaksin sõita vastavalt enda soovile igale poole,siis kasutades taksoteenuseid,mis võiks olla selle hind?
Tänud majutuste linkide eest! Neid ma asun uurima.

Pole ühtegi paha sõna öelda Kuuba politsei kohta.Vastupidi ,näiteks rannas tulid juurde ja ütlesid,et me ei pea kordamööda ujumas käima,sest nad valvavad me asju.Kohalikud kardavad politseid,aga turistid ei pea küll muretsema.Autot ka ei peatatud politsei poolt kordagi kinni.Tüütud olid ainult kohalikud parkimisraha nöörijad.Küsiti 2CUC parkimise ja asjade valve eest.Reeglina me seda ei maksnud.
Hääletamine on täiesti tavaline nähtus ja keegi ei käse hääletajaid peale võtta.Auto ette nad ei hüpata ja vihaseks ka ei saada.Kuubal on ühistransport väga kehv ja inimesed kasutavadki seetõttu hääletamist.Meie Varadero majutuse peremees rääkis,et kohalikud ei jäta kunagi tee äärde hääletama rasedat või lapsega naist.
Meie autorent oli 65 EUR päev koos kindlustusega

Kuubas on riigiautodel kohustus hääletajaid peale võtta ja politsei kontrollib seda teedel pisteliselt: peatavad auto kinni ja vaatavadki, kas ikka võetakse hääletajaid peale. Nagu oleks meeles, et kas mingi allkiri või kupong vms vahetab ka autokabiinis siis omanikku

Soovitan ka selle saatesarja ära vaadata: https://etv2.err.ee/l/haridussaated/eesti_lipp_umber_kuuba
Või tegelikult.... ma ise pettusin natuke selles: näidatakse liiga palju teekonda ja liiga vähe seda kuuba enda elu-olu. Minu arust. Tegelikkuses sealne elu palju põnevam kui siin sarjas, aga eks ilu ole vaataja silmades

berlyka,kas te rentisite auto kohapeal või eelnevalt netist?

Lisan veel ühe lehekülje kus vene keelt oskavad inimesed saavad kõigile autorenti puudutavatele küsimustele vastuse.
http://forum.awd.ru/viewtopic.php?f=104&t=60814