Laeva või praamiga Saksamaale

Kas keegi oskab anda infot erinevate laevafirmade kohta, mis veavad autoga reisijaid Eestist või Lätist Saksamaale.
tänud ette!!!

Finnlines, kui rahakott vastu peab.

http://www.scandlines.lt/lines.html
Hinnad ok, hinna sees 4 söögikorda sooja toiduga, laevad ka ok.

Vaatasin neid Ventspildist Rostocki mineva praami hindu.Suvel 3-inimesele, kajutikohaga ja 1 auto maksumus umbes 500 EUR ehk 8000 EEKi, ühe otsa maksumus.Edasi-tagasi seega 16000 EEKi.Liiga kallis!

Muuseas, Scandlines-i Ventspils-Rostock on Saksamaale viivatest praamiliinidest odavaim. Nii Tallink kui Finnlines küsivad selle eest tüki krõbedamat hinda. Riiast sõidab veel ka dfds lisco kieli - www.lisco.lt.

Tere!
Kas keegi oskab soovitada köige paremat laeva varianti, kuidas saada Eestist Saksamaale (Lübeck vöi Rodstock) koos autoga? Kaasas on ka väiksed lapsed, seega mida löbusam ning ruumirohkem laev, seda parem…

m.

www.tallink.ee
Helsingi-Rostock
Tallinn.Stockholm

www.finnlines.fi
Helsingi-Lübeck

www.aveline.lv
Riia-Travemünde

www.scandlines.lv
Ventspils/Liepaja-Travemünde

www.lisco.lt
Klaipeda-Kiel/Sassnitz

Nagu näed, otse Tallinnast ei saagi.

Ise eelistaksin lennukit ja rendiautot - tuleb odavam, kui laevasõit ning lisaks ka kiirem ja mugavam.

Kas keegi on reisinud Ave Line laevaga Riiast Travemündesse?

Plaan on suvel minna!

Niiet sama küsimus mis eins-il.

Ave Line'il on praegu sooduspakkumine: ilma kajutita 20 eurot üks ots, kajut neljale + auto 222 eurot üks ots (edasi-tagasi 444 eurot) - http://www.aveline.lv/site/home/startpage/en/
Pakkumine kehtib ostuks kuni 24. juunini ja sõiduks kuni 2010. aasta lõpuni.
Jällegi, sama küsimus, mis eelmistel.

Sai tellitud sooduspakkumisega piletid kahele ja auto. Kajut on sisekajut. Aga huvitav, et arvel Eesti firma nimi netis, otsides ei kattu kuidagi arvel oleva aadressiga. Arvel Pärnu mnt.Netis firma Õismäe tee.Pärnu mnt 141-59
MJ Logistic OU
Pärnu mnt 141-59
EE-11314, Tallinn
Eks uurin veel maksmisega on aega 7 päeva.

Arvesta et tegu on välismaksega ning see võtab pisut rohkem aega kui tavaline. Mul sai arve möödunud nädalal makstud ning nüüd ei jää muud üle kui õigel ajal kohal olla. Säästan ennast Poolast ja Leedust!

Kas said mingi vastuse ka meilile? Kus piletid kätte saab? Millal oled minemas?
Ma lähen 11.07.2010

Vastust ei tulnud, hakkasin juba muretsema ning saatsin siis ise meili. Kohe saabus ka vastus et kõik on ok ning tuleb vaid õigel ajal kohal olla. Ma lähen juuni lõpus.

Kui kiiresti peale broneeringu tegemist arve meilile tuli?
.
.
.
Trip.ee lisas suured algustähed!

Helistasin sinna, kästi meil saata. Kuidas see pileti ostmine soodukaga käib? Booking on ju täishinnaga. Kui kiiresti meilile vastus tuleb?

Meie tegime 13.06.2010.Vastus tuli 14.06.Et päris kiiresti,
Muidugi on maksetähtajad väga erinevad.meilis kirjas 1 nädal.Arves kirjas 3 nädalat.Meie maksime kohe ära.
Kirjutasin meili kuhu kirjutasin samad asjad mis küsisid kodulehel
reisija nime ,id kaardi numbri,isikukoodi,auto margi ja numbri ja lisasin juurde et soovin soodus hinnaga.Kajut on ilma aknata 4reisijale ka siis kui on vähem reisijaid.

Millisele aadressile meili saatsid? Mul lööb mingit errorit ette?

Proovi info@aveline.lv või jekaterina.tomsinska (sama lõpuga).

Soodusaeg on pikendatud 01.07 kuna lätlased pühadeaegu ei tööta, nii mulle infoliinist vastati.
Järgmine tööpäev on 25.06

tickets@aveline.lv saatsin mina.

Aveline arvatavasti pikendab soodusaega veel,kuna tegemist on firmaga,mis opereerib ühe laevaga ning vahelduva eduga.Konkurendid on temalt enamus sõitjaid ära võtnud.Nimelt oli sama firma teise laevaga eelmisel hooajal pidevalt hädas sadamatega,kuhu ta oli pidevalt makseid võlgu,ning pidi seetõttu kolima vahepeal küll Ventspilsist Riiga ja siis jälle Liepajasse.See info pärineb Läti transpordifirmadelt,kes kasutavad Saksamaale minevaid laevu rekkade vedamiseks.

Aveline parandas oma konkurentsivõimet:
Esiteks: seoses sadamavahetusega - ennem väljus ta Liepajast, kuid seoses DFDS Torline lahkumisega Riia-Lübeck liinilt, sai Aveline selle suuna endale.
Teiseks: Aveline küsib kõigilt ettemaksu, olenemata, kas oled turist, ärireisija või transpordifirma oma rekkaga. Sellega on tunduvalt parandatud oma likviidsust.

Väide, et konkurendid on sõitjad ära võtnud ei ole õige. Läti-Saksa liinil on alles kaks vedajat - Scandlines ja Aveline. Nemad jagasid omavahel ära DFDS Torline kliendid. Kuna Scandlines väljub VEntspilsi ja Liepaja sadamast, on geograafiline eelis Avelinel väljumisega Riiast. Samas on Scandlinesil transpordifirmade ees eelis seoses maksetähtaja andmisega.

See pakkumine kehtib kuni 19. juuli 2010 erihinnaga reis Riiast (Läti ), Travemünde ( Lübeck , Saksamaa) parvlaev Baltic Amber !
Piletid hinnaga 222 EUR eest kajut * + auto ühes suunas mis tahes kuupäeval Kuni 2010 a lõpuni

  • Max. isikut kajut - 4 inimest.

Nende esindaja helistas reisi eelõhtul umbes kella 21 paiku ning teatas et neil on tehnilised probleemid ja et seetõttu on väljumine kaheksa tundi edasi lükatud (ja ka saabumisaeg samavõrra). Meilile saabus teade umbes südaööl. Kuna mul oli vaja kindlaks kellaajaks kohale jõuda siis ei saanud sellist hilinemist enesele lubada. Olin sunnitud mööda maad minema. Pileti tegin tagasituleku peale ringi. Eks ma siis kirjutan kui reis tehtud.

See on Avelinesi puhul tavapärane. Mitte just ammu oli lugu, kus laev pidi reede õhtul Travemündest väljuma, kuid paraku tulid tuletõrjeinspektorid elu uurima...asi lõppes sellega, et laeva tulekustutussüsteem tunnistati mittekõlblikuks. Hakati siis sebima seal ning asi lõppes sellega, et laev väljus alles esmaspäeva õhtul :)

Meile tuli edasilükkamise teade 16 tundi enne laeva väljumist, et reis on 18 tundi edasi lükatud. Hea, et me polnud veel Riiga sõitnud, sest teade tuli meilile. Infoliin oli väga napisõnaline ja väga täpset check-in algusaega ei maininud. Muidu on sellele laevale check-in 6 tundi ja 2 tundi enne väljumist lõpetatakse ära.

Mul olid ka endal tuttavad plaaninud Aveline 2. juuli reisiga Lüübekist Riiga minna, aga alles sadamas avastasid, et laeva ei väljugi. Nende sõnul olevat liikunud kõlakas, et laevafirmal polevat olnud raha kütuse eest maksmiseks... hetkel andmed laeva liikumise kohta puuduvad, ka nende koduleht pole teab mis informatiivne.

Vaatamata kodulehe puudustele on seal olemas nupp "Vessels current location" ( http://www.marinetraffic.com/ais/default.aspx?zoom=10&mmsi=247196400¢erx=7.877934¢ery=56.8827 ),millele vajutades avaneb uues aknas kaart, mis näitab kus alus parasjagu viibib/sõidab.

Palju siis reis edasi lükati?

Pidime Ave linega sõitma Saksamaale 07.07., aga reisi lükati edasi 18 tundi, kusjuures info tuli meilile ning seal oli uus aeg laeva väljumiseks. Infoliin teatas ühe aja, check-in is oli teine, natuke hilisem aeg ja laev väljus sellest veel ca 1,5 tundi hiljem. Kokkuvõttes hilines laev 24 tundi.
Söögikorrad tuleb sooduspiletile juurde osta, infot jagatakse minimaalselt, kohati jääb mulje, et vene aeg(nõuka) on tagasi. Kes on harjunud, et klient on kuningas, sellele pole sellele laevale asja.
Me ootasime sadamas ca 5 tundi täiesti teadmatuses, keegi ei jaganud infot isegi küsimise peale, sest pidev vastus oli skoro!

Hetkeseisuga tundub laev marinetrafficu andmeil graafikus olevat.
Endal ka augustis sõit ees niiet eks näis :D

Tingimustes oli ju selgelt kirjas, et toitlustus ei ole sees. Omad salatid ja kõrpsud ning võileivamaterjal kaasa ja pole midagi! :D

Toitlustustalongide ostmine on suhteliselt keeruliseks tehtud. Kui on lastega reis, siis kuivtoit ja oma nänn ei ole alati kokkuhoid. Iga tahes -24 tundi tõmbas reisiplaani kõvasti lohku: paar broneeringut läks lõhki ja esialgsed lubadused randumiseks libisesid ka 6 tundi kaugemale. Riias sadamas laeva kõrval seista ja vaadata igavlevaid töölisi oli masendav. Laevale ei pea mitte ainult sööki kaasa võtma vaid ka peab planeerima oma vaba aja, sest laeval olevatest teleritest tulevad vaid vene filmid jne. Pilt on natuke hullem kui omal ajal Estlinkiga sõites. Aga eks mõnel veab rohkem.

Mnjaa....tegevust ei ole tõesti seal laeval, ilmselt peab leppima suure filmiarhiiviga ning kasti õllega.

Kas sadama leidmine oli raske?
Inglise keelega saab hakkama sadamas või peab purssima vene keelt?

See on see Läti nagu 10a tagasi Eesti.

Sadam asub Zivju 1, mingi puiduterminaal tegelikult vmsellist. Navi järgi leiab peaeagu üles, navi juhatab juba enne Riiat ära keerama ja sealt kohale. Vene keelega saab ja inglise keelt oskavad ka kõik. Täpsussõit peab vääääga selge olema ning mootor peab ka võimas olema, sest autod on 5-ndal tekil, kuhu läheb suht järsk tõus. Aja veetmiseks sobivad ka reisiplaanide korrektsioon, kabe ja kaardid.

Kellegil värskemaid kogemusi Ave Line-iga seoses on?
Marinetrafficu andmeil püsib küll juba viimased 3 nädalat graafikus.
Ilmselt on tekile sõit nagu Ecerö line peal, seal ka kitsas ja järsk, 2,4 volvo v70 veab vast ära.

Btw uus soodukas on alanud.
4 inimese aknaga kajut 175 EURi.

Meie tulime eile hommikul Avelinega saksast, laev kenasti graafikus. Aga no väga igav laev, istuda 28 tundi kohas, kus on 2x2 m suurune üksainus pood ja see on ka kinni terve aeg. Õue sai laeva külgedele, aga kuskile pikali visata/istuma, näiteks päevitama, polnud kuskile minna. Ühesõnaga teha polnud muud, kui baaris juua ja see oli väga soodne (võrreldes saksamaaga): nt. 1.50 Eur 0,5 l õlu :)
Tekile sõit ei olnud muus osas keeruline, kui vaid väga järsk tõus (keeruline siis neile, kel pole piisavalt sõidukogemust veel). Ja välja pidi laevalt öösel pimedas tagurdama, aga õnneks läks see ruttu kõik.

P.S. Kirjas oli, et hiljemalt 3 tundi enne pidi kohal olema sadamas ja 2 tundi enne suletakse check in vist, me olime küll 3 tundi varem kohal, aga pärast vaatasime, et ka vähem kui tund enne laeva väljumist sõitsid veel autod peale ( 3 tundi ennem oli vaid 10 autot, hiljem kokku nii 40-50 autot).

Sõidukogemus ning auto laius määravad ka pealesõidu. Minu auto - Ford Transit 280s mahtus väga täpselt sinna pealesõidule.

Kas keegi oskab kommenteerida Aveline laevasöögi kvaliteeti?

Tahtsime Riiast laevaga Lübeckisse sõits 07.07.10.Sealt edasi Prantsusmaale. Maksime raha ära ja ootasime siis reisi päeva. Asjad pakitud kui peale lõunat tuli meil, et laev väjub hiljem, meie sellega nõus polnud ja helistasime sinna, lubati raha tagasi kanda. Täna on juba 03.08.2010 ja me pole siiani raha tagasi saanud. Eks me ootame nüüd lubati sel nädalal. Laev pidi väljuma hommikul 06.00 selle asemel lükati edasi 23.00-le. Ega ma tea, kas ta siis väljus või mitte. Meie oodata ei saanud, sest meil oli juba Pariisis hotell bronnitud. Mööda maad jõudsime õige aegselt.

Söögid on täiesti normaalsed ja kõhu saab korralikult täis. Soodusreisi puhul peab kõik toidukorrad välja ostma, aga vahel nad lapsi ei arvesta vaid lubavad nad koos vanemate talongi pealt süüa. Kohv polevat suurema asi, aga kuna ma kohvi ei joo, siis ainult teiste nurinat kommenteerin.
07.07.10 laev hilines lõpuks 24 tundi.

Tundub, et Juuli alguse probleemid on välja ravitud ja laev püsib ilusti graafikus.
alla nädala veel sõiduni.

Söögist...süüa oli normaalselt, mõned asjad jätsid soovida - näiteks kartulipuder oli vist tehtud veest ja pulbrist, mitte mingit kartuli maitset ka ei olnud. Kohv oli tõesti jube, iselahustuv. Aga üldiselt võib rahule jääda. Söögitalongid ostsime nii hommiku kui õhtusöögi jaoks 15 minutit enne söögiaega.

Tere,

Äkki on kellelgi ka uuemat infot, kuidas laevaga Saksamaale minna. Eelistatud oleks Lätist/Leedust. Missugune variant soodsaim, kus olid ebameeldivad kogemused jne ?

Ette tänades

Tere. Kas AVE LINE ei ole veel ikka Riiast Saksa söite alustanud....Tänan infi eest.

Kas kellelgi on kogemusi Scandilines'iga Saksamaale sõitmisel? Meil on mehega plaanis autoga seis Saksamaale teha ja tahame sõita enamuse teest laevaga. Kui lihtne/keeruline on lätis laevale saada (pole kunagi autoga laevaga sõitnud) ja kas keegi saaks jagada kogemusi ka piletite ostmise kohta? Kahjuke ei valda me kumbki mehega ei läti ega saksa keelt.

Viimati sõitsin Saksamaale laevaga 2001.Siis küll otse Tallinnast.Nüüd ainult mööda maad. Kahjuks ei oska Läti kaudu minemist infi anda, kuid olen kindel, et maadmööda saad kiiremini.Tallinnast minnes oled Poolas kuue tunniga.No ja kui mõlemad sõidate, siis järgmine päev olete Saksamaal. Frankfurt- Oderist võtate suuna kuhupoole soov on. Võib-olla rääkisin teie soovile risti vastu, aga laevas ainult merd vaadata on ngu igav.

Tere!
Scandlines väljub 6x nädalas Ventspilsi/Travemünde sadamast. Graafiku ja hinnad leiate Scandlinesi kodulehelt. Reisjakohti üldiselt jagub (va.juuli-august). Pileteid jagab Scandlines Latvia ning enamus suuremaid reisibüroosid.
Samas väljub Ventspilsi sadamast mõned korrad nädalas ka Finnlinesi laev, mis on ringil St.Peterburg-Ventspils-Lübeck. See laev on rohkem reisijasõbralik - rohkem meelelahutust ja mugavust. Hind pole sugugi kallim. Selle graafiku leiab Finnlinesi kodulehelt.

Piletimüüjad oskavad rääkida ka vene ja inglise keeles :)

Head loksumist!

Me tahame just laevaga minna kuna kiirus ei ole otseselt oluline aga sõitmisest me ka üli vaimustuses ei ole. Edasi sõidame Põhja Taani poole. Seega saab pikk sõit nii või teisiti olema. Oleme korra selle pika Poola otsa autoga kahekesi sõitnud ja ausalt enam ei taha sama asja korrata.

Käin saksas selle laevaga juba 4 aastat enne käisin soomest mis oli tüütum. Piletid ostan Kaleva Trävelist kogu aeg öhtu tellin ja järgminsepää öhtu lähen välja ostma. Laev on suuremalt jäolt eesti ja läti rekka meeste päralt , söök on väga hea kuigi vanas laevas oli söök juba pileti hinnas aga nüüd pead söögi eraldi tellima aga saab ka kohapeal sulas maksta mis on 1 euro kallima söögi korra kohta.Söidan ka edaspidi selle laeva kindlasti.googelist tölgi.www.scandlines.lv.

Küsimus Travemünde-Liepaja/Ventspils laevaliini kohta: kas kogu selle 28h, mis laev sõidab, puudub eesti operaatori telefonidel levi?

Läti ja Saksa ranniku lähedal (ca kuni 30-40 km) on levi olemas. Suurema mere peal on aeg-ajalt Rootsi võrgud kättesaadavad.