Laevaga ekskursioonile Istra poolsaarelt- Veneetsiasse

Olen kuulnud, et on võimalik Poreči või Rovinji linnadest laevaga Veneetsiasse sõita. (ühepäevane kruis ). Kust ja millal laevad väljuvad ? Mida kindlasti Veneetsias selle ajaga peaks vaatama, külastama ? Palun jagage omad kogemused ja soovitused !

Praamiühendus on mitmest linnast:
https://adriatic-lines.com/en/time-schedule-to-venice/
Markuse väljak, doodzide palee jne . Söök on Veneetsias muide poole kallim kui Horvaatias.
https://www.estravel.ee/sihtkohad/itaalia/veneetsia

Tervitus!

Sõitsime 2016 suvel Porecist Veneetsiasse. Leidsime vanalinnas promenaadil jalutades selle pakkumise. Panime nimed kirja ja siis öeldi, kus hommikul enne väljumist saab raha maksta. Porecist väljus meie teada tookord kaks suurt katamaraani tüüpi laeva, millesse ikka vähemalt paarsada inimest mahtus. Meie läksime odavamaga ja see oli mingi 50 eurot ja peale inimese kohta. Aga selles mõttes oli hea, et sai vastavalt keeleoskusele valida grupi, kellega siis sai läbida ekskursiooni, kaasa arvatud gondlisõit ja restorani külastus. Restoranis kolmekäiguline lõuna koos veinidega kuskil 20 euri nägu, mis minu arvates Veneetsia kohta polnud kallis. Aga kuna Veneetsia suht labürint esmakülastajale, siis otsustasime need lisakulutused teha ja valisime selle giidi-variandi. Lisaks gondlisõidule veel laevaekskursioon seal kohapeal koos giidi jutuga. Anti ka vaba aega et Markuse väljakul suveniire või mingit maiustust osta, jäätised väga head. Laev sõitis välja hommikul 8 paiku ja õhtul umbes samal ajal tagasi, üks ots ligemale 2 tundi. Meile meeldis, raha läks, aga ei pidanud muretsema, et millestki ilma jääb, kompaktselt kõik oluline päevas sees. Pärast oli hea meel, et ei hakanud iseseisvalt seiklema, oleks veel ära eksinud ja laevast maha jäänud.

Giidivariant on hea, kui tänaval ei pakuta, võib mõnda reisibüroosse sisse astuda. See 20-eurone lõuna ei ole Veneetsia kohta kallis, tasub kindlasti pikal päeval üks korralik lõunasöök võtta.

Meie laeva nimi oli San Pawl ja laeva peal minnes jagati inimesed keeltegruppide järgi ära ja selle järgi soovi korral juba laevas said ka giidi ja igale grupile andis siis edasise info juba giid. Niiiet giidi eraldi ise otsima ei pea, minu arvates väga mugav. Veneetsiasse jõudes oli programm ja valikud juba teada, samuti info hindade kohta, gondlisõit, lõuna jne. Kui programm läbi, siis natuke vaba aega ja kohtumispaik kokku lepitud oma giidiga ning koos jälle laeva tagasi, et Porecisse tagasi sõita. Aga selles laevas kohtasime ka eestlasi, kes ööbisid hoopis kuskil kaugemal ja neid tõi väga varajastel hommikutundidel buss oma peatuspaigast (järsku oli Crikvenica) Porecisse, et Veneetsiasse sõita. Meil oli muidugi mugav, jalutasime oma ööbimiskohast hommikul 5 minutit vanalinna promenaadile, kust laev väljus. Infoks niipalju, et laev nimega Prince of Venice oli tunduvalt kallim, seetõttu ei valinud toda. Põhimõtteliselt mõlemad katamaraanid ja väga korralikud kiired laevad, vist kuni 70 km tunnis sõitis meie oma. Aga ID kaart kaasa, sest Itaaliasse jõudes esmalt ikka piiripunktist läbi, sest seal turiste ka väljastpoolt Euroopa Liitu.

Veneetsia külastamise kogemus juunist 2016. Reisisime Horvaatias oma autoga, ööbisime Poreč’is Bookingu kaudu leitud hotellis. Kruiisi ostsime rannapargi kioskist, kus päevast päeva istus sama onuke. Tundus turvaline. Madalhooajal käis suur katamaraan 2-3 korda nädalas, kõrghooajal tihedamalt. Ekskursioon maksis 60 euri, millest kohe maksime sulas ettemaksuks 20 euri väärtuses kunasid. Vastu saime kena paberi, üles kirjutati nimed, selgitati reisidokumendi olulisust ja põgusalt tutvustati reisil pakutavaid ekskursioone. Kirja pandi meie ööbimiskoht Poreč’is, kuhu bussitransfeer vastu saata jms. Väljasõidupäeva varahommikul saime hotellist hommikusöögipakikese kaasa (tellida tuli mõistagi see eelmisel õhtul) ja kl 6.30 oli buss hotelli ees. Sõitis läbi veel 5-6 ümbruskonna hotelli, kust rahvas peale korjati. Buss viis meid sadama lähistele, kus asus ka reisifirma Kompas kontor. Sinna kogunesid bussid teistestki Istra poolsaare linnadest. Kontorist oleks ka muid ekskursioone osta saanud.

Kontori ja sadama asukoht: https://www.google.ee/maps/place/KOMPAS+TRAVEL+doo/@45.2267352,13.5916648,318m/data=!3m1!1e3!4m5!3m4!1s0x477c97bca936631f:0x586b2be844ef31d1!8m2!3d45.2272513!4d13.5919822?hl=et

Tagantjärgi tarkusena võinuks me bussitransfeerist (hinna sees) loobuda ja ise sadamasse jalutada. Nii oleksime hommikul pool tundi uneaega võitnud. Me lihtsalt ei märganud enne sadama asukohta täpsustada. Kõigil huvilistel soovitan sellele reisi ostes mõelda. Linn pole tegelikult nii suur, et bussitransfeeri kasutada. Sõltub muidugi Teie ööbimiskohast. Kontoris maksime kaardiga ära ülejäänud summa, reisidokumentidest tehti koopiad põhjendades seda vajadusega saata Itaaliasse ette reisijate nimekirjad. Katamaraan, millest eelkõneleja rääkis (Prince of Venice) seisis praktiliselt kontori vastas kai ääres, laevale minek nagu lennujaamas, läbi turvaväravate. Sõit nati alla 2 tunni, laev kahe korrusega, mugavad istmed, väike kohvik olemas. Laevameeskond andis ülevaate Veneeetsia ajaloost inglise, saksa ja vene keeles. Kuna samal laeval oli turismigrupp Eestist (Aurinko), kuulsime kogu jutu lisaks ka eestikeelsena. Laeval olles oli võimalus sularaha eest (vist isegi eurodes) osta erinevaid teenuseid Veneetsias. Näiteks 35min gondlisõitu (vist oli 35 euri nägu), lõunasöök veini ja salatiga 22 eur, kaks erinevat marsruuti veetakso sõitu (hinda ei mäleta), ekskursioon ja mingi klaasitehas (tasuta). Kuna nad kasutavad Veneetsias oma kindlaid koostööpartnereid, olid pakutud hinnad tõesti odavamad kui ise kohapeal uudistades. Veneetsiasse jõudes läbisime piirikontrolli. Edasi oli valida, kas tahad veetaksoga kiiresti Püha Markuse väljakule jõuda või jalutad laevameeskonna saatel sinna u 40min jala. Meie jalutasime. Oli tore. Markuse väljakul lepiti kokku koht ja kellaajad kohtumisteks ning ekskursioonidega liitumiseks, jagati telefoninumbreid hädaolukordadeks. Meile kinnitati, et hädaolukordades tulevad linna hästi tundvad laevameeskonna liikmed ja otsivad nad meid üles, sest eksimine selles tänavate rägastikus oli imelihtne. Edasi oli igaühe oma valik linnaga tutvumiseks või pakutud ekskursioonidega liitumiseks. Kõik toimis väga hästi. Kellaaegadest ja kokkulepetest peeti kinni, lahkelt jagati infot ja soovitusi. Meie ise aja kokkuhoiu mõttes lõunasööki ei võtnud. Käisime soovitatud klaasitehases, võtsime korraldajatelt pakutud gondlisõidu ja enne ärasõitu pikema veetaksosõidu tagasi sadamasse, kus peatus meie katamaraan. Veetaksodesse pandi meid mõistlikult 6-7 kaupa, et me ei peaks istuma 10-12kesi külg-külje kõrval. Seda nad ise rõhutasid, et nii on neil tavaks, et inimestel oleks võimalus veetaksos istekohti vahetada ja erinevatelt külgedelt pilte teha. Õhtul kl 20 paiku olime Poreč’is tagasi. Taas jagati meid nimekirjade alusel bussidesse ja viidi kenasti hotelli ukse ette. Päev Veneetsias oli piisavalt pikk, et aru saada, kas see linn kutsub Sind tagasi või mitte. Soovitan.

Eestis ei teeks mitte keegi sama raha eest tööd. Ehk siis 60 eurot sellise kogu päeva kruiisi eest.


Palmse mõisa sissepääs (ilma giidita jalutuskäik) maksab 9 eurot nägu.

Veneetsia on turismimeka, üks kalleimaid kohti Euroopas.


Ma ei saa nendest väidetest aru, et mille poolest Veneetsia üks kallimaid kohti Euroopas on ?! Juba Tallinnaga võrreldes on Veneetsia odavam. Mingit suvalist lahmida pole ju mõtet. Kindlasti on asju/tooteid, mis on kallimad aga samuti on vastupidiseid näiteid. Olen mitmeid kordi Veneetsiast läbi käinud, no ei lähe seal rohkem raha kui mujal. Kui küsimus on selles, palju maksab kas Gondli sõit või veebussi pilet, siis neid saab vältida kui ei soovi kulutada. Samas palju kirutud parkimine 24h vs Tallinn , on Veneetsias kokkuvõttes odavam. Küsimus selles, et alla 24h ei saa lihtsalt parkimismajas parkida. Aga wap on Veneetsiat külastada 2h ?

Võrreldes samaväärsete linnadega või isegi kraad allpool olevatega (subjektiivne) on Veneetsia hinna vägagi konkurentsis.

Hinnatunnetus olenebki palju sellest, mille hinda võrreldakse. Mina käisin kevadtalvel, minu rahakulutamise huvi oli viisakas tagasihoidlik hotell küllaldase hommikusöögiga, lõunasöök ja teater, need olid sama aja Tallinna  tasemest märgatavalt kallimad. Gondel ei huvitanud, veebuss ei tundunud kallis. Olin kuludega harukordses linnas arvestanud ja jäin reisiga väga rahule.
Täitsa nö Veneetsias, e peale sillaületust on ka parkimismajad, kus saab parkida tunni eest tasudes ja hind oli 2015 2 euri tund.

Hinnad on seal kõvasti tõusnud, hea kui alla 10 euro tund veel on.