Lapimaa

Selline küsimus, et kui plaanin üksinda Lapimaale minna (sest noh kedagi pole, kes kampa tuleks), siis kuidas kõige mõistlikum oleks? Kas lennukiga kohapeale või siis mingi pakettreis sinna vaadata? Kes on käinud ja kuidas rahule jäänud? :)

1
2

Ma olen käinud ühe korra autoga (läbi Soome) ja mitu korda rongiga (üle Peterburi või Stockholmi). Üks kord kombineeritult lennuk (Stockholmi) ja rong (Stockholm - Kiruna). Rong on mõnus - sina istud soojas kupees ja jood sõpradega õlut, maastik muudkui kihutab mööda. Aga igale poole sellega ei saa.

Pakettreisi Lapimaale ei kujuta ma ette, aga kui selline asi eksisteerib, siis küllap on seegi okei.

Ma olen alati väga, väga rahule jäänud. :)

Ja enne minekut vaata ära selleaastase Lux filmifestivali võidufilm "Saami veri". https://luxprize.eu/

0
0

Kas keegi on osalenud Loodusretkede Lapi reisil, see on igal aastal septembri teisel poolel?

0
0

Istud Helsingis õhtul juna (rong soome k) peale, hommikul oled Rovaniemis, istud sobiva bussi peale ja mõne tunni pärast oled seal kus vaja :)

http://karavanserai.bluemoon.ee/Euroopa/lapimaa.php

http://www.luontoon.fi/etusivu

0
0

Mõistlikum on lennukiga (kiirem, odavam) otse Ivalo või Kittila. Probleeme võib tekkida sobiva majutuse leidmisega, turiste on äärmiselt palju (eriti hiinlasi, )

1
0

Pakettreise pakutakse tegelikult küll, vaata Eesti reisibüroode pakkumisi, nt Germalo pakub jõuluvanale küllasõidu pakettreisi: http://www.germalo.ee/kultuurireisid/soome-lapimaale-kulla-jouluvanale-3, pakkujaid on aga teisigi ning ka muudel aastaaegadel.

Pakettreis on mugav, ent see loomulikult piirab ringiliikumisvabadust, seega kui eelistad rohkem ise omale programmi teha, siis pole seegi keeruline. Kohale saab rongi/lennuki/bussiga, mugavaks stardikohaks on Oulu, kuhu on ühendusi rohkem ja soodsama hinnaga, nt bussipilet alates 20€ (onnibus.com).

0
0

Oulo on ju Soomes. Enamiku sihtkohtade jaoks sobimatu. Tahad minna Norrasse või Koola poolsaarele - kuidas sa sealt Oulust sinna bussiga saad?

0
0

Käisin just augustis lapimaal ringi trippimas :) lennukiga helsinkist rovaniemi...sealt rendikas ja sõitsin kogu ala läbi. Paar aastat tagasi käisin talvel autoga...see oli päris korralik sõit... See talv plaan minna uuesti autoga, kuna tahaks saani ka ise kaasa võtta.

0
0

Oleneb mis Sind seal huvitab?

0
0

Kogu ala? Kõik neli riiki? Mjaa.

0
1

Kuulge -- Kõik neli riiki?, Koola poolsaar jms. teemaarendused. Postituse juures on tag Lapimaa -- kui sellel klikkida, siis viidatakse ühemõtteliselt Soomele.

Jah, Lapimaa on ühtpidi saamide asuala Norrast Venemaani kuid siinkohal olemasolevast infost lähtudes mõeldakse pigem Soome Lapi maakonda ehk siis seda Soome osa, mis Oulust põhja pool. Aga ka see on piisavalt suur maalahmakas (pindalalt üle kahe korra suurem kui Eesti) ning külastatavuse poolest väga eripalgeline. Seega oleks hea kui VäikeMustKass oma küsimust täpsustaks -- millal on plaan minna, millised on huvid jne. Sellest sõltub kuidas minna. Praegusel ajal (detsembris) käiakse enamasti Jõuluvana juures ja sinna võib ka paketireisiga või lennukiga minna. Rongiga Helsinkist saab ka. Samas detsembris on Jõuluvana piiramas massid (soomlased on Rovaniemit ja jõuluvana väga hästi turundanud) kogu maailmast ning päeval enamasti valgeks ei lähe, st. looduse nautimisest ei tule suurt välja. Aga suusahuviliste jaoks on olemas lugematu arv suusakeskusi suurepäraste valgustatud suusaradadega. Talvist Lapimaa loodust on palju parem nautida kevadel, märtsis-aprillis kui päevad on juba pikad ja päikest rohkem. Talvise looduse nautimiseks on mitmeid võimalusi -- suusamatkadest ja mäesuusatamisest põdra- ja mootorsaanisõiduni. Suvi on peamiselt matkamise ja looduses viibimise aeg -- jalgsi, rattaga, järvedel jne.

2
0

Ma mõtlesin selle all kittilä-tankavaara-sodanküla-rovaniemi.

Ehk siis kohad, mis mulle huvi pakkusid sõitsin läbi...täpsustuseks...

Kittiläs on talvel üliilus aga pigem plaaniks minna sinna tagasi veebruari alguses...

Kui väga palju asju ei plaani kaasa võtta siis tasub igaljuhul minna lennukiga! Suvel oli isegi lennuk kõige odavam variant. Helsinkist norwegianiga. Talveks saab ka häid variante, kui kuupäevade suhtes paindlik olla :)

0
0

Läksin Helsingis õhtul rongile autoga, hommikul sõidad Lapimaal välja rongist ja saad ringi sõita. Kui plaan paikne olla, siis muidugi ei ole vaja oma autot sinna.

0
0

Palju oli rongi maksumus, magasid pingil või võtsid kabiini

0
0

Rongipiletite hindu saab vaadata www.vr.fi - paraku sõltub hind üpriski sellest, kui palju varem ette ostad, millise ööbimisvariandi valid, kui suur on Su auto jne. Autorong on nii kohalike kui turistide seas populaarne. Kui õigesti mäletan, oli auto + 2 inimest viimati suurusjärk ca 200-250 eur, see oli talvine periood (peale jõule ja üks ots).

Teine kord oli septembri keskpaik, 2016 a: väikebuss + 3 double cabins = 540 eur sinna + 503 tagasi + väikeauto + 1 single cabin + 2 doublecabin = 508 eur sinna + 382 eur tagasi. Kokku siis väikebuss+sõiduauto +11 inimest = ca 1900 eur.

Kui pikemalt ette teada, saab soodsamalt ja ka silma peal aledel hoida..

1
0

NB! Autorongile laadimine toimub Helsingis Pasila raudteejaama lähedal, mitte keskjaamas.

0
0
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased