Lapsed ja vanaema reisile!

Kas keegi saaks palun lahtiseletada, et kuidas lapsed ja vanaema saavad reisida ilma vanemateta, et neil on erinevad perekonnanimed? Kas mingid eraldi dokumendid peale passi vajalikud ja kus neid vormisatatakse? Sõidavad EU väljaspoole.

Meie oleme käinud enda lapselapsega Egiptuses, Türgis, Bulgaarias. Lapselapsel ka teine perekonnanimi. Mingit probleemi pole olnud, volitust ei ole ka küsitud.

0
0

Tegelikult peab küll mingi volitus olema, aga seda kontrollitakse vist väga-väga harva. Kunagi sõitsime Sri Lankale ja ma võtsin sõbranne tütre kaasa, ei olnud siis õrna aimugi, et peaks vanematelt mingi paber olema. Õnneks läks. Pärast kõik rääkisid, et oi küll teil vedas. Järgmine kord kui mu oma laps teistega reisile läks, tegime küll notari juures volituse(25.-oli hind siis). Aga kuna seda keegi ei kontrollinud, siis edaspidi on kõik reisid ilma volituseta v.a. laevareisid Rootsi, aga isegi seal pole keegi paberit küsinud.

0
0

Et oleks ikkagi kerge tunne, helistasin täna Shveitsi saatkonda ja küsisin ja öeldi nii, et peab olema volitus, kus ma vabas vormis kirjutan oma nime ja kontaktandmed ja lapse nime ning vanaema andmed ja lisan juurde ka oma passist koopia! Aga ikkagi suur tänu kõikidele!

0
0

Šveits liitus Schengeniga 2009 algupoole. Kas seal küsitakse veel dokumente??

0
0

Mul tuttav elab Sveitsis, ning käivad peaaegu igapäev Saksamaal, dokumente ei küsita aga piiri kontroll alati, et salakaupa poleks.

0
0

Kui ma kevadel Prantsusmaa poolt sisenesin ja Austria poolt väljusin, siis ainuke kokkupuude piirikontrolliga oli see, et mind suunati koridori, kus mulle kiirtee vinjett müüdi. Nojahh, see oli autoga ja autol oli EU number. Muidu ei kontrollinud keegi midagi.

0
0

Käisin Sveitsis suusatamas 2 aastat tagasi. Lennukiga sinna sai ID kaarti näidates, mingit probleemi polnud, kuid sealtpoolt enam tagasi ei saanud. Nemad pole EU ja ei tunnista ID kaarti. Pidin siis kuskilt koti kõige põhjast passi välja otsima.

0
0

Ei loe see, kas EU vöi mitte vaid kas on Schengeni viisa ruum. Näit Norra pole ka EU, aga ID kaardiga saab hakkama.

0
0

Veelkord: Šveits on praegu Schengen ja keegi ei tohiks muust Schengeni riigist sisenejal dokumente piiril (lennujaamas sh) kontrollida. Lennukile peaks saama ID-kaardiga.

0
0

Väga tore siis et enam ei küsita. Siiski Tallinna Lennujaama lehel on selline info: "Kuigi Schengeni õigusruumi sisepiiride ületamisel isikute kontrolli ei toimu, tuleb ka Euroopa Liidu liikmesriikide (sh Eesti) kodanikel passi või isikutunnistust (ID-kaarti) kaasas kanda, sest Schengeni liikmesriigi ametivõimudel (politsei, immigratsioon) on õigus vajadusel kontrollida isikut tõendavaid dokumente."

0
0

Loomulikult peab isikut töendav dokument kaasas olema, lihtsalt kui reisid Schengeni viisa ruumis piisab ID kaardist.

0
0

last viia. Soomes on juba juhtumeid, kus vanemad viivad lapse välismaale ilma teise vanema nöusolekuta. Möelge vaid, kui vanaema viiks lapse. Mina kûll ilma vanemate nöusolekuta last Soome ei too, kuigi sama perekonnanimi. Lapse otsesed hooldajad on nende vanemad. Mul ei ole lihtsalt selleks öigust.

0
0

kirjalikus vormis

0
0

Selle loogika põhjal ei tohiks minu lapsed (kannavad minu perekonnanime) oma lihase emaga (pole olnud mitte kunagi minuga abielus, kannab teist perekonnanime) mitte ühelgi reisil käia, sest minu teada ei ole välisriigi politseiametnikel mitte millegi abil võimalik tõestada, et tegemist on ikka oma lastega. Sorri, aga selleks, et veeta päevake sõbralikul sotsialismimaal Rootsis, ei hakka keegi kulutama suuri rahasummasid laste sünnitunnistuste notariaalseks tõlkeks.

0
0

Aga milline seadusesäte keelab alla 15-aastast Eesti passi omavat last välismaale kaasa võtta? Viskasin kiire pilgu seadustele peale ja ei leidnud sellist piirangut.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased