Lastega Horvaatiasse suvi 2017

Tere.
Plaanime minna perega (2 täiskasvanut, 8-aastane ja 1,5-aastane) 2017 aasta suvel Horvaatiasse. Veel ei teagi, kas üheks või kaheks nädalaks.
Mis piirkonda soovitate, kus lastel oleks huvitav? Kas lisaks rannale on ka lõbustusparke, teemaparke, ekskursioone laevaga jne. Samuti- kas minna autoga või lennukiga? Tahaks ka ise avastama minna, kuskile saarele näiteks. Või võttagi majutus kuskile saarele?
Mis kuusse võiks reis jääda- juuni, juuli või august? Või isegi hiljem? Aga et oleks ikka soe ja mõnus.
Tänud ette! :)

Kui kellelgi on veel mingeid soovitusi (autorent jne), palun jagage :)

Kindlasti huvitavad 1,5 aastast teemapargid, laevaekskursioonid ja veepark, kus ta ainult mingis 30 cm sügavuses vees sulistada saab. Poole aasta pärast ei mäleta ta sellest reisist midagi. Kas siis tõesti mingit vanaema või tädi pole kes teda see kaks nädalat hoiab (lennukiga minnes veel vähem aega).

8-aastane on ka kaasas :) Lähme ikka koos perega.

Kirjutan esimest korda reisikirja. Koosneb see kahest osast. Esimene on puhtalt informatiivne ja peaks julgustama iseseisvat reisimist. See osa on valmis. Teine osa on aga mälestuste , elamuste kirjapanek ja jäi pooleli. Kui valmis, pean üle vaatama , kas ka teistele pakuks huvi. Seega kui soovid võin sulle esimese poole saata. Selles on nii infot,hindu kui fotosi.
Kui keegi juhendab , siis andku nõu kuhu see üles laadida ja kuidas . Praegu olen selle Microsoft office Wordis kirjutanud ja samasse ka f
fotod, kaardid lisanud.

Kateriinkuusk -- Horvaatia teemasid nii lastega kui autoga ja lennukiga on siin lademes, sisesta ülal otsingusse Horvaatia ja infot tuleb lehekülgede kaupa.
Praegune trip.ee otsing on küll veidi põdur kuid Google abil saab ka veidi täpsemalt otsida ja leiab ka päris põhjalikke varasemaid Horvaatia reisikirju.
Võta kõrvale ka Google kaart ja otsi sealt erinevates foorumitest leitud kohad välja, saad kohe aimu, kus kandis asuvad ja milliseid on võimalik koos külastada.

1,5 aastase võid vabalt kaasa võtta -- kindlasti ei mäleta ta hilisemas eas suurt sellest reisist kuid sama kindlasti naudib ta issi-emmega koos olemist, seega pole põhjust teda maha jätta.

Küsimusele, mis võiks olla lastele huvitav, ei ole minuarust võimalik sind ja sinu lapsi tundmata vastata. Lastel on tavaliselt huvitav kui vanematel on huvitav -- eeldusel, et vanemate huvi ainult rannas lesimise ja veini/õlle joomisega ei piirdu. Sooja merd, saari, mägesid ja põnevaid kohti on Horvaatias piisavalt.

Reisi aja kohta vaid nii palju, et poolest juulist augusti lõpuni on Euroopas puhkuste kõrgaeg, siis on rahvast liikvel enam, vaba majutust vähem ja hinnad kohati kõrgemad. Septembris eeldatavasti peaks 8 aastane juba koolis olema.

Tyyna -- kui nii tänuväärse tegevuse kui reisikirja kirjutamine oled juba ette võtnud, siis ära jäta seda MS Wordi failina oma kõvakettale -- vali salvestustüübiks veebileht ja pane oma reisikiri internetti. Ning link ka trip.ee reisikirjade rubriiki, kindlasti leiab Sinu oma hulga tänulikke lugejaid

September on ideaalne kuu, siis on kliima kõige mõnusam. Ainult jah, lapsed koolis siis. Meie käisime juuli lõpp-august, kole palav oli. võibolla siis vahetult enne kooli augustis minna.
1,5 aastane ei mäleta küll, aga hiljem ta näeb ennast piltidel ja jutustab ikka, kus käis. Minu laps käis Egiptuses 6 kuu vanusena kaasas. Praegu 9sena räägib sellest rõõmuga, sest piltide järgi ta seda reisi teab :)
Lennukiga on muidugi mugavam, suts ja kohal. Oleneb ka, kuidas väike laps pikki autopäevi talub.
Soovitan Plitvice rahvusparki, meile (ka mu 18 ja 7 aastasele lapsele) jättis see unustamatu mulje. Dubrovnik on väga huvitav linn. Asuvad muidugi teine teises Horvaatia otsas. Kuna käisime bussireisiga, siis veeparke ei külastanud, aga seitsmesele piisas täiesti merest, hommikul astus sisse ja õhtul jõuga tirisin välja :) Elame ise ka kusjuures mere ääres, aga seal on ikka soe.
Loe kindlasti ka "Minu Horvaatia", aitab teemasse sisse elada :)

Meie oleme käinud Horvaatias nüüd neljal korral. Viimasel kahel korral oli kaasas ka meie laps, kes oli siis vastavalt 6-kuune ja nüüd see suvi 2,5-aastane. Mh oli selleaastasel tripil kaasas veel ka 9-kuune ja 3-kuune ehk meie tuttavate lapsed.
Meie vaieldamatud lemmikud on saared - Hvar ja Brac. Viimast oleme külastanud lausa kolmel korral ja alati ööbinud Boli linnas. Läheks veelkord tagasi! :) Järgmine aasta plaanime aga avastada ka Krki saart.
Mandril oleme peatunud linnadest pikemalt Trogiris, Makarskas, Dubrovnikus ja Zadaris. Saartel on elu oluliselt rahulikum. Ja mandril peatuks lastega reisides vast nt Trogiri (Okrug Gornij) või Makarska kandis, sest seal palju võimalusi meres meelelahutuseks (nii endale kui 8-aastasele), mõnus merepiir ja palju trippide võimalusi.
Mh soovitaks samuti külastada rahvusparki. Oleme käinud nii Krka ja Plitvice omas. Viimane on võimsam ja kindlasti ägedam. Krka aga Makarskale/Trogirile lähemal. Seal on ka üks suur kosk, mille juures saab olenevalt hooajast ka ujuda.
Lisaks oleme proovinud Horvaatias üksjagu ekstreemsusi ja meelelahutustrippe, aga need pole vaid lastega reisides nii sobilikud.
Ajaliselt oleme reisinud peaasjalikult augustis-septembris. Juulis on seal liiga kuum. Eriti kui minna väikelapsega. Septembris oleme aga kahel aastal saanud mitmel päeval vihmast ja tormist ilma tunda. Seega ma soovitaks juunit või augusti viimaseid nädalaid.
Oleme käinud nii autoga kui lennukiga. Nii väikse lapsega soovitan kahtlemata viimast, eriti kui on olemas Nordica otselennud.
Me ise skeemitasime nii, et väikelastega pered )või emad üksi koos nendega) lendasid lennukiga ja ülejäänud seltskond läks päev varem teele autodega. Teised olid meil siis autodega lennukil vastus, kui maandusime.
Kui lennukiga minna, siis saab väga mugavalt tellida vastu transfeeri, mille hinnad polnud üldsegi mitte kõrged ja lasta sõidutada sihtkohta (ka saartele). Alati võib valida ka autorendi.
Kui on veel küsimusi, vastan meeleldi!

Valiga augusti viimane nädal, siis on rahvast juba vähem, hinnad odavamad ja meri kindlasti soojem kui juunis. Ka puuviljad on valmis sel ajal.

Omast kogemusest võin öelda, et augusti lõpus on veel väga palju rahvast liikvel.
Majutuskohtade leidmisega võib olla raskusi, kuna kõrghooaja hinnad nii majutusel ja söögikohtadel on kõrgemad.Spliti vanalinnas õhtul praktiliselt liikuda ei saanud, kuna rahvast oli liikvel väga palju, sama pidi olema ka Dubrovnikuga.
Kohalikud soovitavad septembri lõpp/oktoobri algul tulla, kuna rahvast vähem ja hinnad paremad.
Samas saartel on kindlasti rahulikum ning leiab ka vaiksemaid kohti.
Soovitan ka Zadari minna ja vaadata mereorelit, mis pakub elamuse kõigile: