Lastega Saksamaale Legolandi....kuhu veel võiks minna?

Hei! Plaan minna lastega (4 ja 8) suvel (juulis) Saksamaale Legolandi. Hetkel mõte minna lennukiga Münchenisse ja siis rendiautoga Legolandi. Kas ühest päevast Legolandis piisab? Kus soovitate ööbida? Ja mida peale Legolandi seal kandis veel teha? Soovitusi ootan ka Austria ja Põhja-Itaalia kohta! Reisi pikkus ei ole veel paigas, aga ideaalis seikleks veidi ringi ja mõned päevad puhkaks kuskil kaunis kohas järve ääres. Aga kus?

Münchenis endas kindlasti lastele huvitav on Deutsches Museum ja BMW muuseum. Põhja-Itaalias Gardaland park lastele. Garda ja Como järved looduskaunid puhkepaigad.

Legolandis pole käinud, ent olen teinud tiiru pisut põhja pool, külastades järgmiseid kohti:

  • Rothenburg op der Tauber: ajalooline vanalinn nagu pildiraamatust, iga Aasia turisti kohustuslik külastuskoht, aga sellele vaatamata tore linnake. Lastele võib seal kriminaalajaloo muuseum huvi pakkuda
  • Bad Windsheim: ca 15 km eelmisest, väike spaalinn vabaõhumuuseumi ning soolaveebasseinidega (kõige soolasem neist Surnumere soolsusega). Sealsamas lähedal Uffenheimis sõja- ja tsiviiltehnika muuseum;
  • 50 km ida pool Zirndorfis on Playmobil Funpark. Playmobil on Lego Saksa analoog, tonnide viisi klotse ehitamiseks pluss lõbustuspargi lõbustused.

Kui siht lõuna poole, siis Bodensee ääres on ka Ravensburgi mängupark. Üldiselt aga kubiseb Baierimaa lastele sobivatest sihtkohtadest, suvalisest linnast 30 km radiuses leiab lastega peredele nädalaks tegevust.

Mitte eriti kaugel pole päris arvestatav lõbustuspark https://www.europapark.de/en Seal jagub tegevust igale vanusele. Minu lapsed hindasid Pariisi Disneylandist paremaks.

Meie käisime mägedes. Väga meeldis. Lapsed olid tol ajal 4a ja 6a. Käisime http://zugspitze.de/de/sommer , http://www.partnachklamm.eu/ . Kuskil sõitsime veel lihtsalt töstukiga mäele. Käisime Garmisch-Partenkirchenis ja seal on veel niisuguseid ilusaid mägikülasid. Lastele väikest tegevust, mänguväjakuid, basseine, liuradasid leidus ka. Münchenis käisime olümpiastaadionil, loomaaias ja BMW muuseumis. http://www.neuschwanstein.de/ lossis käisime. Tegelikult käisime veel päris mitmes lossis, üks neist oli ka Münchenis.

Seega tegevust leidub küllaga seal läheduses, ei pea üldse kaugele sõitma. Legoland oli juulis väga üle rahvastatud ja järjekorrad pikad. Minu lapsed on kannatamatud ja seetõttu Legoland neile väga muljet ei jätnud. Nad pigem olid valmis loobuma sõidust kui et järjekorras seisma.

Tegime sarnase reisi paari aasta eest, esmaspäevast pühapäevani Müncheni kaudu. Samuti rendiautoga. Esimesel päeval käisime viidatud Garmisch-Partenkirchenis, sõitsime tõstukiga mäe otsa ja vaatasime ägedat juga. (Partnachklamm). Teisel päeval vaatasime losse (Neuschwanstein jne), sisse ei läinud sest järjekorrad olid pikad ja giidiga ekskursioon poleks lastele vast nii meeltmööda olnud, aga väljast oli ka tore vaadata. Eestlastele üsna eksootilised. Samuti rentisime rattad ja tiirutasime ümber mingi järve, vist oli Füssen, aga pead ei anna. Kolmas päev oli plaanitud Legolandi jaoks, ja kuna selgus et reisi neljas päev on vihmane, siis pikendasime Legolandi pileteid ka teiseks päevaks, et keskenduda sealsetele tubasematele asjadele, millele ilusa ilmaga ei raatsinud aega raisata. Vähemalt meie reisi ajal oli Legolandis mingi megaimelik süsteem, millest nende kodulehel juttu ei olnud aga mis internetifoorumitest selgus. Nimelt kui õhtul pargist lahkuda siis saab soodsa hinna eest teiseks päevaks piletit pikendada (a la mingi 10-15 eur). Kuna info oli kahtlane, siis tookord kirjutasin Legolandi et kas tõesti on nii ja nad kinnitasid et on küll. Aga see oli aastal 2014. Viiendal päeval käisime Müncehnis Erdingi veepargis, mis on väga lennujaama lähedal. Legolandi läheduses ööbisime Krumbachis, Gasthof Diem. Muud ööbimised olid teepealsetes booking.com kohtades. Soovitan väga minna Legolandi juuni keskpaigas, siis olid ilmad juba väga ilusad aga rahvast väga vähe. Järjekordi praktiliselt ei olnud, aga oli juba piisavalt soe õues olevate veeatraktsioonidega tegelemiseks. Laste riiete ja asjade kaasavõtmisel peaks sellega arvestama, et nad võivad ülepea märjaks saada ;-)

Väike märksõna veel kui olete Saksa või Austria alpides lastele (aga ka täiskasvanutele) - Sommerrodelbahn, Saksa poolel, näiteks selleseama Neuschwansteini lähedal on küll rahaliselt kõvasti soodsam. Sellises vanuses lastele sobib ka Ravensburger Spieleland, soovitan.

Kui põhjalikult lõbutseda, siis soovitan 2 päeva Legolandis veeta. Atraktsioone on palju ja paar tundi peale avamist tekivad järjekorrad. Söök võtke kindlasti ise kaasa, sest kohapeal pakutav on kesise kvaliteedi ja kõrge hinnaga. Kaval on ka avamise ajaks kohale minna ja kohe populaarsemate lõbustuste juurde järjekorda võtta. Meie ööbisime Augsburgis, mis on Legolandile lähedal ja täitsa armas linnake.

Ise käime juba mitmendat aastat Garda järve ääres Al Weekend campingus puhkamas, googelda seda, täitsa julgen soovitada. Carda ümbrus ilus ja mõistlike hindadega ka.

Sommerrodelbahn, oo jaaa, see lastele meeldis. Unustasin. Aga Legolandi toidu osas ma nii kriitiline ei oleks, mina olin just vastupidi positiivselt üllatunud et hinnad olid normaalsed. Valikus on muidugi sellised vorstid-friikad kombod, aga meie nägime ka ühte kohta kus pakuti nt karrisid jm etnilisi toite.