Leedu-Poola piirikontroll

Kas keegi teab, kas antud riikides on piiril kontroll.

Ja kui intensiivne see seal on. 
Aitäh 

Euroliit, samasugune kontroll nagu Eesti-Läti, st puudub. See aga ei tähenda, et üldse kontrolli ei ole: piirivalve aeg-ajalt kontrollib autosid ja vajadusel peatab need. No ja siis peavad kõik dokumendid korras olema, kindlustus, juhiluba, ID kaart. Eelnev jutt puudutab vaid EL kodanikke, kolmandate riikide kodanikel peab veel olema kehtiv viisa

Enamasti ei kontrollita. Aga vajadusel on nad olemas. Reede öösel seisid tee ääres ja lihtsalt seisidki. Hetkel kedagi kinni ei peetud. 

 Enamusel Euroopa Liidu piiridel on niimoodi. 

Olid ajad kui Leedu-Poola piiriületus kestis 9 päeva.Tee ääred oli kõikjal ,,mineeritud,,.Mis nüüd ,vilistades läbi.

Juulis käisin kaubikuga, ühel suunal peeti kinni, teisel mitte. Kinni ei pidanud mitte piirivalve, vaid toll, kuna Leedus on kaubikutele teemaks, mis peab olema tasutud. Kõige enam huvitaski neid selle maksutõendi olemasolu, vaatasid korra pagasiruumi ja oligi kõik. 

Eelmine nv ületades oli "kontroll" täitsa olemas. Leedu poolt Poola sisenedes on liiklus suunatud ühele rajale ning sõidukite vaba läbimine on piiratud. Piirivalvurid viipasid valdava enamuse sõidukeid otse läbi, mõningad rekkad olid suunatud kõrvale tollikontrolli. Ca 10 km piirist ootasid aga põõsas uued mehikesed, kes meie reisibussi kinni pidasid, bussi- ja reisidokumente kontrollisid ning kõikide isikud tuvastasid.

Poola poolt Leedu poole oli vaba läbimine, teises suunas oli sarnane kontroll minemisele. Piiriala Leedu poolsel otsal oli leedukate buss, kus kaks mehikest usinasti oma telefoni uurisid, kuid sellega asi piirdus. 

Kokkuvõtteks - poolakas hoiab oma piiri tihedama kontrolli all. Kui küsimuse eesmärk oli ajakulu, siis võid igaks juhuks ca 15 lisaminutiga arvestada.

Juuni lõpus, kui Balkani poole sõitsin, oli kontroll Leedu-Poola piiril olemas. Mul olid just hääletajad ka peal... näidati kõigile taskulambiga valgust näkku, dokumente ei kontrollitud. Aega võttis alla 1min. Ju otsiti mitte-eurooplase välimusega tegelasi.

See vist kuidas kunagi. Samal päeval Leedu -> Poola olid toll ja piirikad väljas aga kinni ei pidanud kumbki. Poola -> Leedu suunal pidas aga Leedu poolne piirikas kinni. Kontrollis lube, vaatas auto nr (ilmselt, et kas transiitnr või püsivad) ning lasi minema. Oli see sept alguses.

Ühe korra on kinni peetud. Läksid meie dokumentidega oma putkasse. Vaatasid autosse sisse ka küsisid, kas meil sigarette on. 10 minutit umbes. Ühelgi teisel korral pole eriti märganud, et piiri oleks.

Paavsti külaskäik Baltikumi, NATO tippkohtumised, USA presidendi ametlikud välisvisiidid siiapoole jms pange kindlasti kalendrisse, kui piiriületus kavas on :)