lend Bangkokki

Üle väga pika aja ees lend ja pabistan juba korralikult. Lähme kahekesi ja nö seljakotiga. Tekkisid mõned küsimused: 1 kas prindin lennupiletid välja kahes eksemplaris ja asun teele või pean netis eelnevalt miskit veel tegema, chek-in? 2 hotelli infos on kirjas, et pakihoiu võimalus. Kas see on tasuline või tasuta? Bayioke Sky. Vajame seda teenust nii minnes kui tulles.

Hea Anni33 -- grupp Trip.ee parimaid selgeltnägijaid koguneb peatselt kindlaksmääratud kohas ja hakkab tuvastama, kust kohast ja millise lennufirmaga Anni teele asub. Ning kas Anni läheb omal käel ostetud piletiga või mõne reisifirma paketireisiga.

Pileti väljatrükkimisel (ei ühes, kahes ega kaheksas eksemplaris) pole tavaliselt mõtet. Pileti väljatrüki asemel kirjuta endale rahakoti vahele üles või salvesta telefoni pileti tellimuse kinnituse / booking reference vms. kood -- miski selline asi nagu näiteks ZTE5DS. Sellest ja sinu nimest piisab, et lennufirma pileti üles leiab.
Lennukisse pääsemiseks on vaja pardakaarti -- selle saab check-inis. Kas ja kuidas seda täpselt internetis teha saab, oskab arvata vast siis kui parimad selgeltnägijad on töö lõpetanud.

Pakihoiust -- kui sa kirjutad, et vajad kindlasti seda teenust, siis sind eriti ei aita eelnev teadmine, kas see on tasuta või tasuline. Paned paki hoidu ja saad teada. Kui on tasuta, siis rõõmustad, kui on tasuline aga on vaja -- siis kirud ja paned paki ilmselt ikka hoidu. Samas alati on võimalik hotellile kirjutada -- ma usun, et nad teavad ja ka vastavad.

4
0

Vabandan:) oma teadmatuse pärast ja eks ma seepärast küsingi. Lennufirma piletid Ukraina Airlans Riia-Kiiev-Bangkok on ostetud omal käel ja lähme ilma böroo abita.Kas ma pean eelnevalt siis netis midagi tegema? Kas selle koodi ja passi esitan pardakaardi saamiseks? Näitan siis lihtsalt selle nr paberilipikul tädile ette?

6
0

Tõenäoliselt piisab kui näitad passi. Kui tekib küsimusi, siis näitad lipikut ka. Pilet leitakse enamasti nime järgi arvutist.

1
0

Päris masendav tegelt,inimene küsib midagi ja nii kohe mõned targad hakkavad siin targutama,kui ei soovi vastata,siis pole ju mõtet ka targutada,aga mis siin ikka imestada alles ise sain siin eelmine nädal tümitada. õnneks leidub siin veel normaalseid inimesi,kes viitsivad vastata,isegi kui küsimust on küsitud sada korda. Kena õhtut ja olge mõnusad edasi;)

5
0

Kurb tõesti. Olen varem reisihuvilisi ja aiandushuvilisi pidanud tolerantseteks ja sõbralikeks inimesteks. Kui teavad ja oskavad siis ikka aidatakse ka, mitte ei materdata nn rumala küsimuse peale. Pole inimest, kes kõigest kõike teaks ja teemasid valdaks, pole ka kõike vaja ega võimalik kõigega kursis olla. Rohkem headust, sallivust,mõistmist ja maailm on palju rõõmsam!

5
0

Hotelli olete valinud toreda. Toad olid hiigelsuured. Kui seal ööbite, on pakihoid kindlalt tasuta. Tasub minna üles 82le korrusele, kus pöörlevalt väliplatvormilt avaneb tore vaade Bangkokile. Päris maitsvat buffe-õhtusööki pakuti seal sky-restoranis kah. Ja kutsun samuti üles sallivusele. Kõik foorumi külastajad ei pruugi sugugi siin igapäevaselt või iganädalaselt ringi vaadata ja kui miskit küsivad, siis enamasti heas usus. Ehmatavad ära, kui kohe käratatakse: "guugelda, lollakas, kuidas Sa ise aru ei saa":) Mind, muideks, huvitab samuti, kuidas Adria ja Ukraina lennufirma vastselt ümbervormistatud ühistööle tshekkinni teha. Pole sellise kombinatsiooniga kunagi varem lennanud.

5
0

Eks Veigo ja temasugused on siin palju "head" eeskuju andnud, kes iga nende arvates valesti püstatatud küsimuse peale kohe sarkastilist huumorinurka looma hakkavad. Ise rahul ja teised, kes iseloomult nõrgad, kohe agaralt järgi ahvimas... Just nagu koolikiusamine trip.ee stiilis.

3
0

Anni33!Just tulime Ukraina lennufirmaga Riia-Kiiev-Bangok-Kiiev-Riia. Käisime ka perega ilma vahendajateta.Kui tahad midagi küsida kirjuta [email protected]

1
0

Head anni33, kissa1978, peterino jt. toredad ja tublid Trip.ee kasutajad.

Ilmselt olen mina siin seekord see, kes justkui miskit sarkastilist huumorinurka looma hakkas... Vabandan siiralt, kui see sedasi välja paistis, see ei olnud eesmärk, ma isegi ei mõelnud seda nii. Ning ka anni33 sai tegelikult paari esimese postitusega kätte enamuse infost.

Samas enne kui kaasfoorumlaste pihta tuld anda, võtkem korraks aeg maha ja vaadakem ka teist poolt. Jah, ma olen nõus -- kõik foorumi külastajad ei pruugi sugugi siin igapäevaselt või iganädalaselt ringi vaadata ja kui miskit küsivad, siis enamasti heas usus. Ehmatavad ära, kui kohe käratatakse: “guugelda, lollakas, kuidas Sa ise aru ei saa”:) . Kuid minu arusaamist mööda trip.ee on reisifoorum mitte reisikorraldaja, siin ei ole palgalisi töötajaid, kelle igapäevatöö on postitusi lugeda ja küsimustele vastuseid leida, vajadusel ka korduvalt. Kõik vastajad teevad seda oma vabast ajast ja heast tahtest jagades enamasti kas isiklikku kogemust või võtavad kulutada veidi oma isiklikku aega ning guugeldavad küsija eest ning seletavad seejärel foorumis lahti erinevate reeglistike ja tavade tagamaid.
Seega mõistkem ka neid -- kui inimene on juba 2 või 3 korda lühikese aja jooksul (lühike aeg on kindlasti erinev vastaja ja küsija jaoks) midagi samasisulist seletanud, siis ühel hetkel kas ta ei viitsi enam järjekordsele küsimisele reageerida või annab mõista, et ka otsing on olemas. Teine variant -- otsingu soovitamine -- on kindlasti hädalisele kasulikum kui lihtsalt vaikus. Otseselt lollakaks pole minuteada kedagi nimetatud, kui ka vahest on, siis on sellised isiklikud rünnakud pigem foorumist toimetajate poolt kustutatud.

Teiseks -- kindlasti on iga küsija jaoks tema probleem suur ning unikaalne ja küsimus äärmiselt oluline. Teadmatus ja ebakindlus teevad inimese veidike närviliseks ja panevad pabistama. Kuid saage palun aru, küsimusele saab sisuliselt ja küsijale kasulikult vastata vaid siis kui on võimalikult palju lähteinfot. Jah, küsija kindlasti ise teab väga täpselt kus ta hetkel asub, kas tal on juba olemas piletid ning kust ostetud ja millised need on ja kust tema reis üleüldse algama peaks. Seetõttu on ühelt poolt loomulik ja inimlikult arusaadav, et veidikene pabinas inimene formuleerib oma küsimuse umbes nii nagu anni33 seekord tegi. Või siinsamas foorumis on ka päris palju küsitud a la "kuidas leida soodsaid pileteid punkti X?". Head sõbrad, Trip.ee on küll eestikeelne foorum kuid internet on üleilmne ja mitte kõik selle foorumi kasutajad ei asu Eestis. Ning kui asuvad Eestis, siis mitte Tallinnas, (lennu)reisid võivad alata millisest iganes maailma punktist. Seega küsides nõu kuhugi minemise kohta lisage palun juurde ka info selle kohta, kustkohast teie reis algab ning olemasolevate piletite korral ka see, millise lennufirmaga on tegemist, kas on otselend või ümberistumistega, viimasel juhul kas teil on üks pilet või mingi ise kombineeritud reis, kus näiteks esmalt sõidate kohast X bussiga Riiga, seejärel odavlennuga Londonisse ja seejärel edasi pikamaalennuga Lõuna-Ameerikasse. Korrektne ja küsijale kasulik vastus on iga kord erinev kuivõrd need olukorrad on erinevad.

Kolmandaks -- küsimused stiilis "lähen kohta Y -- mida huvitavat seal teha?" Ilma igasuguse täpsustuseta, kusjuures see koht Y on vahest antud riigi või ka kontinendi täpsusega. Ilmselt igaüks saab tegelikult aru, et inimeste huvid on väga erinevad -- on inimesi, keda huvitab kultuur ja ajalugu, on neid, keda huvitab peaasjalikult sooja mere ääres päevitamine, on neid, kes läheksid igal pool pigem loodusesse matkama, on neid, kes lihtsalt läheksid ja naudiksid pargipingil istudes mõne metropoli saginat, on neid, keda huvitab pidu ja pillerkaar jne. jne. jne. Mäesuusatajatest, maratonijooksjatest, koorilauljatest-rahvatantsijatest ning mägironijatest jms. rääkimata. Seega kui soovite sisulist vastust saada, siis andke palun lisavihjeid nii oma huvide kui eeldatava reisi kestvuse ja aja kohta. Muidu te saategi vaid sisutuid või ka veidi sarkastilisi vastuseid -- võimalikud tegevused nii Lapimaal kui Chamonix's (ja mujalgi) on väga sõltuvad sellest, mis ajal te sinna reisite ja kui palju on teil aega kohapeal veeta.

Neljandaks -- siin foorumis (ja ka teistes reisifoorumites) kirjas olev on enamasti vaid kaasfoorumlaste kogemus ja arvamus. See, et kellelgi ei kontrollitud käsipagasi kaalu või ei nõutud mingit dokumenti või vaadati läbi sõrmede erinevate reeglite täitmise peale, ei tähenda kunagi seda, et just teie puhul sedasi läheb. Võib minna kuid võib ka mitte minna. Seega tehke kindlasti reeglid endale selgeks ja isegi kui foorumite info alusel on arvata, et väikesed reegliterikkumised lähevad läbi, siis olgu teil olemas ka plaan B juhuks kui teie puhul nii ei juhtu. Täpsed ja kehtivad reeglid ning ka tegevusjuhised saate siiski mitte erinevatest foorumitest vaid hotellidest, reisifirmadest, kindlustusseltsidest jne. Ehk kui teil on küsimus näiteks oma kindlustuse kohta, siis esimese asjana ärge häbenege kirjutada või helistada oma kindlustusseltsile. Ning kuigi esmapilgul võivad erinevates foorumites antavad soovitused tunduda asjalikud, siis väga paljudel juhtudel on tegelikult kõige kasulikum postitus see, kus soovitatakse teatud teemade puhul pöörduda otse teenusepakkuja poole.

Viiendaks -- nautige reisimist kui protsessi. Koos ettetulevate võimalike eriolukordadega, väikese teadmatusega ja üllatustega. Olge nendeks valmis. Ja kindlasti olge sallivad nii reisides kui reisifoorumites ;-).

btw, umbes samalaadne postitus ilmus ka siinsamas Trip.ee-s paar nädalat tagasi.

11
0

Jep, Alar tegi asja ilusasti puust ja punaseks. Päris raske on midagi uut lisada. See jutt selgeltnägemisest oli väga viisakas vihje, et nii üldsõnalise küsimuse peale on raske vastata. Ja see on tõesti oluliselt parem lähenemine, kui lihtsalt pead vangutada ja järgmise postituse juurde suunduda.

Miks me sunnime inimesi postitusreegleid lugema? Kui anni33 nüüd 5 aastat hiljem need üle loeks, oleks seal mitu head nõuannet.

Koolikiusamisest on asi kaugel. Minge lugege mõnda üdini tolerantset foorumit. Jäätegi lugema, et sealt infouputusest vajalik üles leida. Nii nagu ei saa korraga väga odavat ja väga head asja, ei saa ka üdini sallivat ja samas väga informatiivset foorumit. Kusagilt peab piir jooksma ja uskuge, me üritame seda piiri mõistlikus kohas hoida.

4
0

anni33 ...kui sind huvitab UIA-ga lennates küsimusi,siis läbi Eesti harukontori saad kõik vastused eesti keeles. Me ise läheme samuti jaanuaris Riia-Kiiev-Bangkok ja kõik asjad ajasin läbi siinse kontori.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased