Lennufirmade ja reisibüroode arusaamatu ärimudel

Juulis 2020 algas hinnasõda Ryanairi ja WizzAiri vahel. Toona tundus kõik roosiline ja soetasin minagi edasi-tagasi pileti Viini. Vahepeal juhtus see, mida kõik ennustasid. Tulemas on pandeemia teine laine. Augusti viimasel nädalal sai selgeks, et mingeid lende Austriasse toimuda ei saa, sest nakatunute suhtarv seal on 33. 

Samas võimaldab Tallinna Lennujaam oma kodulehel ja Estraveli vahendusel lennupileteid Viini  ikkagi osta.

29/08/2020  helistasin lennujaama ja nemad teatasid, et Viini suunal on lennud peatatud. Esttravel selles aga minngit probleemi ei näinud. Kui on võimalus, siis ostke ja lennake.  Lennuoperaator saadab teateid, et kõik on korras. Veel tänagi sain suunised saabuva lennu osas. Homme jõuab aag, mil saab hakata end lennule registreerima. Hetkel ei teagi mida teha või kuidas olla. Need, kel on võimalus teenida valetavad nii, et suu suitseb.

Pole siin midagi nii arusaamatut. Äri on äri, kui sa otse lennufirmast ei taha osta, siis teenid vahendajale. Vahendaja ei ole vedaja, tema vastutab kuidas sind kohale toimetab. Vahendaja saab lisaks kasu ka sellest, et saades lennufirmalt tagasimakse, jätab selle sulle edastamata ja ongi puhaskasumi rida jälle suurem. Aga üleüldse oli muidugi oma rumalus kui juulis kõik roosiline tundus.

Kummaline on see,et Air Baltic müüb siiani Viini lende....

 Ryanair lendab Riia-Viin marsruudil ka täna!

No Viini sai lennata juba ka Juulis,  ise valisime tol hetkel kõige soodsamad piletid 25 eur edasi-tagasi + muudetavuse tasu 5 euri ning jõudsime tagasi siis kui seal oli veel rahulik ning siin ka karantiinikohustust ei rakendunud. Sest oleme ausad, tegelikult oli juba Juuli alguses näha et numbid hakkavad tõusma ja kuigi endal oli mitu korda kiusatus soodsaid pileteid veel osta siis reaalsus on kuklasse koputanud, et liigseid riske ka võtta ei tasu.

Ei saanud täpselt aru, mis firmaga pilet on ostetud? Ryanairi või Wizzairiga? Nende Tallinn-Viin lennud on hetkel oktoobri lõpuni tühistatud ja nad oleksid pidanud ammu sulle sellest teada andma.

Kui piletid on hoopis näiteks AirBalticuga läbi Riia, siis need lennud toimuvad probleemideta. Lisaks toimivad lennud läbi Helsingi, Frankfurdi, Varssavi. Ainult otselennud Tallinna ja Viini vahel keelas Eesti ära.

Austriasse reisides pole Eesti kodanikul vaja isegi testi teha. Austriast tagasi tulles saab tasuta testi teha Tallinna lennujaamas.

Mis ajast lennujaam lennupileteid meil müüb? Kui kodulehel on Estravel ostunud reklaampinna oma teenuste reklaamimiseks ja müügiks, siis ei ole see ju paraku lennujaam, kes pileteid müüb. Pileteid saab sulle müüa ikka ainult lennufirma, kas otse või vahendaja vahendusel.

Vatse on muus osas vastanud, mis puutub sellesse valetamise jne osasse, siis mida ja kes sulle on valetanud, hetkel nagu küll ei selgu ja tegu suht ajuvaba teemaga.

Selle keelamise-käskimise eest võid aitäh öelda Taavi Aasale. Ülejäänud maailm liigub vabalt, tema totrused tekitavad meil siin totaalse kaose.

Siit näed missugused lennufirmad ja missugustest riikidest Viini kohale viivad.

https://www.viennaairport.com/arrivals

Läks hästi. Ärajäänud lennu eest tagastas lennufirma 120% pileti maksumusest :) Praegugi tundub kõik roosiline.