Lennureisil oht nakatuda on sisuliselt 0

Värske uurimus ütleb, et kui pardalolijad kasutavad lisaks näomaski, on tõenäosus nakatuda 0,003%.

Nii et lennukiga reisimine on ohutu ja lendude keelamine äärmiselt lühinägelik tegevus.

Mõned faktid ja link allikale ka:

- uuring kestis 6 kuud

- 300 testi, mis hõlmas üle 38h õhus ja 45h maapeal simuleerides

https://abcnews.go.com/Politics/risk-covid-19-exposure-planes-virtually-nonexistent-masked/story?id=73616599

Üks on lennukis/lennujaamas nakatumise oht aga keegi ei reisi ju ainult lennujaamas/lennukis istumiseks, statistika riikidest sissetoodud juhtude kohta on siin https://m.delfi.ee/eesti/article.php?id=91371933

Ise reisisin viimati suvel, kui oli ka kohustuslik maski kandmine aga osad siiski suhtusid sellesse trotsivalt ja igal võimalikul juhul üritasid lennujaamas ja lennukis maski eest võtta.

Nojah. Aga kui haigeks jääd siis ilmselt oled päris haige mitte 0,003%. On siis nii hirmus valu ringi töllerdada kusagil?

Reisidelt võib saada kõikvõimalikke haigusi, ka palju raskemaid haigusi. Eks igaüks ise teab sihtkoha riske. Ei saa ka jääda igaveseks koju teki alla hirmust värisema.

Südameveresoonkonna haigused murravad meid karmilt. Täitsa kodus passides. Eriti on ohustatud inimesed, kes koroonat kardavad. Pidev stress, reisimisest ja puhkamisest keeldumine, kodus istumine- nii on kiirelt minek. Mitte 0,003 %, vaid 99%.

Reisipiirangud ei ole selleks, et inimesed just lennukis haigeks ei jääks, vaid selleks, et piirata inimeste reisimist, sest sellega kaasnev tegevus kiirendab haiguste levikut ja raskendab kontrolli.

Tööl käimise piirangud ei ole selleks, et inimesed just teel tööle haigeks  ei jääks, vaid selleks, et piirata inimeste tööl käimist, sest sellega kaasnev tegevus kiirendab haiguste levikut ja raskendab kontrolli.

Poes käimise piirangud ei ole selleks, et inimesed just poodi minnes haigeks ei jääks, vaid selleks, et piirata inimeste poes käimist, sest sellega kaasnev tegevus kiirendab haiguste levikut ja raskendab kontrolli.

Koolis käimise piirangud ei ole selleks, et inimesed just kooli minnes haigeks  ei jääks, vaid selleks, et piirata inimeste hariduse omandamist, sest sellega kaasnev tegevus kiirendab haiguste levikut ja raskendab kontrolli.

Arstil käimise piirangud ei ole selleks, et inimesed just haiglas/polikliinikus haigeks ei jääks, vaid selleks, et piirata inimeste ravimist, sest sellega kaasnev tegevus kiirendab haiguste levikut ja raskendab kontrolli.

jne...

Levib ka lennukis. Tean inimest, kes sai selle ca 4-tunnisel kojulennul HRG-KBP, kuna lennukis oli olnud mitmeid tatiseid ja köhivaid inimesi. FFP3 mask ka ei aidanud.

Aga see oli kindlasti 100% lennukis, mitte check-in järjekorras, lennuväljabussis, turvakontrollis vms.

Ma tean ühte neidu, kes prilllaualt rasedaks jäi, ausõna, kindel värk.

Mina torkasin sõrme sipelgapessa ja tean täpselt milline sipelgas mind hammustas.