Londoni turvalisusest

Siin ühes rubriigis Londoni veidrustest on tõepoolest hirmutav inf - ilmselt ei tohiks selliste asjadega nalja teha.

Aga siiski: kui ohtlik London City on ja kui siis mis aegadel: hommikul, päeval, õhtul, öösel vms.?

Kas näiteks kella 22.00 paiku on metroo turvaline? Kas Hyde Parki võib hommikul julgelt jalutama minna?

No näiteks kas Victoria jaamast võib pagasiga läbi Hyde Parki hommikul rahulikult jalutada või on see tõesti ohtlik nagu veidruste rubriigi kommentaatorid väidavad?

Kuidas on metrooga õhtutundidel - kas on parem vältida jms.?

Kas Inglismaal ei ole mitte 240 volti vool ja kas sel juhul pole läpikale adepterit vaja?

adapterit on vaja. voltides pole probleem, aga pistik on teistsugune: briti pistik wikipeedias

veidruste rubriigile võid peale lugeda seda teemat perekooli foorumist, see on just sulle mõeldes kirjutatud.

turvast tõsisemalt: ma pole Londonis elanud, aga turisti-jalutaja jaoks ei tundu kesklinn ohtlik küll ühelgi kellaajal. kindlasti on ka Londonil oma getod ja ohtlikud rajoonid, aga niisama ringijalutaja neid vist ei leia.

metroo on ok kogu aeg.

Kas neid briti pistikuid ka meil müüakse?

Meil müüakse briti pistikuid Oomipoes http://www.oomipood.ee/index.php?t=k_ki&i=EL-TRAVEL01 , kuid Londonis on nad tunduvalt odavamad

sa püha peetrus:)

eehhehee...noh ei oskagi kohe midagi sellise paanika peale kosta:) eks iga suurlinn on oma turvalisusega hädas muidugi aga no liigseks muretsemiseks küll põhjust ei ole. tallinn tundub mulle palju hirmutavam kohati:) hommikul ja igal muul ajal on parkedes jne ikka täiesti turvalline ja eriti citys ja mujal kesklinnas sind vargapoisid kindlasti ei passi! eks hoolikas tuleb igal pool olla ja oma asjadel silm peal hoida ja suurte rahadega mitte vehkida aga see on ju igalpool nii. üleüldiselt on igal pool kaamerad ja politseinikud, mitmes eri variandis:) Kunagi ohtlikuks peetud brixtoni loinnaosagi on ikka täiesti inimsõbralikuks muutunud. muidugi on tõenäosus just väljaspool kesklinna ja peatänavaid millestki ilma jääda, täiesti olemas. Muretsemiseks pole põhjust aga ettevaatus pole kunagi liiast!

ps. adapterit pole ka pmst vaja...on vaja lihtsalt mingi terav ese kolmandasse, keskmisesse, auku pistikus torgata...siis läheb eesti otsik ilusti sisse.seal pole elektrit..see on maanduseks vms!

Mina sain selle adapteri kuskilt ehituspoest 35 Krooniga... Aga turvalisusest... Julgesin hommikul kell 5 Hyde Park'i minna ja jäin ellu... ja kuskil poole kahe ajal öösel julgesin ka kesklinnas ringi kõndida... Notting Hill'st Trafalgar Square'ni ja jäin ka ellu ja kõik asjad olid ka pärast alles :) Kõige hirmutavamad olid alguses moslemid... Aga pärast harjus ära... Tegelikult võib kuskil Lõuna-Eesti metsades ka ohtlik olla ja mõni pätt kallale tulla... Eks igal pool peab tõesti valvel olema, aga mitte liialt...

on vaja lihtsalt mingi terav ese kolmandasse, keskmisesse, auku pistikus torgata...siis läheb eesti otsik ilusti sisse

Mina sain niimoodi tehes hotelli seinakontakti katki (pragu tuli sisse). Eesti ehk europistiku "piid" on jämedamad kui UK omad, võivad pressimise peale sisse minna, aga võivad ka midagi katki teha.

no kas tõesti on kahju sellest paarist naelast, et adapter osta ja láhete kokkuhoiu nimel sukavardaga pistikuid torkima...hmm mina vist ikka ostaks pistiku:)

mina vist ikka ostaks pistiku:)

No jäi adapter maha seekord. Hotellist lubati lahkelt laenata, aga siis selgus, et neil ka kõik juba välja jagatud. Aga sukavarras, näe, oli kaasas :)

Minge kõik hilisõhtul Ida-Londonis Dagenhami. Saate ehk kingituseks paar kuuli ja sädeleva võileivanoa.

Mitmel korral Londonis käinud, sõitsin metrooga nii vahetult enne sulgemist ja töllerdasin öösel Hiinalinnas ning ei midagi. Väga turvalise mulje on see linn jätnud, muidugi päris slummidesse ei ole roninud. Ka tasuvaraste probleemi ei ole mina täheldanud.

siis on pussitamised Londonis igapäevane nähtus, eriti suur risk noa läbi surra on noormeestel.

Statistiliselt on London Euroopas kuritegevuselt esimene. Miks siis meile tundub, et pole?

Tallinn on teisel kohal. ^^ Mulle tundus ka pigem turvaline.

Sellel aastal on 16 teismelist surnuks pussitatud, viimati úleeile tapeti 15aastane túdruk oma maja liftis. Endal pole viimase 5 aasta jooksul probleeme tekkinud, sõbrannad on kúll káekottidest ilma jáánud ja korra on majja sisse murtud, aga see ka kõik:)