Londonist Eestisse

Tahaks minna juuni keskel nädalavahetuseks(19,20,21 jun) Eestisse, kuid ei leia neljapäeva õhtuks kohe kuidagi (soodsat) mingit moodust Londonist Tallinna jõudmiseks. Kuna ressursid on piiratud siis ei saa lihtsalt suvalisele lennule piletit osta.

Oleks hea kui keegi oskaks nõu anda v siis pakkuda välja alternatiive kuidas hiljemalt reede lõunaks Tallinna jõuda. Ei pea olema just konkreetselt Tallinn kuna edasi lähen sealt Saaremaale.

Aitähh Jään nõuandeid ootama. . . . Trip.ee lisas suured algustähed ja palub postitajal seda tulevikus endal teha!

Kas Ryanairi lende Riiga oled vaadanud? Riiast Pärnu saaksid Eurolines bussiga ja sealt Saaremaale juba väga lihtne minna.... Uuri seda varianti, peaks praegu ostes küll veel hea hinnaga saama.

Going Out Adult 9.99 GBP Thu, Jun 18 Flight FR2642 06:05 10:40 Depart Arrive London Stansted (STN) Riga (RIX)

1 Adult @ 9.99 GBP 9.99 GBP Taxes/Fees details 28.27 GBP

Total Cost of Flight 38.26 GBP ehk siis u.650.- krooni

See peaks üsna normaalne hind olema+ sellele veel pagasi hind kah paarsada krooni(juhul kui on pagasit)

Aitähh, kuid kahjuks olen neljapäeva hommikul tööl ja kuigi reede hommikul läheb samal kellaajal lend siis Riiast edasi saamine kipub keerukaks minema. Tegin väiksed arvutused ja avastasin, et puhtalt reisimine peale läheks umbes 3000.- ja see on veidi karm kui ainult kaheks ööks minna.

Seega loodan, et keegi saab mind veel oma nõuannetega aidata ja ma siiski saan oma kooli kokkutulekule minna.

Aitähh

on vist Ryanair siiski k6ige odavam variant mida oleks v6imalik leida. Ise alles uurisin neid lennupiletite hindu, sest on vaja Eestisse minna. Sellest odavamat silma ei hakanud. Hetkel. Vahel v6ib siin- seal j2lle m6ne superpakkumise otsa sattuda, aga ma v2ga selle peale lootma ei j22ks.

Olen ise nainud suurt vaeva otsimisega, saan odavaima hinna easyjetiga 2728 eeku kahele (pagasiga koos). Sellinne hind on natuke kallis, kas keegi oskab nou anda, mis lennufirma soodsalt tallinnasse lennutab? Londonist Tallinnasse lendajad?

SUUR AITAH!

Kirjuta siia ka, mis kuupäeval sul ja su kaaslasel see lend vaja teha on? Ja ega peale Estonian Airi ja Easyjeti keegi Londoni ja Tallinna vahet ju otse ei lendagi ning Estonian Ait on ikka kallim tunduvalt kui EasyJet…nii, et otselennu puhul on EasyJet odavaim variant. Aga kui kiirus pole oluline siis näiteks variant Ryanairiga Londonist Riiga ja Riiast bussiga Tallinnasse võib veidi odavam tulla…kõik oleneb kuupäevast.

Tsitaat: "odavaima hinna easyjetiga 2728 eeku kahele (pagasiga koos)" Tsitaadi lõpp. Karm tõde on see, et juhul kui isegi tsitaadis kehtiv hind pole jõukohane, tuleb loobuda lendamisest ja võib-olla ka reisimisest. Olid ajad, kus rahvusvahelistele lendudele müüdi turismiklassis vaid edasi-tagasi pileteid ning üheotsa pilet tähendas äriklassi piletit, olles turismiklaasist märgatavalt kallim. Tollased hinnad TLL-sinna-TLL jäid umbkaudu 5000 krooni kanti ja üheotsa ehk äriklassi piletud hakkasid 6 tuhandest. Rõõmustavama ehk osadele lendamise juures kõige olulisema poole pealt peab mainima, et nii turismi kui ka äriklass hõlmas "tasuta" toitlustust.

Olid jah sellised ajad...nüüd on teised ajad. Lennupileti hind sõltub tänapäeval ikka väga palju sellest, millal sa täpselt reisid ja/või kui kaua aega ette sa oma pileti ostad. Lisaks on aegajalt igal lennufirmal ka sooduskampaaniaid väga heade hindadega. Seoses nö odavlennufirmade tekke ja klassikaliste lennufirmade muutumisega odavlennufirmalaadseteks on ka paljude seni mitte lennata saanud inmimeste jaoks lendamine taskukohaseks muutunud ja 1300 kroonist STN-TLL piletit võib mõnes mõttes tõesti kalliks pidada, kui osadele kuupäevadele on võimalik poole odavam pilet saada. Näiteks võib hetkel märtsikuusse valitud päevadele osta selle sama STN-TLL EasyJeti lennu kahele inimesele koos kahe registreeritud pagasiga kokku vaid 1220 krooni eest. Ise olen näiteks Easyjetiga Berliinis edasi-tagasi käinud u 500 krooni eest mitu korda, kui EasyJet Berliini ja Tallinna vahet veel lendas. Ryanairi lende võib aegajalt ju täiesti tasuta saada kui vaid käsipagasiga lendad.

Minu kõige odavamad piletid on olnud kahanemise järjekorrras: 1 EEK, 1 santiim, 1 euro sent). 1 santiimiga lendasin RIX-HHN, lisades sellele juurde 5 latti pagasitasu+lennujaama maksud, saame kokku umbes 600 krooni. Sõit toimus aastaid tagasi, seepärast võin natuke eksida +/- 100 krooni. Tagasi koju tulin üle Londoni, pilet maksis 1 või 2 naela. Lisades siia juurde kõik maksud, tuli pileti hinnaks kusagil 800 krooni. Oletades, et STN-RIX maksab 800 EEK, õhtune buss Riia lennujaamast Tallinna (Eurolines LUX) maksab 450. Ütleme, et meil on aega piisavalt, ning tuleme kõige odavama variandiga ehk 200 krooniga. Liites kõik kokku, saame 1000 krooni. Näiliselt on kõik korras, kuid me unustame ühe pisiasja, mis äärmiselt suur kokkuhoidu otsides polegi väike pisiasi. Londonist lennujaama saab umbes 10 naelaga, ütelem, et 200 krooniga. Seega on meie reisi eelarve 1200 krooni. Järeldus. Otselend STN-TLL 1300 krooniga, kui see sisaldab kõiki makse, on mõistlik ja odav hind. Kui summa tundub kohutavalt suur, võtame väiksemad numbrid. Järeldus. Otselend STN-TLL 83 euri või 74 GBP.

Londonist jõuluks koju...

Tere! Elan ja töötan Londonis, aga tahan jõulude paiku nädalaks-kaheks koju sõita. Kas keegi Suurbritannias või lähivälismaal plaanib sama teekonda? Siin võiks jagada vihjeid soodsate lendude kohta või kui keegi plaanib motoreisi, kus vabu kohti, siis andku märku :)

Cheers, Lisell

Ryanair: Easyjet: London Stansted-Tallinn Väljub 21. detsember 2010. a. 15:15 Saabub 21. detsember 2010. a. 20:00 1×103.99 £ Tallinn-London Stansted Väljub 5. jaanuar 2011. a. 20:30 Saabub 5. jaanuar 2011. a. 21:20 1×75.99 £ Kõik lennud ja variandid kõigi reisijate kohta: 179.98 £ ~3227 krooni.

Hei, ilmselt juba pilet olemas aga täienduseks eelmisele – kes minu moodi ostu viimasele hetkele on jätnud, siis Ryanairiga läbi Stockholmi on tükk maad odavam London-Tallinn tulla (nt 18. detsembril), aga peab lennujaamas öösel ootlema 6 tundi.

Kohver Londonist Eestisse

Tere!

Kas keegi oskaks pakkuda välja mõne hea mooduse, kuidas saaks u. 15kg-se reisikohvri Londonist Eestisse mõistliku tasu eest? See nädal oleks vaja kohver kuhugi ära anda, Eestisse saamisega kiiret otseselt pole. Äkki keegi liigub auto/kaubiku/bussiga? Tavaline post suht kirves.

Info paluks siia või timopip( ät )gmail.com