trip-krainetrip-ukraine-dark
Louvre

Kas keegi oskab öelda, et kuidas on parkimisega Louvre juures ja kas järjekorrad sissesaamiseks on tõesti utoopilised?

Järjekorrad on pikad aga liiguvad suhteliselt kiiresti. Parkida on võimalik Louvre kõrvaltänaval (mitte jõe ääres vaid teisel pool). Kohale soovitaks jõuda min. 2-3 tundi enne sulgemist. Kui saad pileti 1 tund enne sulgemist siis enam sisse ei lasta ja raha ei tagastata.

Seal on eraldi järjekorrad pileti ostmiseks ja sisse saamiseks. Mitmekesi minnes oleks mõttekas, et osad lähevad pileti-, osad sissepääsujärjekorda.

Järelikult meil lihtsalt looma kombel vedas siis?

Sept alguses sisenesime püramiidi kaudu, sappa seismisest kuni muuseumi sisenemiseni (vahepääle jäid turvakontroll, Louvre'i suveniiri- ja raamatupoe külastus, pileti ostmine automaadist ja muuseumiplaani uurimine) võttis kokku 20 minutit.

*Sissepääse on Louvre'il mitu, küll maa alt ja maa pealt :) Püramiidi juures pidid kõige hullemad sabad olema, aga nt - kui näoga püramiidi ja keskmise tiiva poole seista, nii et triumfikaar jääb selja taha, jõgi paremale ja Rue de Rivoli vasakule - vasakus tiivas pidi olema ka eraldi sissekäik, giid näitas meile.

Meie käisime juuli alguses umbes kaheteist ajal ja jäime ajaliselt samuti 20 minuti peale. Piletit küll ei ostnud automaadist, kuid enne meid oli järjekorras vist 3 inimest.

Meil olid piletid varem ära ostetud Interneti teel ja kõik läks väga kiiresti (nägin aga, et seal olid üsna pikad järjekorrad piletiostuleti juures; sissepääsujärjekorra juures küll eriti kedagi ei olnud - paar inimest vist oli ees). Mainiksin, et käisime juuni lõpus.

Kui see veel kehtib, siis kuu esimene pühapäev oli vist tasuta sissepääs. Sisse sai kähku, aga rahvast oli murdu, niiet üsna väsitav siiski.

Ostsin ka piletid interneti teel. Seal oli kirjas kohad, kust pileti kätte saab vastavalt broneeringu numbrile. Läheme mais. Kut Sa pileti kätte said?

Meie läksime hommikul umbes avamise ajaks kohale ja koos turvakontrolli, kohapealt piletite ostmise ja riiete garderoobi jätmisega läks aega 10-15 minutit.

Mul oli niimoodi, et saadeti piletid postiga ära. Aga kui Sina saad piletid kätte vastavalt broneeringu numbrile, siis ma arvan, et seal on mingi lett, kus Sa saad oma piletid kätte. Arvan niimoodi sellepärast, et näiteks, kui ma teatris käisin Prantsusmaal ja ostsin piletid samuti Interneti teel, siis oli samamoodi, et sai ühest letist kätte ja, siis ei pidanud isegi broneeringu numbrit ütlema, sest seal olid nimede kaupa. Loodan, et sain Sind aidata! Võib-olla on keegi teine siin Trip'is on tellinud Interneti kaudu ja saanud kohapeal piletid kätte.

Lähme perega ka juunis Pariisi ja plaanin ka internetist osta piletid. Kuidas sellega oli, kas piletid anti siis broneerimisnumbri järgi ja järjekorras ei pidanud seisma? Ja kus see koht seal on, kust bronni numbri järgi piletid kätte saab?