Lühike ja odav jõulureis Pariisi

Plaanin teha oma mehele väikest jõulukingitust (üllatusreisi Pariisi). See peaks olema võimalikult soodne. 25.12 minek ja 28.12 tulek. Kohapeal tahaks näha kindlasti Eiffeli torni, Moulin Rouge...jms.

Pole ise suurem asi reisi kokkupanija, aga büroost paketti osta ka kallis! Vaatasin siin ringi ja sain kahele hinnaks ca 7100 EEK.

Lennupiletid sain edasi-tagasi kahele ca 4200 EEK (http://www.baltictours.eu/planes/ ümberistumisega Riias Air Baltic) ja hotelli 3 ööks kahele 2800 EEK (hotellid24, Altona 3 ööks). Seega pakett kahele kokku ca 7100 EEK.

Tundub kahtlaselt odav, kas ma tegin ikka kõik õigesti? Ja kui tegin, siis kas keegi oskab öelda - kuidas lennujaamast sinna hotelli saab ja kuidas saab hotellist kesklinna ning kas sealt hotellist pikk maa kesklinna (et vaatamisväärsusi ja linna vaadata)? Palju peaks veel lisaraha võtma (metrood, bussid, sissepääsud jms)

Vabandan juba ette oma "lolle" küsimusi :)

Kahju küll sind kurvastada, aga ma olen suht kindel, et lennupiletitega sa vaatasid küll midagi valesti. Vaatasin AirBalticu kodukalt sinu poolt valitud kuupäevadele lende ja hind kahele edasi-tagasi Tallinnast läbi Riia Pariisi CDG lennujaama, mõlemil suunal kahepeale 1 registreeritud pagasiühik, maksis kokku ca 8800 eeki. Suht ebatõenäoline, et reisibüroo 2 korda odavamaid lennupileteid pakub..seda enam, et on jõulude aeg.

Pariisi enda kohta ei oska kahjuks midagi öelda...pole seal veel käinud.

Minule näitab ka Baltictouri koduleht, et nendel päevadel lennates on ühe inimese pileti hind ca 4800 EEK, ehk kokku nii 10 000 kanti, mitte 4200. Kui Sul need osavad piletid kahele juba käes, st ostsid kohe ära kui hinda nägid, siis küimust muidgi ei ole. Hotell Altona koduleht (http://www.hotel-altona-paris.federal-hotel.com/page_en_1.html) näitab, et neil maksab üks öö kahele ca 2900 EEK, ehk siis kolm ööd kisub 6000 krooni kanti. Asukoht on hotellil muidu hea, Gare du Nord'i lähedal. Võib-olla mõni broneerimissüsteem annab odavamaid hindu, aga kas nii palju... Äkki vaatasid ühe inimese lennuhinda ja ühe öö hinda kahe inimese ja kolme öö asemel?

Pariis, odav? Ei klapi minu arust. Sega sinna sisse veel jõulud...

Kohapeal ma arvestaks kuludega 1500...2000 krooni inimese kohta päevas.

Selle konkreetse bronnisüsteemi (hotellid24) lehel näitab jah hinnaks ca 2800 eek 3 ööd 2-le inimesele kokku,ei oska seda süsteemi kommenteerida kuivõrd usaldusväärne see olla võiks. Hotelli kodulehekülg on muideks http://www.hotelaltona.com/, selle järgi letihind ilma hommikusöögita kuskil 3520 eek. Sealt Federali lehelt saan mina 2-se toa hinnaks 1 ööks 62 eur, mis siis teeb kokku 3 kohta ca 2900 eek. Aga jah, lennupiletite hind tundub ikka ühe inimese kohta olevat.

Jah, väga vabandan. Panin 2x järjest 1 inimese (nooruki) sinna lennuotsingusse. Niiet minu viga :( Paistab, et Pariis jääb sel aastal siiski ära :)

Siin on jöuludeks ka odavaid hotellipakkumisi ja ikka lukshotellides ja rikkaliku rootsilauaga(buffet.

Sain muidu ühe hea pakkumise. Kas keegi oskab öelda, kus asub lennujaam Paris Beauvais (BVA) ja hotell Altona (http://www.hotel-altona-paris.federal-hotel.com/page_en_1.html) st kas lenujaamast hotelli ja hotellist kesklinna on väga pikad vahemaad? Mis need metroohinnad seal umbes on?

Mis lennukiga sa Eestist BVA-sse saad?

Beauvais lennuväljast ja sealt Pariisi saamisest on tripis minu meelest enne kirjutatud. Sealt sõidab Pariisi autoga ca tunni, ühistranspordist käib Ryanairi buss, muuga sinna ja tagasi eriti ei saa. Kui Pariisi jõuate, siis bussipeatusest Altona hotelli on ka päris pikk maa. Metroohindu vaata www.ratp.fr

Beauvais - Pariis - Beauvais bussipiletid liida juurde, so 2 x 2 x 11 = 44 eurot.