Lühike puhkus juunis

Ma proovin leida kohta, kus juuni lõpus 7 päeva puhata. Tahaksin lühikest lendu, kohta kus on super ujuda, väga hea söök ja kus saaks lihtsalt olla. Loodus ja vähem inimesi on plussiks.

Siin on kindlasti neid, kes ei saa suvel pikemalt puhata, äkki on keegi juba ära katsetanud mõne kena paiga?

Siiani sirvinud Küprose, Kreeta pakkumisi vms

On soovitusi?

Lühike lend eeldab puhkust Euroopa kandis.

Ma teen lühikesi puhkusi igal pool (nt nädalaks Kariibidele või Aafrikasse on minu jaoks tavapärane :) ), aga Euroopas mõeldes soovitaksin mõnda väiksemat ja mitte "turistikat" Kreeka saart. Popimatel saartel on juunis juba kindlasti üsna palju rahvast. Ise olen käinud nt mai lõpus Kos saarel, juulis Chiose saarel - rahvast ei olnud veel ülemäära palju. Samas Lesvose saarel olid hotellid juba pigem täis.

Veel soovitaksin Assoori saari - juunis ei ole seal vell tipp-hooaeg ja seega rahulikum. Väiksemad saared on väga vinged - käisin Pico saarel ja see oli üliäge! Assooridele lendamine võtab muidugi veidi rohkem aega.

2
0

Ida-Saksamaa, näiteks Brandenburgi liidumaa. Tikib kõik boksid: ühtlaselt järvi täis (ülevaade), eelmise aasta juuni lõpus oli 23-31 kraadi sooja, loodust jagub ja asustustihedus umbes nagu Pärnumaal, ühistransport viib igasse külla, süüa saab hästi, lend Tallinn-Berliin edasi-tagasi Ryanairiga alla 100€.

6
0

Kärdla!!! No päriselt ka. Kui vaja on lihtsalt olla ja puhata, siis ma ei näe midagi, mille poolest Väinamere saared Vahemere omadele alla jääks.

Klubikultuur ja eksootilised daamid / härrad on muidugi lõunamaal rohkem esindatud kui Kesselaiul.

7
0

Split, Horvaatia. Lendame sinna juunis jaanipäevadeks. Miks Split - AirBalticul on otselennud ja lennupiletid saime suht OK hinnaga. Minu meelest Horvaatia hinna poolest on samuti OK.

3
0

Garda järv. Piletid Tallinn-Bergamo-Tallinn praegu umbes 80€ (20.-27. juuni).

2
0

Lühike lend, väga hea söök, super ujumisvõimalus, loodus ning vähe inimesi juuni lõpul...Ausalt öeldes vastab minugi arvates neile kriteerumitele kõige paremini Eesti! Ja miks mitte Kärdla ja Hiiumaa! Ma muidugi ei tea kuidas praegu lendudega sinna on.

Või siis Läti, sellisel juhul võib ka lühikese lennu Riiga teha.

Aga ega paremat kohta kui suvine Eesti kui just need kriteeriumid olulised, ma tõesti ei tea!

4
0

Ma siiski mainin ära, et kui otsustategi Kärdlasse minna, siis minge kindlasti autoga, mitte lennukiga ja seda sellepärast, et mul pole õrna aimu, kuidas te seal kohapeal muidu ringi liigute. Kärdlast on vaja välja sõita ning bussiühendused, eriti suveperioodil (01.06-31.08) on kohutavad ja ka need olemasolevad on väga piiratud marsuutidega.

Kohad, kuhu on ühendused ehk Kärdla ja Käina ei ole need kohad, kus puhata. Ja kahjuks lõpetas Gobus liini 704 (Tallinn-Käina-Õngu) teenindamise.

Liin 287 Tallinn-Nurste on suveperioodil töös veel, seega hädaga saab seda kasutada.

3
0

Väga head soovitused kõik, Mõtteid sain. Hiiumaa saab ette võetud, kuigi selleks juuniks ikka kipun jonnakalt ära.

Bergamo ja Carda tundus väga põnev. Kas võib sel ajal väga ülerahvastatud olla? Ujumine võib seal sügavas vees vist päris hea olla.

Itaalia söök peaks teoreetiliselt hea olema... Onju...

3
0

Itaalia söök - hm. Elu kõige viletsama pasta sain kunagi Roomas. Tiroolides olen mingeid kohalikke asju proovinud, olid pigem veidrad kui head. Negatiivse mälestusena on veel üks hilisem Roomas käik, kus ma jäin siesta küüsi ja nälga ja no mitte kusagilt ei saanud pärastlõunal süüa. Suurlinnas!!!

Kindlasti on võimalik Itaalias super hästi süüa saada, aga mitte miski ei taga, et turistina igal pool tore on.

Ma ütleks, et Hiiumaal saab paremini süüa :) Roograhu, Meite Mõte ja Tuuletorni resto tulevad meelde.

2
4

Hiiumaa jutu jätkuks - meie läksime lennukiga (oli väga vahva kogemus) ja kohapeal rentisime rattad. Aga meil oligi plaan veeta ndls sportlikult ja toimis kõik suurepäraselt.

Tore lugeda, et meil on inimesi, kelle jaoks ´´puhka Eestis´´ on taskukohane :) Ma ütleksin, et meil on väga-väga kallis.

4
0

to tripp - ei saagi süüa Roomas, sest kõik on kinni, siesta on sama mis öösel ja selle üle sa ju ei imesta.

0
0

Itaalia on suur ja lai ning juunikuus võib seal sattuda nii rahvarohkesse linna kui ka lõuna ajal otsekui Okasroosikese unes külla. Enam-vähem objektiivseks indikatsiooniks on majutushinnad - kui need on kõrged (nt 2x rohkem kui sama majutus septembris), siis on sealkandis ka rahvast palju, kui need seda ei ole, siis pole ka rahvast palju, iisi.

Ma olin aasta alguses Toskaanas Itaalia restoranides käies reeglina meeldivalt üllatunud: hinnatase Eestist tulijale hea, sellistes keskmise suurusega linnakestes nagu Lucca või Pistoia sai paar sammu keskväljakust eemal pizza-pasta kätte alla 10€ eest, pudel kohalikku veini (ikka pudeliga, mitte anonüümne pakivein) jäi 10-15€ vahele, kusjuures selles hinnaklassis olid pooled restorani veinikaardi veinidest. Ühelgi korral toidu üle nuriseda polnud põhjust. Pärastlõunal kl 15-18 vahel võivad paljud toidukohad tõesti kinni olla, samas Google Mapsi abil võib hõlpsasti avamisaegu näha ja nälga ei pea ka sel ajal jääma. Õhtusöögiks on mõistlik laud ette reserveerida, nt Thefork, Opentable või Quandoo äpis, seal näeb ka menüüd, arvustusi ning tihti saab sealtkaudu lauda broneerides ka arvest soodustust.

3
0

Hea söögi osas - igal pool maailmas on nii head sööki, keskpärast kui ka kehva. Lihtsalt tuleb eeltööd teha, et õiged kohad leida. Seda sõltumata sellest kuhu lähed. Pluss palju sõltub ka muidugi rahakotist. Nii, et kõik on suhteline. Hea näide Hispaania - ma ei oska öelda kuidas praegu, kuid nii 6-7 aastat tagasi oli Euroopa 50-100 parima restorani seas kõige enam Hispaania omi. Ja mitte tagapool, vaid ikka pigem esimese 25 seas. Kas see tähendab, et Hispaania restoranid on Euroopa parimad? Minu isikliku kogemuse järgi pigem vastupidi - head kohta nagu ei meenugi, kõik olnud parimal juhul keskpärased, halvemal juhul aga alla selle. Aga täiesti usun, et need parimad ongi tõesti väga head, kuid nendesse minek eeldab enamikel juhtudel eeltööd, varasemat broneerimist ning muidugi paksu rahakott.

Itaalia osas veidi sama - minu isikliku kogemuse järgi on keskmine tase seal küll parem kui Hispaanias ning otseselt kehva toitu nagu väga ei meenugi, aga ma olen käinud peamiselt põhjas. Lõunas ja Roomas võib olla teisiti, kunagisest Roomas käigust tõesti sarnased mälestused, et hea koha leidmine pole alati kerge ülesanne. Lisaks on nö odavama ja tsaskukohasemate restoranide menüüdes reeglina kas pasta või pizza, aga ühel hetkel tahaks midagi muud, kuid see (ennekõike lihatoidud) võib üsna kallis olla. Aga jah - Itaalia suur maa ning regioonid ja kohad üsna erinevad.

Põhja-Itaalia järvede osas - minu mulje järgi võivad need olla üsnagi ülerahvastatud ja ma ei ole ka kindel sealsete veetemperatuuride osas. Pluss sealkandis võib eluolu olla üsna kallis.

Kreekas toit reeglina stabiilsem ja mõni (vähemtuntum) saar ei pruugi ka väga ülerahvastatud olla. Aga eks see sõltub ja lisaks võib sel ajal seal olla liiga kuum. Kliimasoojenemine on Lõuna-Euroopas täiesti kohal.

2
0

Kui Garda pakub huvi, võin soojalt soovitada peatuda kuskil kaguranniku lähedal. Oleme korduvalt seal juuni lõpus viibinud. Kasutasime rendikat alates Bergamost. Rannas olime Pacengo mariina lähedal. Sadamas on tasulisi parkimiskohti, aga me leidsime isegi tasuta koha Le Palme kämpingu taga. Rannas saab olla mariinast põhjas või lõunas. Me olime pigem veidi lõunas, sest seal saab laenutada vahvaid katusega katamaraan-vesijalgrattaid (kuni 4 inimest), millega järvel hulpida ja otse ujuma minna. Õhtuti nautisime imelisi päikseloojanguid Lazisi kaldapromenaadil. See on väga tore linnake. Lapsed on vaimustuses Gardalandi lõbustuspargist, mis on ka sealsamas. Lisaks algab Veroona ooperifestival juuni lõpus. Meil on Gardast tõesti head mälestused.

3
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased