Lufthansa streik ja tagajärjed

Tere

Lufthansa streigib 20-21. veebruaril. Pole enne sterikidega kokku puutunud, kuid on plaanis lennata päev peale streiki, 22. hommikul kl 6:00 Lufthansaga Riiast Frunkfurti ja Frankfurdist Las Palmasesse (ühe pileti lennud). Kas streik võib mõjutada ka päev hiljem toimuvaid lende või nendega on pigem turvaline seis ja kõik graafikujärgne? Hetkel Lufthansa lehelt kontrollides on kõik plaanipärane. Kuna Lufthansa streigid on saanud juba tavapäraseks, siis kas keegi on sarnases olukorras olnud ja oskab varasema kogemuse põhjal rahustada või juba ette valmistada pikemaks peavaluks?

Kas tühistatud lennud jäävadki täiesti ära või tehakse järgmistel päevadel tihedam lennugraafik ja pistetakse ärajäänud lennud kuhugi vahele või bookitakse teiste lennufirmade lendudele?

Olen Lufthansaga palju lennanud ning olen ka juhtunud streigi ajal või kohe vahetult enne/peale streiki lendama. Tavaliselt on peale streiki lennud plaanipärased.

Tühistatud lennud jäävadki täitsa ära, tihedamat lennugraafikut ei tehta. See ei oleks tegelikult üldse võimalik, kuna Frankfurdis on juba nii tihe graafik, et ei oleks ruumi lisalendudel väljuda. Kui on streigi ajal lend, siis võidakse panna teisele lennufirmale üle (Eestist/Eestisse lennul pannakse tihti üle AirBalticule) või järgmislee Lufthansa lennule, kui seal kohti on. Muidugi tähendab see, et ei pruugi üldse õigel päeval kohale jõuda. Sul on väga vedanud, et piletid on just peale streiki! Mõnusat reisi :)

4
0

Tihedamat lennugraafikut ei tehta.

Võimalusel kasutatakse liinidel suurem mahutavusega lennukeid, kuid näiteks 21.02. TLL-FRA lennud on juba niigi suurimad võimalikud lühi/keksmaalennukid ehk A321. Laiakerelist siia mitte keegi ei pane ja Riiga samuti mitte.

Üldjuhul peaks streigile järgnevad lennud kõik toimima. Probleeme võib loogiliselt võttes olla lennukite relokatsiooni ja meeskondade rotatsiooniga. See puudutab siis peaasjalikult 21.02. neid lende, milledeks lennuk ja meeskond kusagil väljaspool oma kodubaase ööbima pidid.

22.02. peaks kõik normaalselt juba toimima.

2
0

@Raul_R

Olen alati mõelnud, miks Lufthansa siia vahel laiakerelisega ei tuleks, kui oletame oleks ilmselge vajadus selle järgi olemas? Saan aru, et öine lend ei saa olla meeskonna tõttu, aga päevane lend, kus saabuv meeskond lendab ka tagasi, sellisel juhul peaks see minu silmis tehtav olema, kuigi pole seda kunagi siiski juhtumas näinud.

Finnair on näiteks TLL-HEL liinil AT7 asemel pannud mitmel korral 319, üks kord 32R ja üks kord ka kohati ulmena näiv 32B.

1
1

@henry086

ma kardan, et sel, miks LH Tallinnasse laiakerelise lennukiga kasvõi korraks ei lenda, on 2 põhjust:

  1. need laiakerelised lennukid (ja meeskonnad, kes seal töötada tohivad) on neil niigi vägagi koormatud
  2. pole vajadust. LO ja AY käisid siin laiakerelisega endale promo tegemas. LH oma TLL lendude täituvuse üle ei kurda juba aastaid.

Aga kui mul mõnel üritusel võimalus tekib, siis esitan sellesama küsimuse ja mine tea...

Ülidselt on LH üha enam ja enam lendamas Tallinna-liine A321-ga. Mitte tavapärase A320 või pisema A319-ga

A321 mahutab kuni 215 reisijat

A320 mahutab kuni 180 reisijat

A319 mahutab kuni 138 reisijat

"kuni" seepärast, et kõikides neis lennukites on nö flex äriklass, mis seiseb tühjas keksmises istmes, mis vahel on täiendavaks lauakeseks transfromeeritud.

1
1

Lisaks veel, et widebody opereerimine on tunduvalt kallim, kui narrowbody. Ja näiteks Lufty B787 mahutab 287-294 inimest, ei ole nii suur vahe A321ga, et ära tasuks.

Lisaks muidugi Raul_R mainitud meeskonna puudus. Raul võib mind parandada, aga pungil A321 saab vist hakkama viie cabin crew'ga, B789 mälu järgi kaheksa.

Need Euroopa sisesed liinid, kus regulaarselt widebody käigus (HEL-LHR ja MAD-LHR tulevad hetkel meelde, vb on veel) on cargo vedamiseks, mille eest rohkem makstakse. Ei ole kindel, kas LATAM enam FRA-MAD lendab, aga see oli optimeerimine, et saaks kaks linna ühe lennukiga teenindatud.

Kui just mingit ekstreemset IRROPSi ei ole, siis Lufty widebody Tallinnas näha ei saa. Ja isegi sel juhul on Tallinnast *A variante piisavalt, et reisijad ümber paigutada ning vajadusel saadaks ka Finnairiga kokkuleppele.

2
0

Ärimeestel tundub kyll olevat vajadus LH iga hinna eest vältida, kui eesmärk õigeks ajaks kohale jõuda. Kyll on neil endil streik ja küll on mingil muul Saksa ametiühingul. Kord kuus vähemalt.

2
1

Viimane lend täna Frankfurdist Tallinna tühistatud. Huvitav kas lennujaamas seisab siis mõni tühi lennuk või tehakse tühi sõit Tallinna suunas?

0
0

to J: Tall-Frank ju ka tühistaud!

0
0

to poegkaru: homne varahommikune ju toimub. Mõtlesin pigem, et kuidagi peab ju lennuk siia saama, et varahommikul välja minna. Aga tänane viimane lufthansa lend tallinna lennujaama suunas on ju tühistatud :)

0
0

Ma pakun, et neile sobival hetkel tühistatakse ka hommikune lend Tallinnast.

1
0

@J ja @vatse

21.02. hommikust LH885-te peaks täitma juba esmaspäeva hilisõhtul siia lennuna LH884 saabunud lennuk (seisab ilusti TLL lennujaamas väravas).

Meeskondi on täna Tallinnas suisa 2 komplekti. Ju üks lendab "deadhead"-ina tagasi.

Kuna streik saab 21.02. hommikul 7:10 (Saksa aja järgi) läbi, siis otsest takistust homme hommikul LH885 väljumiseks justkui olla ei tohiks. Ära tuleb vedada ka need, keda 20.02. re-routida ei õnnestunud.

Plaani järgi on 22.02. TLL-FRA 3 lendu, kõiki opererrivad A321-d

Lisaks TLL-ZRH

3
0

Homme hommikul läheb jah D-AIRK, lennuk ammu Tallinnas. See, et õhtune LH lend on tühistatud, ei tähenda automaatselt, et on ka hommikune.

Endal oli olukord, kus õhtune lend oli tühistatud ja hommikusega minek, vaatasin, et lennuk oli tulnud üldse Vilnius-Tallinn, oli tühistatud Vilnius-Frankfurt, Frankfurt -Tallinn lennud (erinevad lennukid olid veel), kusjuures Tallinnast läks veel A321 algselt planeeritud A319 asemel, mis oli veel 24h enne lendu lennuplaanis ja check in sellele lennukile. Hommikul oli täituvust täpselt A319 jagu, seega A321 vajadust kindlasti ei olnud, saab ainult olla, et oli mõttekam otse Tallinna lennata, kuna teistel lendudel oli väike täituvus.

Olen selliseid olukordi Lufthansaga päris tihti näinud, mis põhjusel LH seda teeb, oskab keegi öelda?

3
1

@Raul_R

19nda õhtul ei saabunud siia mingi LH884, see jäi ära nii 19.02 kui 20.02.

LH882 saabus 19.02 ja see tõesti seisab. ma ei oleks ka üldse nii kindel et 21.02 LH885 väljub.

2
1

21.02. hommikune LH885 väljus Tallinnast.

Kahjuks aga jäi ära LH881 -- Frankfurdist tulev lennuk pööras poole tee pealt FRA.-sse tagasi ning sellega leiti paraku olevat "case closed".

Õhtune LH883 võiks praeguste teadmiste järgi väljuda.

0
1

Pikalt nad oma streiki ette teatavad? Eelmine aasta mul oli jama, lend pidi minema E ja sterigi info tuli paar päeva varem ehk N õhtul.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased