Lufthansa trikid

Tere

Kas keegi, kel Lufthansaga refundi teemal vaidlemises kõrgem tase oskaks nõu anda, kas on veel mingit lisa kontakti võimalust nendega probleemi sisuliseks lahendamiseks peale customer relations e-maili?

Nimelt suutsid nad hilinenud lendudega meid koju tuua alles päevase hilinemisega. Refundi taotlusele saatsid muidugi vastuse, et ei maksa midagi, sest nemad pole süüdi. Mingeid tõendeid, mis neid väiteid kinnitaks, nad muidugi ei esita. Kõige vahvam on see, et mu kolleeg, kes oli samadel lendudel teise bronniga sai kohe 400€ kompi. Kui ma Lufti kirjutasin, miks kliente erinevalt koheldakse taas sisulist vastust ei tule. Lihtsalt tüüpsed copy-paste sisutühjad vastused. Kui keegi oskaks nõu anda, mis meede viiks edasi, olen tänulik. Kas Eesti tarbijakaitsest oleks kasu või nad sellega sisuliselt tegeleda ei viitsi?

1
2

Tee ELi tarbijakaitsesse avaldus ja anna sellest ka Lufthansale teada.

1
0

Lufthansa kommunikatsioon on kohutav. Kompensatsiooni osas olen pigem alati saanud rohkem kui lootsin. Alati on võimalus konkreetse töötja eksimuseks, kiireim viis oleks vist uue keissi alustamine ilma viiteta, et oled mingit otsust juba saanud.

PS: Kui jäid hiljaks streigi tõttu, siis ei saa midagi.

0
0

Mul jääb arusaamatuks mida ikkagi küsid, refundi või kompentsatsiooni?

0
1

Kompensatsiooni pika hilinemise eest. Nad ise kasutasid oma vastuses terminit refund.

0
0

Kompensatsioon ja refund (tagastus) on väga erinevad asjad. Kui sa oma esimeses suhtluses taotlesid refundi, siis sellest loomulikult keelduti, sest koju sa ju lõpuks jõudsid, ehk lennud toimusid.

Kompensatsioonile võib sul täielik õigus olla, oleneb hilinemiste põhjusest. Kui keegi teine samal lennul väidetavalt sai kompensatsiooni, siis järelikult ei ole tegemist erakorraliste asjaoludega.

LH edasise keeldumise korral tasub asjale ametlik käik anda, lennufirma kohus on tõestada, kas tegemist oli erakorraliste asjaoludega või mitte.

4
1

Mul vigurdasid ka kompensatsiooniga, esmalt öeldi et oli streik. Streik oli päev hiljem. Pikk lend hilines üle 3 h.

Kui kirjutasin et streik päev hiljem pakuti 260 euri. Aga 2 pileti eest oleks pidanud maksma 1200.

Kirjutasin siis uuesti, siis öeldi et ikka streigi tõttu ja raha nad ei maksa. Jälle uus kiri... siis tuli vastus et lend ei hilinenudki :D

Ühesõnaga korralik jura, lõpuks täitsin ankeedi Luftfahrt Bundesamt - Homepage (lba.de) . Nad siis vastasid et uurivad case ja teevad Lufthansale trahvi sellise jura eest. Aga noh... raha pole saanud.

Lend oli 26.03 ehk päev enne streiki, minu loogika ütleb et see hilinemine pole streigiga seotud.

0
0

Lufthansa kodulehel kõik eraldi ankeedid olemas mida täita saab...kas siis pileti raha tagastus(refund) kui pileteid kasutada ei saanud või hilinemise/ärajäämise eest kompensatsioon vastavalt euroopa liidu seadustele.Tõenäoliselt kui kuhugi üld meilile paned oma soove ja nõudmisi siis võibki asi lappama minna,konkreetseid ankeete täites avatakse eraldi case/toimik ja saad ka selle case'i nr'i millega siis lõpuni välja minna,et segadusi ei tekiks.

Ise saime piletite refundi kui ka kompensatsiooni kenasti kätte seoses Frankfurti lennujaama IT probleemiga kus lennud ära jäeti. Täitsime vaid konkreetsed ankeedid ja esitasime kõikide lisakulutuste tšekid.

0
0

Ma täitsin ka ankeedi, sain case'i numbri ja siis hakkas pihta. Customer Relations vastas.

1. kiri - streigi tõttu hilinesime ja ei maksa midagi / vastasin et streik oli järgmine päev

2. kiri - ikkagi oli streik ja me ei saa midagi maksta, sorry! / vastasin uuesti et streik oli alles järgmine päev

3. kiri - olgu, maksame teile 240 eurot / vastasin et ei sobi, peaksite maksma 2*600 eurot aga fine teeme siis diili et maksate 1000. ja lõpetame case

4. kiri - me ikkagi ei maksa sest oli streik / vastasin et streik oli järgmine päev

5. kiri - teie lend ei hilinenud üldse! / siis läks juba väga kuri kiri minu poolt, et mis te pullite seal

6. kiri - ei, siiski me ei maksa ja vabandame - hilinemine oli streigi tõttu / siis juba ütlesin et ei jaksa nendega kirjavahetust selliselt pidada ja et kirjutan siis otse Luftfahrt Bundesamt - Homepage (lba.de)

... ja sellest nüüd 5 päeva möödas ja täielik vaikus. Eks viimane variant on saata "airhelpi" vms - aga need koorivad mingi 20-30% summast omale.

3
0

Hmm... Airhelp saab 1200, võtab sealt 30% ehk 360€ ja sina saad 840 kätte. Tundub, nagu mõistlik pakkumine.

Lisaks annaks mina nende vastuste põhjal ka ametliku käigu. See on ikkagi tarbijaõiguste rikkumine lugupeetud firma poolt.

3
0

Aga millal lend Saksamaale saabus, 26 või 27.03? Münhenis vist streigiti juba 26.03.

0
0

26.04 - Tallinn-Frankfurt-Punta Cana

Tallinna lend ok, aga Frankist Dominikaani hilines üle 3h. Ametlik streik 27.04

0
0

Kas üle 3 tunni hilines väljalend või saabumine? Arvesse läheb, mis kell sihtkohas uksed avatakse.

0
0

Scheduled dep 12:20

Actual dep 15:44

Scheduled arr 16:10

Landed 19:24

2
0

Suuresti sõltub, millise tegelase otsa sa kirjutades juhtud. Suht loterii, mis vastuse saad ja kas kirjutades vastuseid saad või mitte. Mulle produtseeritakse copy-paste tüüpvastuseid ja keegi pole poole sõnagagi vastanud küsimusele, miks samadel tingimustel ühed reisijad saavad kompi ja teised mitte.

On keegi ka korduvalt neid ankeete täitnud ja see tulemust toonud?

0
0

Kas 600.- EUR-i kompentsatsiooni mitte üle 4 tunni hilinemisel pole? Kuna sa nõuad valet summat, siis neil on ju õigus ideepoolest ära öelda, mida nad LBA-le ilmselt ka ütlevad. Ma ei tea, proovi äkki 2x300.- EUR-i nõuda. Kontrolli enne minu väidet ka.

1
1
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased