Kenveld

Uus kasutaja, liitus Tripiga 3 kuud tagasi

2 meeldimist
0 postitust
7 kommentaari
Viimased kommentaarid

Oleme juba 12 või rohkem aastat Horvaatias käinud ja iga kord Juuli-August perioodil aga selliseid hindasid majutuse eest ja sellist rahvamassi pole juba ammu näinud mis see aasta.

Aga kui kindel plaan minna siis hakka aga broneerima muidu jääd ka nendest ilma mis hetkel saadaval.Loota,et kohapeale jõudes midagi leiad...no kahtlane aga võib jopata.

Makarskas normaalse hinnaga ei olnud midagi kui meie läksime, aga see piirkond ka väga ülerahvastatud.

Brači kämpingute kohta ei oska midagi öelda küll aga praamiliikluse kohta.

Läksime ise Makarskast Sumartin'i väikse praamiga millel pilet pisut kallim 276kn(kõige kallim võimalik autopilet)+ reisijad 30kn nägu. Pilet oli kellaajaline ja ostsime selle netis eelmine päev ette ära.

Praamile peale-ja mahasõit ühest otsast ja topitakse võimalikult täis,ehk maha tuleb tagurdada.Elamus missugune!

Saarelt maha läksime teisest otsast Supetar'st Split'i juba väga palju suurema praamiga.

Seal samale autole pilet 155kn aga reisija 33kn ja pilet ei olnud kellaajaline ehk praamile pääs elavas järjekorras.Ühest praamist maha me jäimegi isegi kui olime 45min. varem sadamas.

https://www.jadrolinija.hr/

Saad piletid ette ära osta siis pole seal piletijärjekorras higistamist.

Nii jõudsime ka tagasi ülisoojast Horvaatiast. Brač'lt Splitti praami oodates nägime ka kaasmaalaseid kai peal praamijärjekorras,rohkem neid Horvaatias ei näinudki mujal aga küll.Splitist Cetina jõe poole sõites nägime ka maastikupõlengut millest meedias juba juttu on olnud. Horvaatia-Sloveenia piiril oli jällegi ummik nagu ikka aga midagi väga ei kontrollitud.Sloveenia-Austria piiril küsiti vaktsineerimispasse kaugelt näha,lähemalt keegi ei uurinud.Austria hotellis aga uuris juba põhjalikumalt.Tegime Austrias ka väikse Alpide ringi ja külastasime kuulsat Hallstatt'i linna aga kahjuks päris linnapeale jalutama ei õnnestunud minna kuna kõik parklaid autosid täis ja juba ka autod järjekorras väljas ootamas.Aga sellegipoolest õnnestus linnast mööduvast tunnelist kus parkla akendega linna kohale ka mõned kenad pildid teha.Vägagi soovitan seda kanti külastada kõigil kellele mäed ja järved meeldivad.Isegi plaanin sinna pikemaks tagasi millalgi minna.

Aga tõdeda tuleb,et tõesti turiste Makarska piirkonnas ikka metsikult ja rannas viibimine üsna keeruline.Brač'l turiste pisut vähem ja kuulsal Zlatni Rat'il oli ruumi piisavalt kui just täpselt sinna nina otsa ei tahtnud ronida.

Hetkel tagasitulles tuleb täita lisaks Lätile ka Leedus mingi vägagi segane ja arusaamatu vorm mida mitte keegi jällegi ei kontrollinud meil.

Lätis kontrolliti restoranis vaktsineerimispasse kui soovisime siseruumis viibida.

Nii minnes kui tulles kasutasin Waze'i ja see päästis meid kolmest suuremast ummikust kiirteedel kaks neist olid u3h ootamisega suuremad liiklusõnnetused kus teed täitsa kinni ja üks Horvaatia-Sloveenia piiriületus kus saba oli paar km pikk aga kõrvalteelt sai 500m kaugusele piirist.

Ai kurja,panin vähe puusse.Loss kus ööbisime oli Viinist Graz'i poole sõites Badenis.

Hotel Schloss Weikersdorf, Baden.

Alustasime reisi 24.07 varahommikul Horvaatia poole,esimene ööbimine Piotrkow Tribunalski lähedal (vahetult peale hotelli jõudmist oli suuremat sorti avarii kõrval kiirteel ja üks suund oli täitsa kinni).Järgmiseks õhtuks ööbimine Graz's Austrias (loss koos spa-ga).Järgmiseks ööbimiseks juba Makarska ning hetkel oleme juba jõudnud saarele nimega Brač,ööbime Bol'is kus üks Horvaatia kuulsaim rand nimega Zlatni Rat. Planeerime hetkel ka tagasisõitu vahepeatustega alpides Austrias aga hetkel ilmaennustus ei soosi seda (äikesetormid,palju sademeid tugev tuul ning ka hiidrahe).

Horvaatia ilm on olnud suurepärane koos kuumalainega kus temperatuur on tõusnud 39kraadini vesi mõnusalt soe aga veel jahutav.Mitte ühelgi piiril ega riigis pole veel vaktsineerimis tõendeid küsitud küll aga on maskikandmine avalikes siseruumides kohustuslik.Poolas Augustow'is pidas piirivalve kinni ja kontrollis kõiki id kaarte ning autodokumente aga see ka kõik.

Mõnusat reisimist!

Alustame ka reisi 24.07 varahommikul ja esimene ööbimine Poolas Piotrkow Trybunalski lähedal.Teise ööbimise vaatame jooksvalt ilmselt Austriasse,Graz'i.

Rijekat kindlasti ei soovita puhkamiseks,suur sadama ja tööstuslinn.

Pula,Opatija seal neid paremaid valikuid peaks jaguma. Aga seal lähedal ka KRK saar(kuurort) kus palju erinevaid väikseid külasid/linnu kus majutust ei tohiks raske olla saada. Rannad ka väga mõnusad.

KRK-lt oleme Veneetsiasse sõitnud ja päeva seal veetnud aga siis juba sealt edasi mitte tagasi Horvaatiasse sõitnud aga teoorias on tehtav.

Horvaatiasse sõita kõige kiirem marsruut ikka mööda kiirteid,Varssavist Tšehhi(Ostrava,Brno) edasi Austria(Viin) või teine variant Slovakkia(Bratislava).Kui aega veel üle siis kindlasti ka Ungarisse(Budapest) pisut küll tagasi sõitmist kui mööda kiirteid minna aga on seda väärt.Sealt edasi juba valitud sihtkohta Horvaatias.Hetkel muidugi peab ennast kurssi viima ka riikidesse sisenemistingimustega (Tšehhiga vist hetkel probleemne) vastavalt sellele siis tuleb plaanid ringi mängida.

Ise stardime Tallinnast 24.07 varahommikul Horvaatia poole.