Lux Expressiga Berliini

Soovin väikese grupiga Berliini sõita, päeva linnas ringi käies veeta ja siis tagasi tulla. Kas kellelgi on kogemusi Lux Expressiga ja kas oleks mõistlikum hoopis mitmeks päevaks minna (odavaid ööbimiskohti mitte just kõige nõudlikumale seltskonnale?!)?

Aitäh juba ette ära igasuguse tagasiside eest!

Buss sõidab ca 24 h Berliini. Mõistlik on vähemalt öö peatuda.

Vähem kui kolmeks ööks pole Berliini mõtet minna, seal on vaatamis- ja avastamisväärset oi kui palju.

Kui aega ja võimalusi on piiratult, siis ikka tasub.

Berliinis on majutus vägagi soodne. Kui on grupp, pole probleemi hostelit või isegi lihtsat hotelli leida 10-12€ öö inimese kohta. Samuti on odav ka toit, kui süüa lihtsates kohtades. Tean üsnagi korralikku restot, kus pirakas Viini shnitsel friikatega on 3,95€ jne. Kebabi või bratwursti kohti, kus paari euroga kõhu täis saad, on iga nurga peal.

Kas siis poleks väiksema seltskonna jaoks võtta väikebuss? Saab mõnusamalt kohale ja linnas liikleminegi kergem. Mitmeks päevaks on see vast parem lahendus.

Lux Expressi bussid on ikka väga mugavad, ma sõidan Riia vahet ca korra kuus, paremat ei leia, Simple Express on ka täitsa ok, soovitan vältida Ecolinesi, vanad saastad bussid ja pahurad teenindajad.

Minu soovitus oleks ka võtta väikebuss. Rendihind on nendel tavaliselt ca 40e/ööpäev, seega teeks 5päevane trett ca 200€+kütus ca 250€+kiirteemaksud 50€ kokku 500€ seltskonna peale. Nt 8 sõitja puhul ca 65€ edasi-tagasi inimese kohta. Võrdluseks: Luxexpressi edasitagasi pilet alates 110e/in... lisaks saab oma autoga ka palju kiiremini, buss sõidab 25 tundi, oma autoga joonelt minnes on aga 17 tunniga kohal. Pealegi saab teel nt Varssavis peatuse teha, ka huvitav täiendus.
Berliinis kohapeal ringisõitmiseks on aga buss mõttekas parklasse jätta, esiteks on linnas sõitmiseks vaja keskkonnakaarti, mida Eesti masinal tavaliselt pole, teiseks on väikegrupi päevapilet ühistranspordiks 16€/5in, kolmandaks pole parkimismuret, neljandaks Berliinis suurepärane ühistransport. Majutus, nagu öeldud, on soogne, nt võib võtta hostellis grupi suuruse toa, mis maksab 10-15€ inimese kohta ööpäev.

Hiljuti sai sõidetud ja võib teinekordki. Aga kindlasti võtke lähedalt hostel ja olega paar päeva. Nende hostel on meie 3-3,5 kohati nli tärni hotell.

Jah see ca 25 tunnine bussireis on tegelikult ikka päris väsitav, et sellist edasi-tagasi sõitu vaid päeva Berliinis veetmiseks küll ette võtta ei ole mõtet. Ei usu, et te seda päeva väga nautida suudaksite peale sellist pikka bussireisi, vahepeal varbaid ka pesta ja ennast uuesti inimese väärseks teha. Pigem jah 2-3 päeva vähemalt. Leiab ikka odavaid ööbimiskohti ka ma usun.

grupiga minek oleks tõesti vist parem isegi...

Poes odavam, kui meil. Õlle 0,5l võid poest saada 30-40 sendiga, joodava veini isegi alla 2€.

kui peakski minek olema siis tuleb mul korralik veini tripp

30-40 sendiseid Lidli ja Aldi õllesid joovad ainult viimased parmud. Sedavõrd odavaid veine aga kasutatakse toidutegemisks.

No mida, olen ise mitmeid kordi Kauflandist 30-40 sendist klaaspudelis Hasseröderit ja Sternburgi ostnud. Vägagi joodavad ja head õlled, maitselt vähemalt Saku Originaali ja Karli tasemel. Plastpudelis Lidli õlled on ka häda pärast tarvitatavad. Meie Frederikud, Pootsmanid ja Walterid on nendega võrreldavad. Ja need odavad veinid on ka joodavad. Ma ei räägi mingitest pakiveinidest ega poolmagusast kraamist vaid täiesti tavalistest Tshiili Merlodest-Cabernet Sauvignonidest, mis eestis maksavad 5€, aga Saksamaal kuskil 2€.

Ega muidugi maitse üle ei vaielda. Samas, Saksamaal on alkohol odav, eriti kange alkohol. Siia tulles kannatab eesti inimesele ka natuke paremaid marke proovida, mitte piirduda kõige odavamaga. (plastpudelis Lidli õlut olen üks kord lolli peaga ostnud ja ausalt öeldes ei soovitaks seda ka vaenlasele mitte).

Johhaidii, kõik on õige, aga see foorumipostitus siin ei ole algatatud elunautlejate-snoobide-gurmaanide poolt. Ilmselt on tegu inimestega, kelle rahalised vahendid on vägagi piiratud ning kes pigem eelistaks valida ligilähedase kvaliteedi juures odavamat kaupa. Võiksid esimeses postituses erilise vaevata tähele panna märksõnu nagu odav ja mitte kõige nõudlikum seltskond.

Af, kõik on õige :)Selle küsimuse esitaja aga polnud paraku teemaalgataja kellest sina räägid.

Kasutaja LosAngelesi küsimus 13.03.2014 kell 13.23 "Kas alkohol on kallis seal?"
Kas aitas?