maavärin Balil

Jagage infot, kes koha peal on! Kuidas on tegelik olukord? Endal ka märtsis minek, pisut kõhedaks teeb.

4,3 ja 500 km eemal, mis seal kõhedaks teeb?

suht pointless on põdeda mu meelest maavärinate pärast. seda nkn ette ennustada täpselt pole võimalik...kui juhtub siis juhtub. ja kui kardad, siis pole vaja seismoloogiliselt aktiivsetesse piirkondadesse reisida.

Tänan vastajaid, leidsin nüüd ka lisainfot raadioteatele lisaks. Aga mõned vastajad(marti384) võiksid oma arvamustega ise edasi elada, seda enam, kui see küsijat ei huvita. Mina reisin sinna, kuhu tahan.

Tõesti pole mõtet minna just sinna piirkonda, kus kõik kokku kukkus. Vähemalt ei planeeriks ma seal pikalt olla. Maavärina üleelanud piirkond võib omamoodi eksootiline olla.

Kintamani piirkonnas oli maalihe, mis on tugeva vihma tagajärg. Pisemaid maavärinaid tuleb siin ikka ette, kuna Bali asub tuleringis. Viimane tugevam maavärin oli novembris.

Kõik olukorrad on muidugi erinevad, aga mina olen olnud 4,4 magnituudise maavärina enam-vähem keskmes ja ütleksin, et see ei ole midagi väga erilist. Tuntav muidugi on ja hirm tuleb alateadvusest mühinal päris teadvusesse, aga maavärin kui selline on iseenesest võrdlemisi nõrk ja üldjuhul uudisekünnist ei ületa.

Ka mina kogesin oma esimese maavärina hiljuti Indoneesias käies. 4.7 palli ja 150km eemal, ise olin Yogyakartas sel hetkel. Oli kergelt loksa-loksa, midagi erilist polnud. Kohalikud ei teinud teist nägugi. Mul tekkis kahtlus, et kas üldse oli maavärin, aga siis kontrollisin netist järgi.

Kui Tallinnas raudtee lähedal olevast kõrghoonest sõidab kaubarong mööda, siis rappub umbes samamoodi.

Maavärinate kontrollimiseks:
http://earthquaketrack.com/recent