trip-krainetrip-ukraine-dark
Mais Kreetale Rethymnonisse

Minek siis mais Novatoursiga Kreetale Rethymnonisse. Äkki keegi oskab soovitada milliseid ekskursioone tasub reisikorraldajalt(Novatours) võtta ja millised jätta. Samuti on kellegil äkki kogemusi mida seal lähistel veel ilusat ja huvitavat vaadata oleks kui rendiautot võtta pole võimalik...näiteks mõni matkarada või lähimad vaatamisväärsused kuhu saaks jalgrattaga vms. minna(kui seal muidugi jalgratta laenutusi on). Samuti võiksite lahkelt jagada kogemusi Jo An Palace hotelli kohta:)

Teatud tuntud reegel- reisikorraldajalt ei soovitata ekskursioone tellida, maksad pea topelt rohkem. Hotelli kohta on siin foorumis paar postitust olemas- suht positiivne vastukaja, ka tophotels.ru lehel on omajägu kommentaare, kõik positiivsed. Enndal plaan peale jaanipäeva Kreetale minna ja samasse hotelli, kommentaaride järgi tundub tugeva kolme tärniga hotell, head söögid, puhas, hea asukoht linna suhtes (randa on ca. 20 min jalutamist) et kindel valik tundub. Kui tüli ei tee äkki kirjutad mulle hotelli kohta, kui tagasi oled ?

Ainukese asjana võtsime Novatoursilt Spinalonga saare merereisi. Aga parim on ikkagi rentida auto ja sõita ise ringi. Meil oli kaheks päevaks ja jäi ikka väheseks küll. Olime Malias ja sõitsime siis ühel päeval üle mägede lõunarannikule ja teisel päeval kirderannikule,Vai randa. Autoga mägedes liiklemine oli tõeline elamus.Näeb ikka väga palju huvitavat. Ja võtke ikka mingi kabedam auto,mitte mikromootoriga seljakott. GPS on suureks abiks,kuna teeviitadega on seal kõvasti kokku hoitud. A.

Elasime Rethymnoni lähedal eelmise aasta septembris. Novatoursi ekskursioone ei ostnud, kuna olime paljudes nende poolt pakutavates kohtades juba enne käinud ning lisaks on kohalikelt ostes need samad reisid ka odavamad. Kohalike käest ostsime ekskursiooni Elafonississe (päev rannas) ning ühel päeval käisime ka kollase rongiga Arkadi kloostris. Omal käel käisime bussiga Hanias. Eelpool mainitud Spinalonga on tõepoolest vaatamist väärt, kuid kardan,et Rethymnonist jääb see ikkagi liiga kaugele (eriti kui liigutakse liinibussiga). Soovi korral võib ju ka minna ühepäevasele Santorini reisile.

Kindlasti Samaria mäekuru. Matk on küll pikk 16 km, aga see eest võrratu.Kohalikud müüvad. Buss tuleb hommikul hotelli järgi ja toob ka teispoolt tagasi.

Ma ei tea, mida Novatours praegu müüb ekskursioonidena, aga kui ise käisime nii 6a tagasi, siis tegime ise reniautoga saare idapoolsemale osale tiiru peale. Spinalonga oli vist ainus ekskursioon mille võtsime - seda oleks kahekesi ka suht raske korraldada olnud. :D Elafonississe soovitaksin ka rendiautooga minna. Mägedes sõit oli lahe! Peatuda võite kaljutempli juures)oli vist selline teepeal, muidugi parkimisega oli väga kitsas), siis pisut hiljem müüs üks kohalik vanadaam kuristiku serval oliiviõli ja mett! (mis oli ka elamus - ümberringi polnud hingeistki), pisut hiljem peale kurvi oli kitsekari teel, kes karjase käskluse peale end viisakalt tee äärde koomale tõmbas) - elamusi kui palju, siiani meeles. Elafonissi oli rand nagu ika - palju rahvast, autosid, miski pisike lõik ka rooosamat liiva ja kõige tipuks mungaklooster oma ühe ja ainsa munga Nectariusega. Ei leia, et oleks pidanud selle ekskursioonia võtma, omal käel olo palju hubitavam ja millestki ilma ka ei jäänud :) Samuti käisime ära Lassifi platool oma autoga, kes kõrgust kardab ja sõita ei julge võib sinna ka muidugi ekskursiooni võtta.

Jalgratta renti kusuures ei möletagi, aga vb nad siiski tegelevad ka sellega.

Olin Rethymnonis 2006.a. ja samas hotellis. Meile meeldis,randa läbi vanalinna polnud ka kuigi pikk maa. Natukene kesklinnast väljas on sama hotelliketi teine hotell Jo-an Beach, kus oli hotellil oma rand ja ka süüa võis sealse hotelli restoranis kui soovi oli. Käisime seal paar korda. Käisime Elafonissi rannas, Gramvuosa saarel ja muidugi tegime ära ka 16 km matka Samaria mäekurus. Tasub minna, aega anti piisavalt ja muljed olid head.

Kas kellelgi on värskeid muljeid Rethymnonist ja Jo An Palace hotellist?

Olin eelmine aasta Rethymnonis, meeldis väga. Soovitan turule minna! Hotelli kohta ei oska öelda, olin ise mõned kilomeetrid eemal ühes turistikülas, rand hotellist ületee. Kui huvi, võin nime üles otsida.

See nüüd küll küsijale ehk liiga hilja, aga vastan tulevastele huvilistele: käisime Joan Palace'is 2013 mai ja selle raha eest väga ok. Asukoht seiklejale hea - bussijaam 10 min, vanalinn 3 min, rand 10 min. Üle tee on toidupood. Ideaalne neile, kes viitsivad saare peal ringi käia ega soovi nädal aega rannas praadida. Reisikorraldaja ekskursioone pole mõtet osta. Bussiga saab väga hõlpsalt nii Iraklioni kui Haniasse (u 6 €/pilet). Iraklioni bussijaamast läheb kohe edasi ka buss Knossosesse, pilet oli 2,5 €. Kui vähegi sõidukogemust on, tasub võtta paariks päevaks rendiauto. Meie käisime hommikul ranna ääres asuva rendiautode kontorite piirkonna läbi, rääkisime natuke ja oligi auto koos soodustusega käes. NB! Kui mägedesse kavatsete minna, siis kõige odavamat vurri ei tasu võtta, need ei vea üles! Vaadata tasub Cretaquariumi, dinosauruste näitust, Phaistose/Feistose ja Gortyse arheoloogilisi paiku. Viimane oli eriti sürr, kuskil heinamaal kiviklibu sees vedelevad äkki marmorkujud ja templijäänused... Samuti tasub sõita Kournase järve äärde kilpkonni vaatama. Joan Palace ise oli ok, ei mingit erilist luksust, aga puhas. Ja söögid oli väga head, ehe kohalik toit. Ise läheks küll tagasi.

Käidud. Mais, 4 aastat hiljem.Kes otsustab minna Kreetale samal ajal, peab arvestama sellega, et ega merevesi ikka ujumisküps veel ei ole. Rannas vaheldusid punased ja rohelised lipud, kui vesi oli ikkagi väga külm. Mai alguses, kui käisime, oli "talisuplejaid" võimalik ühe käe näppudel ülelugeda ja seda ka loetud tundide jooksul ja päikselistema kuumemate ilmadega. Ka 25-30 kraadised õhutemperatuurid ei taga suure mere kiiret soojenemist. Vette saab ikka kalendri põhjal ja alates juunist. See eest on võimalik soodsalt rentida auto ja kulgeda üle saare igale poole. Kuhu sõita, peab ikkagi ise otsustama - kodutöö ja planeerimine ette. Vaateid ja vaatamisväärsuseid on saarel küllaga. Tõmba Kreeka kaart nutitelefoni ja sõida. Kõik eelkõneleja tarkused pidasid paika. Eriti mis puudutas sobiva rendiauto otsimist, leidmist ja valikut.