Malaisia

Kas on mõtet minna Kuala Lumpurist mööda maismaad rannikule ja siis laevaga Langkawile , on kellegil olnud kogemusi ja kui see on mõtetu, oskate soovitada kuidas saaks bronnida airasia lendudele pileteid netis ja kuidas oleks mõtekam saarelt edasi minna Bangkoki? Oleksin väga tänulik info eest!

Tere Meil ka piletid Kuala Lumpurisse olemas. Nüüd vaja välja mõelda marsruut kuidas liikuda. Minek on veebruaris ja reisi pikkus 20 päeva. Siin Malaisia kohta infot palju aga ikkagi ei ole suutnud marsruuti koostada, et mida peaks kindlasti nägema ja kuhu minema.Plaanis lihtsalt puhkus, nautida päikest, kohalikku sööki jooki jne. Kińdlasti tahaks jõudaka Langkawile. Tagasilend samuti Kuala Lumpurist. Nii et oleks samuti tänulik igasuguse info eest :)

Oleneb, kust on reisi lõpus tagasilend, kas samuti Kuala Lumpurist?

Näiteks selline tripp: Kuala Lumpur -> Langkawi (Air Asia) www.airasia.com peale Langkawi puhkust hakata tagasi liikuma Kuala Lumpuri poole:

  1. laevaga -> Penangi saarele (3 tundi meresõitu kiirpaadiga) George Town.

https://www.google.ee/search?q=penang&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=jDzFUtu0Hcqg4gS7g4CoAQ&ved=0CAcQ_AUoAQ&biw=1680&bih=881

  1. Penangi saarelt praamiga maismaale, bussijamast buss --> Pangkori saare sadamasse. ca 5 tundi mugavat bussi.
  2. Praam Pangkori saarele.

https://www.google.ee/search?q=penang&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=jDzFUtu0Hcqg4gS7g4CoAQ&ved=0CAcQ_AUoAQ&biw=1680&bih=881#q=pangkor&tbm=isch

  1. Praam Pangkori saarelt maismaale.
  2. Buss Kuala Lumpurisse , ca 5 h)

Kuna olen ise ka suur mugavusreisija ja lihtsalt lesija, siis olen täheldanud, et kui planeerida reisi algusesse päevitamist, siis on väga kerge ära põleda. Kui aga alustada nn ringi rändamisega, siis ära ei põle. Ehk siis täpselt vastupidises suunas teeks kõike seda. Ja ärge siis unustage tagasi lennates kuhu lennujaama lendate.

Ja peale AirAsia võib vaadata ka Malindo Air ja Firefly pakkumisi. Ise lendasin just esimesega. Väga korralikud lennukid ja suht head pakkumised (check in pagas tasuta, vesi ja snäkk tunnisel lennul jms)

Variant oleks ka KL-st lennata Kota Bahrusse ja sealt Perhentiani saartele liikuda.(oleneb reisi kuupäevast, veebruaris sajab seal tõenäoliselt). Kota Bahrust saaks 6 h bussisõiduga Langkawi praamile. Langkawilt siis KL-i pmt nagu peterino soovitas.

Ise pole küll Malaysia Airlines´i siselende kasutanud, kuid olen avastanud, et neil võib olla soodsamaidki hindu kui AirAsial. Pagas sees ja üldiselt väga hea lennufirma. Olen neilt näinud märkimisväärselt soodsamaid pakkumisi küll rahvusvahelistele lendudele. Olin ostnud AirAsialt KL-Yangon ja alles hiljem avastanud, et Malaysia oleks soodsam olnud, nüüd on nad soodsamad ka nt Phuket-KL liinil, kahjuks mulle ajaliselt ei sobi.

Kui kultuur huvitab, siis soovitaks ajakavas arvestada kindlasti mitu päeva Penangi jaoks. Väga mõnus koht. Samuti olen ammu tahtnud jõuda (ja seni pole) Melaka linna, mis on Malaisia vana pealinn ja peaks kultuuri täis olema:) Asub lühikese sõidu kaugusel KL-st.

Veel tekkis selline küsimus, et kas KL on ka midagi teha, tundub selline ilus suurlinn, aga kas on mõtet seal aega surnuks lüüa, või ikka targem sealt väljpoole liikuda? Kui jätta KL sisse siis mis seal oleks sellist vaatamist, väga kirikud ja katedraalid ei köida :) Soodne shopignukoht? Ja kas plaanida see reisi algusesse või lõppu?

KL-is pole eriti kirikuid ega katedraale, vähemalt mitte meie mõistes. Islamimaa ikkagi. Minu meelest on KL-is piisavalt vaadata, et vähemalt 1 päev seal olla. Petronas Towers, Menara KL (KL teletorn) ja selle restoran Atmosphere 360, peamošee, koloniaalarhitektuur, linnupark jms. Ise praeguseks käinud KL-s kahel korral, kokku u 3+ päeva. Huvid on kõigil erinevad, ka hinnatundlikkus erinev (mida shopata soovid?)

Planeeri niiviisi, kuidas see ülejäänud kavaga paremini kokku jookseb. Vaata ja pane eelkõige paika, millal lähevad / saabuvad lennud ja bussid sinu marsruudil ja siis vaata, kuhu KL paremini sobib.

Tänud , no mõtlen ,et kui maandun KL siis kas lendan kohe Langkawile edasi või veedan paar päeva KL.

Soovitan ka Malindo Air'i. Tõesti väga korralikud lennukid, odav hinnatase, pagas hinna sees, saab filme vaadata ja igal lennul ka küpsised ja vesi :) Meie lendasime KL-st Penangi Malindo Air'iga, Penangist läksime Langkawile praamiga ja Langkawist tagasi KL-i jälle Malindoga. Praamisõit oli küllaltki ebameeldiv, see oli rahvast nii täis topitud ja kitsas, et kartsime, kas üldse ühes tükis kohale jõuame :D Lubatud 2 tunni asemel sõitis 3 tundi ja väljus suure hilinemisega. KL-s Petronas Towers õhtul oli lihtsalt vapustav, olekski võinud vaatama jääda :)

Enele. Millal sul minek? meil minek 17.02. täpselt sama rada.läheme Sockist Emirates lennuga. alguses KL-st Langkawile ja sealt hiljem kolmeks päevaks tagasi KL-sse. oleme planeerinud lennata mõlemad suunad.

Meil on 04-20.02 umbes sama plaan Singapur-KL-Langkawi-Koh Lipe-Langkawi-Penang-Pangkor-KL-Singapur. Plaanis kasutada kõiki võimalikke transpordivahendeid. Singapurist rongiga KL-i, sealt lennukiga Langkawile, kiirpaadiga Koh Lipe ja tagasi, lend Langkawi ja Penangi vahel (kuna olen lugenud ka hirmujutte sellest oksepraamist) ning buss-praam Penangist Pangkori. Pangkorist bussiga KL-i ja sealt lennukiga tagasi Singapuri.

See praam Langkawi - Penangi vahel ei ole nüüd küll nii hirmus. Jah, sinna veneaegse "raketa"-taolise laeva sisse mahutatakse küll väga palju inimesi sisse, kuid väljas laeva tekil avanevad lummavad vaated päikeseloojangule, puhub soe meretuul... Seda kõike muidugi, kui ei satu tormi kätte :)

Pigem tekkis meil lendamise eelistus sellest, et hinnavahe rääkis lendamise kasuks ning lennuaeg vaid pool tunnikest. Supsti ja kohal.

Endal pole samuti praami kohta midagi halba öelda. Ainult sees oli väga külm ja käisime end korduvalt väljas soojendamas. Kindlasti tuleks piletid ette osta c nädal varem, kuna muidu võib soovitud praamile kohti enam mitte olla.

Kas paadiga ikka saab Langkawilt Lipele? Kas seal on Tai piiripunkt olemas?

Paat läheb küll. Ise uurisime ka, aga eestlased ei saanud otse. Pärast viisabadust peaks saama. VOA ei saa Lipelt, saadeti mandrile viisat tegema. Ei hakanud ajapuudusel jaurama sellega.

Paadiga sai Satuni ja siis järgmisega Lipele - vähemasti nii oli see mõni aasta tagasi kui käisime. Meie läksime küll Satunist bussiga edasi tookord.

Paadiga saab otse Langkawilt Koh Lipele käidud detsembri alguses, eeldab Tai viisa olemasolu. Lipe piiripunktis VOA'li ei tehta. Kiirpaat sõidab tunni. Langkawilt Lipele minejatele nupuke, Langawil pangakontorites, rahavahetus punktides Tai bathe ei olnud, Lipel on vahetuskurss kehvake. Penangi - Langkawi vahet saab odavamalt ja mugavamalt lennukiga.

Ikka on mõtet minna ka bussiga kui sa just ei ole nädalasel puhkusereisil. Kuala Lumpurist sõidavad põhja poole ülimugavad laiade istmetega (väidetavalt vägevamad istmed kui mõne lennufirma 1.klassis) bussid. Olen sellisega sõitnud- ülimugav. Tõsi, sõitisin kahe peatusega 5+4+2,5 tundi ja ööbisin teel kahes kohas.

Kuala Lumpurist väljuvaid bussiaegu googelda. Kui sa vahepeal kuskil ei peatu (Georgetownis ehk Penangis) siis peaksid KList sõitma otse Kuala Perlisessse (ca 11 € = ja 8 tundi vaata http://www.journeymalaysia.com/ptakualaperlis.htm)Sealt edasi sõidad praamiga. See on väga pikk tee järjest sõita!

Soovitaksin pigem sel juhul natuke aega Penangis veeta- sinna on KL ist ca 5-6 h bussisõitu ja samuti umbes 11 € ots. Penangi jõudmise õhtul osta kiirelt pilet järgmise või ülejärgmise hommiku praamile ja uita vaba aeg linnas.

Tegin KL-st Langkawile kaks peatust ja teisest - Penangist bronnisin eelneval õhtul paadipileti- 2,5h väga korralik paat (liiga võimas kondistisoneer- sooje riideid ON vaja) umbes 14 € eest Langkawile.

Kui on aega Malaisiat vaadata, siis peatub bussireisil enne Langkawit ka Penangis, kui oled lühikesel rannapuhkusel, siis sõida viuh lennukiga kohale ja ära jända nende bussidega!

Langkawilt Koh Lipele (Tais) sõidab palju praame ja iga hotell võib sulle kohe piletid bronnida, ära üldse muretse ette, see on nende business :-) nad korraldavad sulle piletid seni kui rannas peesitad, ainult ütle oma soov. Ajad leidad veebist, näiteks üks selline link http://www.kohlipethailand.com/ferry_times_langkawi.ph

Mõnusat puhkust!