Marbella piirkond - kuhu veel?

Läheme juba mitmendat korda Hispaanias Marbellasse külla, siis küsiks veidi nõu. Kuhu tasuks teha niiöelda päevareise? Mis sealkandis (~3tundi autosõitu) tasub avastamist? Käidud on Gibraltar, Sevilla, Ronda, Malaga ja terve hulk väiksemaid mereäärseid linnakesi. Kuna oleme alati ka suhteliselt pikalt puhkusel, siis igapäevane meri-rand-bassein muutub üksluiseks ja meile meeldib väga autoga ringi sõita. Kaasas on ka väikelapsed, niiet kuulaks ka lastele soovitusi.

Hundiaed täiskuu õhtul? Caminito del Rey (mitte väikelastele)?

Äkki Granada linn koos Alhambra külastusega?https://www.alhambradegranada.org/en/Marbellast umbes 2 tundi sõitu.Ma ei ole küll kindel, et see väikelastele sobilik on. Tegemist on väga suure kompleksiga ja lapsed võivad kergesti väsida.Alhambra külastuse peale tuleks arvestada vist poole päeva jagu aega.Piletid Alhambrasse tuleb ka varakult enne netis ära osta, muidu oled ilma. Nõudlus on tohutu. Elavas järjekorras pileti saamise võimalus on nullilähedane.Granadas on ka nii mõndagi muud teha ja vaadata. Seega soovitaksin pigem seda linna külastada mitte päevareisina vaid võtta seal ka vähemalt üheks ööks majutus. Muidu läheb liiga jooksmiseks.https://www.estravel.ee/blog/granada-tulin-armusin-nagin-elasin-nautisin/P.S. Ise jätsin Granadaga põhjalikumalt tutvumise seekord vahele just sellepärast, et Alhambra pileteid ei saanud. Ei osanud arvata, et need nii defitsiitne kraam on ja seepärast ei tellinud ette.Seega peatusime seal Murcia'st tulles (mis on ka kena ja sümpaatne linn) vaid üheks ööks ja hommikul liikusime Sevillasse edasi. Granada võtame uuesti ette järgmisel korral.

Tarifa, Atlandi ookeani ääres. Nerja piirkond (koopad)

Mijas armas külake, eeslitaksodega :)

Mina soovitan ka Nerja koopaid ning samuti on mõistlik pilet ette ära osta. Meie jäime esimesel korral ukse taha ja pidime järgmisel päeval tagasi sõitma.Nerja linnake meile ka väga meeldis. Olime kolme lapsega.Uuesti minnes sõidaks hoopis mõneks päevaks Portugali.

Tarifa.. ja selle lähiala linnast edasi.. ning ka veel edasi Cadiz.. Granada ja Alpujarra mägipiirkonnas palju avastamist..

Gibraltaril enne passikonrolli on üks lahe mehike helkurvest seljas... Peatas ta meidki ja ütles parkimine 40 eur .. mida mida .Linna sissesõit 20 eur Maksta saab temale.Käi kuu peale. Meie ei maksnud midagi. Vilistsime rehvi talle.Pärast nägime meest jalgratttaga sõitmas õllepudelid kotis .Noo leidis kellegi lolli turisti kes talle maksis.....Parkimine on mõned eurod tund ja saab maksta automaadis.

Haha, tüüp ikka seal või siis tema mantli(vesti)pärija. Esimest korda kohtusime vist 2003 või 2004, peatasin ka auto, kuulasin jutu ära ja sõitsin maksmata edasi. Rohkem ei ole peatunud, ainult lehvitanud, aga viimasest korrast hea mitu aastat möödas.

Caminito del Rey üks parimaid elamusi selles piirkonnas, aga üldiselt eeldab ka etteregistreerimist, sest isegi novembri alguses oli hommikul piletita sabas seisjaid ligi 100, seega karta on, et tipphooaja saabudes see asi kordades hullem.