Matkaautoga Serbiasse ja Montenegrosse

Tere!

Meil plaanis aprilli lõpus matkaautoga Serbiasse ja Montenegrosse minna. Seltskonnas on kaks täiskasvanut ja kaks last (10 ja 12 aastased).

Mida soovitate külastada nendes riikides? Mida kindlasti peaks proovima seal olles:)

Endal soov natuke kultuuri ja natuke rannapuhkust ( näit. kuskil järve ääres).

Kas on keegi mõnes heas karavanide parklas olnud ja saab soovitada.

Tänan ette!

10 päev on küll sellise reisi jaoks natukene vähe, eriti veel lastega. Selle ajaga saate matkaauotga sinna ja tagasi sõita ja korra ujumas käija.

Meil on umbes selleks aastaks samad plaanid ja 15 päeva aega, aga tundub, et peaks vist marsruuti lühemaks tegema, et mitte enamus ajast autos olla.

2
1

10 päevaga jõuab heal juhul Ungarit külastada, Montenegresso pole tõesti mõtet matkaautoga sõita.

0
1

Soovitusi võiks ikka jagada, kas me jõuame kõiki soovitusi järgi proovida see selgub kohapeal:)

Mõni looduspark vms

Linnad sõidaks lihtsalt läbi ja teeks lühikesi pause mõne vaatamisväärsuse juures vms

Teeme palju jõuame!

3
0

Serbias pole eriti midagi vaadata peale väga auklike teede ja suht mahajäänud külaelu. Pildid on natuke ülevõlli. Nojah Belgrad jne aga ikkagi minumeelest kokkuvõttes kehvake. Süüa saab seal küll ikka äärmiselt hästi, aga sinna tagasi küll ei taha.

Montenegro on teine teema aga ainult selle pärast sinna ei läheks, kaugeks jääb ja matkabussiga on oluliselt tülikam minna.

2
4

Minu arust teema algataja ei küsinud, kas plaan on teostatav, ta küsis soovitusi :)

Aga vaata tehisaru kirjutas nt sellised soovitused. Vaata kas see link sul avaneb: https://gemini.google.com/share/0bcf37532828

3
2

to:Riivot

Olen matkaautoga sõitnud üle 1000km päevasid ja need on tegelikult väga kurnavad ja kohale jõudes praktiliselt terve päeva puhkad, kuna tagumiste istmete mugavus pole kiita, siis ma ei usu, et sa suudad lastega üle 700-800 päevas kulgeda, ehk siis kohale jõudmiseks läheb 3 päeva ja tagasi ka 3, ehk 6 päeva läinud. Kui piirid peaks ka sel momendil umbes olema(kindlasti tasuks arvestada "õigete" nädaalapäevade ja kellaaegadega), siis kaotad veel hunniku tunde. Ma planeeriks koos nn kerge vaatamistega 4 päeva ühe suunas sõitmist ja sama 4 päeva tagasi. Kohapeal olemiseks punnitaks puhkusele 2-3 päeva juurde. Siis saate natuke kohapeal ka ringi vaadata ning koju jõudes ei pea paar päeva zombina liikuma. Aprillis võivad erinevates kohtades ööd jaheda olla, nii et vaata, et gaasiballoonid täis oleks.

5
1

Ma loen jah, et oodatakse soovitusi. Aga... kui varasem kogemus puudub, siis pole nende soovituste kirjutamisest kasu, kui lõpuks enamuses roolis elatakse. See on kulunud ja vana teema, et alguses üritatakse ikka omal nahal see järgi proovida. Sest keegi olevat nii saanud. Kui sa tahad, et lapsed tulevikus rõõmuga kaasa tuleks, pead siiski nende järgi ka asju sättima. Või paned nad kaheks päevaks istme külge ketti?

Mõni tunnistab pärast, et oli viga, teine jäärapea kiidab pigem takka selmet tegelikkust tunnistada. Nagu punkel mainis, siis linnukese kirjasaamiseks võib igasuguseid asju teha.

Võib ka nii läheneda, et teed kaks reisi. Sel aastal 10 päevaga ja järgmisel kahe nädalaga. Siis saad aru, mida ma silmas pean.

3
1

Lisan lihtsalt veidi teemaväliselt, et just veidi aega tagasi tuli mul ühe slovaki sõbraga jutuks, et mis oleks kui teeks reisi sinna, st Slovakkiasse. Sõbra põhikommentaar oli, et raskeim koht on teha valik programmi osas. Sest Slovakkias lihtsalt on nii palju teha. Alates lossidest ja teistest ajaloolistest vaatamisväärsustest ja lõpetades matkamisega Kõrg- ja Madal-Tatrates ning teistes rahvusparkides. Lisaks termaalveetermid ja spad, parvetamine jõgedel jms.

Ja arutasime, et optimaalne aeg reisiks oleks 7-8 päeva kohapeal. Siis jõuab kiirkorras ehk mingi pilgu peale visata ja üldise ettekujutluse saada.

Usun et Serbia ja Montenegro on väga ägedad, aga kui mul oleks aega 10 päeva selliseks autoreisiks, siis kaaluksin pigem Slovakkiat, mis lisaks asub meile oluliselt lähemal.

5
0

Minu poolt Slovakkiale ja mrky jutule soe soovitus.

Eriti just lastega reisides.

2
1

Suured tänud kõigile kes viitsisid kirjutada ja tähelepanu pöörata, saime @Briksu lingilt kinnitust ise otsitud infole.

3
0

Anna siis teada, kuidas reis läks ja kas said seda, mida soovisid?

2
1

Teemaalgatajale - Serbiast olen ainult läbi sõitnud ja väga soovitusi ei oska anda, aga Montenegrot sai külastatud paar aastat tagasi. Väga matkaauto sõbralik see riik just ei ole - mägine, kämpingukultuur pea olematu, olemuselt meenutab NSVL-i. Kotor on ilus, Sisemaal leiab ka mingeid ilusaid kohti, Budva oli tol ajal NSVL kodanike paradiis. Ütleme nii, et ootused ületasid reaalsust.

Kuna liikumine matkakaga oli vaevaline, siis baseerusime Budva külje all kämpingus ja erinevaid väljasõite tegime rendikaga. Järve äärde rannapuhkust sealkandis ei soovita - sääsed söövad ära:(

Kui juba nii kaugele minna, siis soovitan võimalusel nädala juurde leida ja Kreeka ette võtta.

Eesti - Montenergo ja 2 päeva - mission impossible - parimal juhul 2-e päeva õhtuks jõuad suhetliselt "surnuna" Ungari alumisse otsa Serbia piiri äärde (lähtun kõige kiiremast teekonnast, ehk siis läbi Varssavi, Ostrava, Brno, Bratislava, Budapesti). Ja palju sõltub ka matkakast endast - 96kW alkooviga pole selline jõudlus füüsiliselt isegi võimalik, rääkimata vanematest isenditest, see eeldab kiirteel pidevalt liikumist 110km/h ja rohkemgi.

Sealt Montenergosse arvestades piire ja teepikkust on veel päeva teekond. Tagasi non-EU/non-schengen -> EU/schengen piir võib võtta oluliselt kauem aega. Ise Serbia-Ungari piiril olen ilma erilise järjekorrata veetnud 4h...

2
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased