Mehhiko reisi eelarve

Tere!

Olen plaanimas selle aasta reisi, Mehhiko tekitab huvi ning küsingi kogenud Mehhiko külastajate käest, mis on Teil enamasti eelarve olnud?

Peamised märksõnad võiksid olla: 4tärni hotellid/apartmendid; rendiautot ei kasutaks; sihiks viimase hetke lennupileteid.

EHK mis on reaalne Mehhiko reisi hind nt kahele, kokku eriti ei taha hoida, samas mõttetuid kulutusi üritan ikka vältida? Lisaks veel, mis hinnaga olete saanud lennud ja kas keegi on käinud viimase hetke pakkumisega? Eelarve all pean siis silmas kõiki kulutusi reisil (söömised, hotellid, sõidud jne)

Parimat!

To AndresR:Sured tänud! :) Homme hommikul lähme Mehhikosse ja on mure raha pärast-kas võtta kodus kõik sularahast või saab seal kasutada kaardi ka.

0
0

Natalija, kohe esimesteks päevadeks võtke mingi sularahakogus kaasa, eks ATMist väljavõtmine ka midagi maksab. Ja kui võimalik, püüdke mingid kinnipandud öömajad ette ära maksta, vähem rahadega mässamist. Mitte kõik öömajad arvelda kaardiga! edukat reisi! Deebeti võite ikka kaasa võtta, see ju kõige väiksem vaev :)

0
0

Näe, ise plaanin seda kasutada, tundub töötavat: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mastercard.nearby

1
0

Andres,meie võtsime valmis reisipaketi.juba kõik makstud. :) Aga tänan info eest :)

0
0

Tere, Meie käisime mehega märtsis 2016 Helsinki-Cancun-Helsinki.Kõik kulud kokku eestist koduuksest koduukseni jäi 2500.euri kanti.-euri.Lennupiletid TUI viimane hetk premium klassis.Esimesed kolm ööd Cancunis.Cancunist võtsime ka Chichen Itza tuuri.Oli vinge küll aga täielik turistikas.See tuur sisaldas veel Valladolidi külastust ja üht suurt Cenotet.Sealt edasi Palya del Carmen ja Cozumel.Cozumelilt võtsime rendi põrnika ja sõitsime saare nii läbi kui sai.Kaks ööd olime seal.Mulle väga meeldis.Edasi trippisime Akumali kilpkonnadega ujuma ja siis Tulum.Vahepeale jäi ka paar ööd dšunglis ööbimist :) See oli minu jaoks selle reisi kõige vingeim ööbimiskoht.Tulumist läksime Cobasse.Coba meeldis mulle kordades rohkem kui Chizen Itza aga mõlemad väärt vaatamist.Siis sõitsime tagasi Cancuni ja sealt praamiga Isla Mujeresele.Sellel saarel ujusime palju ja võtsime tuuri merealusesse muusemi.Sukeldusime ja snorkeldasime.Oli mida vaadata.Saarele tegime tiiru peale golfiautoga :D Isla Mujereselt tagasi Cancuni ja seal viimane ööbimine.Kojusõit.See oli meie marsruudi lühikokkuvõte.Ringi liikusime ühistranspordi ja collectivodega.Playa del Carmenisse rohkem ei trügiks.Seal olimegi ühe päeva vähem kui algselt plaanitud.Mulle see Yucatan väga meeldib ja järgmine kord liiguks Cancunist teisele poole.Saartest tahaks käia Holboxil ja Meridasse võiks ka jõuda.Tai ja Mehhiko on ikka väga erinevad ja neid ma omavahel üldse ei võrdleks.Samas mõlemad mu lemmikud :D

1
0

Suur suur tänu kõigile vastuste eest! Sain väga palju informatsiooni juurde :)

0
0

MarilinTV, ma ju muud moodi ei võrdlegi, kui hinnataseme poolest. Loomulikult ei saa muudelt omadustelt nende kahe riigi vahel paralleele tõmmata, ongi väga erinevad, aga eelarve kohta saab nii aimu.

0
0

Kas keegi ütleb, palju Mehhikos sigaretid maksavad. Hea teada, sest mul kipub nii olema, et kus suitsud odavad, sinna tassin enda omad kaasa ja kus kallid, seal pean ostma.

0
0

Teemaväline jutt aga kunagi seal bussiga sõites ignoreerisin turvalisuse vidosid, kus soovitas turvavöö kinni panna...nüüd vist ikkagi paneks. Pakun, et siin oleks turvavöö paljude elupäästja olnud.http://www.delfi.ee/news/paevauudised/valismaa/fotod-mehhikos-hukkus-turismibussi-onnetuses-12-inimest?id=80545446

0
0

Ise küsin, ise vastan: Malboro sigaretid Eestis 4 EURi, Cancunis 2.14. Kuna kõik tripikad on ilmselt suitsetamise maha jätnud ja keegi mulle lahkelt tubakasaaduste hinnast teavet ei jaganud, asusin ise otsingutele interneti avarustes ja leidsin toreda lehekülje: numbeo.com. Seal võid võrrelda oma kodukoha Tallinna, Pärnu, Haapsalu vm hinnataset ükskõik mis kohaga maailmas. Seega, jutud turisti rahakoti surmast Cancunis, toetudes antud leheküljele, on osutunud ennatlikeks. Aga: oma silm on kuningas. Saabun Cancunist tagasi 01.02, kui kellelgi on küsimusi, vastan meeleldi. Muidugi, mida tean ja oskan vastata. Head ja edukat reisiaastat kõigile!

1
0

Tere, käisime aasta tagasi Cancunis ja Playa Carmenis. Suitsud olid odavamad küll. Täpset hinda enam ei mäleta aga huvitavad olid suitsupaki suurused : 12, 14,16, 18 tk.pakis

0
0

Küsiks, et kuidas on Mehhikosse minna 1,5 aastase lapsega? Just ma mõtlen, kui võtta bussitripp Chichen Itzasse või laevatripp saartele? On talutav väikse lapse jaoks?

0
1

Jõudsin just Mehhikost tagasi ja saan oma kommentaarid anda. Küsimusele 'Milline on Mehhiko hinnatase' on raske ühest vastest anda, kuna riik on väga suur ning piirkonnad väga erinevad. Cancuni hinnatase kipub olema üle keskmise, Mexico City enam-vähem keskel ning kohad kuhu välisturiste haruharva satub (nagu näiteks minu sihtkoht Acapulco) on isegi alla Mehhiko keskmise ja Eestist tulijale odav. Mõned näited eurodes: bensiin 0.80€/l, AirBnb kolmetoaline majutus neljale Acapulco turvalises piirkonnas basseiniga 60€/öö, mahlaapelsinid 0.15€/kilo, kohalik õlu ca 0.6€, linnamuuseumi pilet 2€, taksosõit keskinna piires 2€, autorent nullomavastutuskindlustusega Renault Logan 27€/päev, korralik 3*hotell Mexico Citys 28€/öö neljane tuba, ringsõit hop on-hop off bussiga Mexico Citys 8€/päev. Veel paar nõuannet Mexico Citysse või selle kaudu reisijatele:

  • kohale jõudes võib raha juba lennujaamas vahetada, parima kursi saab pagasikontrollist välja tulles saabuvate või veelgi parema väljuvate lendude hallist. Eilne kurss seal oli 22.80MXP 1 € eest. Loomulikult võib ka ATMist raha võtta, ise kasutasin selleks Revoluti kaardi, kursiks tuli koos vahendustasuga 22.7MXP/1EUR;
  • Mexico City ühistransport on üks odavaimaid maailmas (ca 0.25€/pilet), kuid kohutavalt ülerahvastatud. Isegi üksi reisides, ent kindlasti mitmekesi koos ringi vaadates on mõttekam kasutada Uberit, lennujaamast kesklinna sõit maksab ca 4-5€. Loomulikult saab tänavalt ka mõne takso võtta, ent nendega on üsna suur risk näha kolm korda tavaliselt kiiremini lippavat taksomeetrit :) ;
  • kohapealseks kasutamiseks on mõttekas osta endale kohalik SIM kaart. Kõige levinum kohalik võrk on Telcel, neil on ka lennujaamas oma esindus, samuti saab nende kaarte osta pea igast Oxxost (meeletu levikuga R-Kioski sarnane pisipoodide kett). Kaardi hind oli 7€ (on ka odavamaid sooduspakkumisi) ning kohe ostes saab lasta sellele ka krediiti laadida, nt ca 7€ eest saab 600 MB andmemahtu: http://prepaid-data-sim-card.wikia.com/wiki/Mexico;
  • Mexico City, aga ka minu kogetud muu Mehhiko on lapsega reisimiseks päris mugav. Inimesed on sõbralikud ja üritavad juttu teha, heledapäistest lastest tullakse tihti pilti tegema. Üldist nõuannet on aga siin keeruline anda, iga laps on ka erinev, mõni peab kolmetunnise tripi rõõmuga vastu, samas kui teine juba kümne minuti pärast vanemate ja kaasreisijate rõõmuks pilli üürgama paneb. Ise arvan et 1,5 aastase lapse jaoks on nii laeva- kui bussitripp paras katsumus, eriti arvestades et Mehhikos on tavaks busside konditsioneerid jääkülmaks keerata, mis kontrastis 30kraadise välistemperatuuriga võib isegi täiskasvanu tervise tuksi keerata. Alternatiivina võib mõelda rendiautole, saab vajadusel omal käel peatusi teha ja näeb rohkem. Mina kasutasin rendiauto broneerimiseks üht Ladina-Ameerika suurimat reisiportaali www.despegar.com, Cancunist Renault Logani tüüpi autot nädalaks rentides on Europcari hind 167€ ning seda lausa nullomavastutusega. Ka ei ole Mehhiko liikluses midagi hullu, teed on sõidetavad. Ainuke probleem on hiigelkõrgusega lamavad politseinikud, mida tuleb teosammul ületada ning kuna neid tihti tähistatud pole, siis tuleb pidevalt tähelepanelik olla et mitte rattaid alt ära sõita... Loodan et enamik infot sai kirja, aga kui soov veel detailset infot saada siis andke aga teada!
3
0

Tere Me ise läheme nüüd Mehhikosse märtsi alguses ja peale seda saame reisimuljeid kirjutada. Aga hetkel on eelarve siis selline - lennupilet Helsingi - Puerto Vallarta (otselend) 550 eurot (2x550). Kõik hinnas hotell nädal aega 829 kaks inimest. Plaanis on raha kaasa võtta kuskil 1000 eurot kokku kahepeale. Ma loodan, et äkki saame hakkama, sest ega meil midagi sellist suuremat ettevõtmist seal ei ole, aga samas tahaks mingeid kohti kindlasti külastada ja võib olla mingi seiklus ette võtta :) Kas pigem siis raha vahetada Mehhikos või on mõistlikum Eestis natuke vahetada ja seal kaardiga maksta?

0
0

Kahepeale 3000€, 14p., rendiautoga üle terve quinta roo. Öömajad bookingu kaudu. Rendikas soovitaks võtta selline, kus mõlemad reg numbrid nii ees ja taga. Kui vähegi selgroogu on, ei pea politseile altkäemaksu andma, seda nii kiiruse kui numbrita sõidu eest. Pimedas autoga seigwlda, eriti linnadest väljas ei soovita.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased