Mehhiko (Cancun, Playa del Carmen)

Tere!
Kas keegi oskaks anda infot, kas Playa del Carmenis või Tulumist saab osta reisi ntks Isla Mujeresele, Contoy Islandile jne? Või oleks targem ikkagi Cancuni jääda ja sealt otse osta, sest sealt lähevad paadid niikuinii välja?
Mõte oli mul, et Cancuni väldiksin heameelega, et läheks sellest välja aga saartele tahaks küll jõuda.
Tänud ette!
Liina

Ise kavatsen Cancunis sadamast osta. Millal plaan minna?
Kindlasti on vahendajaid ka, aga niipalju kui ma lugesin, ei tohiks sadamas probleemi olla.

Cancuni ei peagi jääma, võib kohe laevaga edasi Isla Mujeresele sõita, seal olla nii kaua kui on tahtmist ja siis maismaal edasi liikuda. Armas saareke oli, kahjuks olime seal ainult ühe päeva aga oleks võinud 4-5 päeva lausa olla.

Tere

Isla Mujeresile saab kergelt praamidega mis Cancuni vahel liiguvad.
http://www.islamujeres.info/planning/ferries.asp. Kohapeal saab rentida ka golfikäru millega saarel tiirutada päris mugav.
Cancun on muidu ilusa aga enamasti ameerika turistile mõeldud sihtkoht koos erinevate lõbustus ja söögikohtadega.
Playa del Carmeni rannajoon on samamoodi hotellide ja lamamistoolidega pikitud rand, kus reaalset rannariba võib olla suhteliselt vähe.
Soovitan Tulumi, kuna seal saab elada nii lihtsas cabanas, kui ka mugavustega majutuses.Inimesed on kuidagi vabamad ja sinna läheks kindlasti tagasi.

Me läheme Tulumi nüüd novembri alguses teist korda, eelmisel aastal jäid Isla Mujeres ja Cozumel külastamata, sel korral plaanis mõlemad saared ära näha. Ultramar tundus igati ok olema üle vee pääsuks, piletid saab eelnevalt veebist ära osta, sõidugraafik ka tihe. Cancuni ja Playa del Carmeni osas eelistame samuti Tulum`i nagu eelkõneleja soovitas.

Playa del Carmen on sisuliselt nagu mini-Cancun, erilist vahet pole. Cancunis ainult suurem randade ja meelelahutuste valik, kohalikud väga sõbralikud. Isegi öösel tuldi äraeksinud turistidele lahkelt abi pakkuma. Käsitööturul hea valik, eriti nahkesemeid ja hilbukraami. Kui oskad veidi hispaania keelt, saab ka hindu alla kaubelda. Samas Tulumis ostad samasuguse võrkkiige või laheda nahast käekoti vähemalt kolmandiku võrra odavamalt.
See pole muidugi ainus põhjus, miks Tulumis pikemalt peatuda. Varemed tuleks kindlasti üle vaadata- vapustavad vaated Kariibi merele. Tulumi kuulsad rannad valmistasid küll pisikese pettumuse, koos oma ülehinnatud cabanadega. Aga kui varemete piirkonnas veidi ringi kolada, leiab enne cabanade tsooni algust tõeliselt paradiisliku, peaaegu privaatse ranna. Ja iseenesest on Tulum mõnus linnake, kus nn ameerika tavaturisti kohtab harvem. Rohkem selline kirju seltskond. Randaminekuks on mõistlik rentida jalgratas või peatada peatänava ääres colectivo, meie mõistes marsruuttakso. Tulumist varemete juurde näiteks pilet ainult 40 peesot.
Kui uuesti läheks, jätaks Playa del Carmeni kindlasti vahele. Hängiks Tulumis nii kaua kui saab ja Isla Mujerese jaoks jätaks vähemalt 2-3 päeva. Playa del Norte on ülimõnus rand ja seal muudki teha kui rannas lesida.
Isla Mujereselt peaks saama ka Contoy saarele. Ise kahjuks sinna ei jõudnud, aga Contoy kohta natuke infot siin:
http://www.islacontoy.org/aboutus.htm

Cozumel tasub ka külastamist, eriti kui sukeldumis-snorgeldamishuviline oled. Mõnes kohas suured kalaparved kohe ranna ääres, nii et huvitav ujumiskogemus. Mõttekas on rentida roller või auto, kuna ühistransport praktiliselt puudub. Randu leidub seal igale maitsele, nii kõigi teenuste ja mugavustega kui päris metsikuid. Isla Mujeres oli siiski minu südamele armsam :)

Tere!
Aitäh kõigile vastajatele. Minu reis Cancuni toimub 6-18 detsember. Mida põnevat Cancunis muidu teha? Seal plaaniks ka max 2 päeva olla ikkagi. Kuhu oleks hea hotelli vaadata? Olen pigem seljakotimatkaja - ei huvita peened majutused kuid kindlasti peaks olema hotell puhas ja turvaline. Otsin ekstreemsust ja looduse ilu. Väga ekstreemne sel korral ei saa olla, sest reisime perega, kus on ka 6-aastane poiss kaasas. Kuna minu reis on ainult 12 päeva, siis plaanisin ka saartele minna, Tulumi ja need Xel Ha ja Xcaretit (kumbagi nendest) külastada.
Küsin veel, kuidas liikuda erinevaid vahemaid? Ntks Cancunis linnas oleks mõistlik võtta takso? Ja Cancunist Tulumi bussiga?

Kui seljakotimatkaja siis ei ole Cancunis suurt midagi teha, parem suund võtta kohe allapoole. Vahemaad on läbitavad bussiga, marsaga (collectivo), ühendus on seal päris hea kuigi pole ise kasutanud. Oleme alati auto rentinud, saab vabamalt liikuda. Erinevad seikluspargid on hea mõte, transfeer tuleb hotelli järele ja ka tagasi toob. Takso on ka suht odav. Soovitaks veel lisaks Tulum`i varemetele Coba, väga looduslik ja mitte nii turistikas kui Chichen Itza, asub Tulumist ca 40 km, kindlasti ka mõni Cenote tasuks külastamist.

12 päeva, seda on päris piisavalt. Võta ööbuss Chetumali, sealt veetaksoga Caye Caulkerile (Belize), ja naudi: snorkeldamine, ujumine koos haidega, meri. Midagi sellist ei ole ei Playas ega Tulumis. Ära piira end vaid Cancuni ümbrusega, sealkandis on tohutult fantastilisi kohti.

Tänud vastajatele! Ma oleksingi pigem huvitatud sellest, mis ei oleks turistikas täiesti aga samas see loodus ja ilu oleks olemas. Ökki oskad UZA anda veel paar head ideed, mis sinna lähedusse jääb, kus kindlasti ära käia? Tervitades Liina

Chichen Itza. Mis siis, et turistikas, aga vaadata on palju. Sinna saab liinibussiga nt. Playast. Vaatate templid ära ja sealt liinibussiga kas tagasi või nt. edasi Meridasse. Merida lähedal on Uxmal templid. Sealt läbi Campeche Palenquesse. Väga huvitavad templid, ja ei ööbi mitte Palenques vaid otse pargi külje all junglemajutuses. Sealt ostad touri Tikalisse, saab otse ühe päevaga, või võtad kahepäevase läbi Bonampaki ja Yaxchillani ööbimisega junglekülas. Üks päev Tikalis. Sealt bussiga Belize Citysse, veetaksoga Caye Caulkerile. Ujumine, snorkeldamine. Sealt otse teise veetaksoga Chetumali ja sealt bussiga Tulum või Playa. Eks siis olegi aeg varsti koju lennata.
Ise läheme novembri lõpus kaheks nädalaks. Seekord siis Cancunist nädalaks Kuubale ja teine nädal Belizesse.

12 päeva on muidugi piisav, aga sõltuvalt, mis Su huvid on - mulle hetkel tundub, et uza pakutud kava on natuke liiga tormakas. 3 riiki 12 päevaga on muidugi tehtav, aga kas vajalik?
Meil minek Mehhikosse jõulude paiku, 15 päeva kohapeal. Meie huvi on muidugi eelkõige varemed, soovitavalt pigem mitte eriti turistikad. Belize on kindlasti väga kihvt koht, ma tahan väga sinna minna.
Samas uza ettepanekut veidi realistlikumalt vaadates:

  • Tikal asub keset dzunglit, peamine ühenduspunkt on Flores. Minibuss Floresest Tikali on ca 2 h. Floresest Belize Citysse on bussiga ca 5h. Chetumalist Tulumi ca 3,5 h. Meridast Campechesse 2h ja siis Campechest Palenquesse omakorda veel ca 5 h. Palenque´st Tikali on 8 h. Ja nii edasi. Ma ütleks, et 12 päeva jaoks on siin liiga mitu päeva täis sõite.
    Tikal on võimas, mulle väga meeldis. Väärt külastamist pärastlõunal ja varahommikul, enne rahvamasside saabumist. ISegi kui piirduda ainult 1 päevaga seal, tuleks ööbida vähemalt 2 ööd, muidu pole sel asjal mingit mõtet minu hinnangul.

Ma muidugi alles planeerin oma reisi, aga minu "radarile" jäid sellised paigad nagu Kohunlich, Calakmul, Edzna. Lisaks muidugi ka Palenque ja Uxmal. Tulum on minu teada ainus mere äärde ehitatud Maya kindlus, seega seda tahaks kindlasti üle vaadata - fotograafilises mõttes peaks olema väga ilus (ema käinud, väga kiitis). Ausalt öeldes mul isegi raskusi oma valitud sihtkohtade sättimisega oma 15 päeva sisse, sest ca 2-3 päeva tahaks ka rannas olla.

Ehk siis - loomulikult on kõik enda valik ja huvid kõigil erinevad. Samas, kas tasub veeta pool reisi bussides loksudes, et siis varemetest läbi joosta ja Belize imelist loodust ainult 1-2 päeva nautida.

Ah, ja muidugi igati teretulnud arvamused minu loetletud kohtade osas - kas väärt sõitu? Calakmul olevat parim valik mh ka jaaguari nägemiseks - niivõrd kuivõrd teda üldse kellelgi muidugi näha õnnestub:)

Nõus, tormakas. Infoks veel, et Floresest saab ka väikelennukiga Belize Citysse, umbes tund lendu. Floreses oleks kindlasti vähemalt 2 ööbimist, sest Tikalisse lähevad tourid hommikul, ja edasi Belize poole lähevad transpordid ainult hommikul. Meie tegime veel sellise tulistamise, et sõitsime Floresest edasi-tagasi ööbussidega Antiguasse, et käia Pacaya vulkaanil. See on ainus koht maailmas, kus turist saab seista laavajõe serval või kohal. Uskumatu sürr.
Aga ööbussidesse fliis selga ja suusamüts-kapuuts pähe, konditsioneerid töötavad maksimumi peal.

Palun infot FMM ehk turistikaardi kohta. Ei suutnud leida ühest vastust, kas antud kaarti eest tuleb eraldi maksta või sisaldub see lennupileti hinnas. Ka sellist versiooni kohtasin netis. Liinilend siis MIA - CUN

Olen käinud Mehhikos Yucatani poolsaarel lausa 2 korda ja mõlemal korral sõitsime kiirelt Cancunist ära, ikka alla Tulumi-Playasse. Esimesel korral (2012) sai lennujaamast kamba peale üsna mõtlematult takso võetud, sel aastal olime kahekesi ja liinibussiga Playa del Carmenisse, sealt collectivoga Tulumi. Tulumis oli meil majake bronnitud.
Soovitan samuti Tulumi varemeid - imeline!, ka Coba oli hea ja Chichen Itzas võiks ära käia. Xel-ha-sse mine kindlasti juba hommikul, siis saab kõik hinnas ikka korralikult ära kasutada. Ise "ärkasimegi" liiga hilja ja nii jäi päev seal liiga lühikeseks. Rannapuhkus kindlasti veeda Tulumis, melu ja shoppamise jaoks mine Playasse.
Mõlemal korral oleme 5-6 päeva ka Belizes veetnud. Soovitan San Pedrot Caye Caulkeri asemel - suurem, huvitavam jne. Esimesel korral veetsime pea kogu aja San Pedros Ambergris Cayel, sel aastal tutvusime põhjalikumalt ka maismaa-Belizega - varemed, jõematk, linnud-loomad, linna-elu jne. Sõidetud sai nii liinibussiga läbi Belize kui ka watertaxiga San Pedrost Chetumali.
Ise soovitan küll võtta hommikuse bussi Chetumali. Buss sõidab ca 3-4 tundi ja siis on aega vabalt jõuda watertaxile, need valjusid vist ainult 16-17ni. Soovitan ka bussijaamast otse mööda peatänavat jala minema hakata, see viib otse watertaxide sadamasse ja pealetükkivat taksot pole sugugi vaja. No eks oleneb ka koti raskusest ja tujust. :) Lastega muidugi tuleb ikka takso võtta. Ise olen läinud esimesel korral, kui veel täpselt ei teadnud, ka taksoga, tagasi tulime aga juba jala. Bussid Belize - sellised vanad USA koolibussid, väljuvad bussijaama lähedalt turult, ka täiesti jala mindav. Odav ja seiklusrikas!
3 aastat on Belizes ja Tulumis-Playas ikka kõvasti ehitatud. Näiteks on Mehhiko-Belize maismaa piiripunkt, lausa kompleks, täiesti uus. Samas on aga Belizes kaubandus küll alla läinud, kuid kohalik rumm on endiselt imemaitsev ja imeodav!!Sel aastal läksin ka uute pärlite/keede jahile, aga neid polnudki....
Kui otsustad Ambergris Caye /San Pedro kasuks, siis soovitan paar päeva enne planeeritavat lahkumist endale tagasisõidupileti ära osta. Suurte ehitamiste käigus on seal ka uus sadam tekkinud, paraku on aga watertaxi ühendus tunduvalt kehvemaks läinud. Näiteks veebruaris 2015 sai vaid korra sealt Chetumali ja isegi mitte iga päev.

Ahjaa - cenotesid soovitan ka. Tulumist sai Gran Cenotesse taksoga 60-90 peeso eest. ja Cozumeli soovitan ka, rolleriga. Väga lihtne Playast minna.

Tagasi Playa del Carmen, Kuuba ja Belize. Soovitan ja annan infot.

Uza, mis sa siis head soovitad? :) Kuuba ja Belize kõlavad muidugi ka ahvatlev, aga minu trip jääb nende katmiseks vist liiga lühikeseks.
Minek on veebruari alguses ja lendan Cancuni ja sealt liiguks ilmselt kas saabumise päeval või järgmisel kohe edasi Playa del Carmeni poole. Kogu tripi pikkus 15 päeva ja hetkel kogun mõtteid, kuhu ja kauakas liikuda. Coba, Tulum ja Chichen Itza on mõtteis ja siis veel Uxmal, Calakmul pakuvad huvi. Aga sedagi on ilmselt ühe tripi jaoks juba palju, kuna sellest 15 päevast u 3 on kavas tripi lõpus kuskil paikne olla ja rannamõnusid nautida ning ringi on plaanis liikuda busside jm ühistranspordiga.
Aga Playa del Carmenist - kas ööbimised oleks mõistlik eeelnevalt ära broneerida? Äkki on soovitusi? Kus ise peatusid? Ja äkki oskad kommenteerida ka muude piirkondade osas? Ja kas sa oskad ka mingeid keskmisi hindu näiteks märkida- toit, jook, transport jne.

..Coba on Chichen Itza kõrval ikka suht pisike koht, aga lahe vaadata siiski. Erinevalt Chicken Itza-st saab Cobas ka püramiidi otsa ronida ja toredat vaadet nautida. Muide Cobas on enne püramiidide juurde sisenemist ka üks väike järv, seal on võimalik ca kl 17 paiku järvekrokodille näha kohe tee ääres paadisillalt:) Chichen on muidugi ikka korralik turistilõks - sisenedes pead ostma mitu piletit ja kui veel filmida ka tahad, siis veel eraldi selle jaoks jne. Ühesõnaga kõige eest küsitakse raha, mille eest vähegi võimalik.
Veebruaris võib Playal ööbimise leidmine kohapeal olla suht tüütu tegevus, kui nõudmised natuke peenemad, oleks mõistlik ette proneerida näiteks booking.com kaudu või midagi sellist. Siis seal rahvast palju ja normaalsed hotellid üsna bronnitud. Aga noh eks igaühel omad soovid ja harjumused.

Tulumi maiade linna teeb eriliseks just tema asumine otse Kariibi mere ääres. Pole võimsaim aga looduslikult ilus. Kui palavaks läheb, saad kohe varemete all rannas ujuda. Iguaanid on seal varemete vahel ka mõnusad tegelased.
Samas on suur Tulumi rand kunagine hipide paradiis. Kuigi hipid on sealt ammu lahkunud turisminduse pealetungi eest, on rand jalutamiseks ja ujumiseks kena.
Kui näete turul värskeid ananasse, siis ärge kõhelge. Need viljad ei ole mitte kuidagi võrreldavad nende samade nimetusega viljadega, mida meie supermarketis müüakse. Muideks ananassi nimi pärineb Kariibi saarte sõnast anana, mis tähendab tõlkes oivaline.

pisike08, istu lennujaamas kohe bussile ja sõida PDC, mis sinna Cancuni ikka sõita ja pärast sõida tükk maad tagasi jälle lennujaamast mööda.
156 peesot on ADO pilet ja oled PDC 5. avenüül. Sealt vaatad edasi. Ise saabusin tagasi detsembri alguses.
Just täna kirjutasin ühe arvutuse PDC hotelli kohta, täitsa ok koht, võtsin otse ühendust - bronn. ja kõik muu toimis.