trip-krainetrip-ukraine-dark
Miamist Orlandosse - millist teed pidi?

Plaanime rendiautoga minna Miamist Orlandosse ja hakkasin mõtlema, et kas minna idarannikut mööda (Atlandi ookeani rannikult), kus on Fort Lauderdale, West Palm Beach, Melbourne jne... või läänerannikut mööda (Mehhiko Lahe rannikult), kus on Fort Myers, Napels, Sarasota, Tampa jne. Kumb tee (ja kohad, kus natukeseks peatuda) oleks teie arvates ilusam? :)

Orlando ongi Floridas, niiet ei pea sa kuhugi sõitma. Aga Miamist ma arvan, et oleks ilusam ookeani äärest tulla.

Jah, mõtlesin ikka Miamist :)

Mõned head aastad tagasi sai sõidetud justnimelt mööda Idarannikut Orlandoni ja pärast tagasi mööda läänerannikut. Elamused lahedad. Samamoodi rendimasinaga kimasime Orlandosse ja pärast tagasi ringiga läbi Key Westi Miamisse. Mõnus reis oli.

Nädal tagasi tulin Miamist järjekordselt! Tagasilend algas Orlandost, selleks rentisimegi auto ja sõitsime sinna mööda idarannikut, tee oli hea ja kohti kus peatusi teha oli küll. Kuigi kui aus olla, siis ega seal kiirteedel midagi väga vaadata pole, ookeani näha ei ole. Teist teedpidi ei mäleta, et oleks sõitnud, vb seal huvitavam. Meie sõitsime 3 h Orlandosse.

Kui vaatad kaarti, siis näed, et on kaks võimalust, kas I 95 või Florida Turnpike. Nüüd sõltub sellest, kas tahad näha asfalti, autosid ja ummikuid või võimalikult valutult Orlandosse jõuda. Esimesel puhul vali I 95, teisel Turnpike. Muidugi öösel sõites pole suurt vahet. Sõites Miamist Orlandosse suure ringiga, põiki läbi Florida, ükskõik kas mööda Alligator Alleyt (75) või Tamiami Traili (41) näed vaid lõputut sood. Tee endale enne selgeks punktid kus tahad peatuda ja paigad mida soovid külastada. Highwayl sõites pole vaatamise kohalt vahet kus sõidad, seal pole midagi vaatamisväärset. Huvitav algab siis kui teel pealt maha sõidad ja enda jaoks põnevasse kohta lähed. Näiteks võtad soos kanuu ja lähed sellega alligaatoreid taga ajama või üürid airboati ning tuiskad sellega üle vee ja mätaste. Ei mõista mis sinna Orlandosse üldse minna? Igaüks ikka põgeneb sealt kusagile ookeani või Mehhiko lahe äärde. Rendiks paadi ja läheks merele vms.

Me tahame Orlandosse Disneylandi minna :) Aga aitäh soovituste eest!

Suund on õige, aga Disneyland? kas teil on hulk lapsi kambas?

Ehk siis valige hoolega - netis on palju infot Orlando theme parkide kohta - mina olen selgelt Universali poolehoidja.

Hmm...ei ole ühtegi last kaasas :D On neli noort, kes väga huvitatud Disneylandist ja kelles igaühes natuke last peidus ;) Kuid miks Sina siis Universali poole hoiad?

Minu eelistus peitub netist leitud kohalkäinute muljetel. Üldpilt on selline, et Disneylandis on kõigile midagi ja eriti noorematele. Aga kui neid ei ole kaasas ka meie seltskonnas, aga kui on siiski tõmmet adrenaliinierituse suunas, siis uurisin millistes kohtades on kõige seffimad ameerika mäed. Ja vastused olid üks Tampa Bay koht ja see Universal, kus asub Incredible Hulk nimeline atraktsioon ;) Ja kuna ka lisks esikohale TOP10-s http://www.themeparkinsider.com/columns/joeinsider/19.cfm asuvad 5s ja 6s ka samas pargis, siis on valik kindel. Aga eks ta on ikkagi maitse asi. Kohad on õnneks suht lähestikku.

Paar aastat tagasi sai läbitud järgmine marsruut: Miami lennuväljalt võtsime rendiauto (bronnitud ette Avise kaudu, liikusime ülespoole mööda idaranniku serva - Fort Lauderdale (kena kohake, peatusime seal mitu päeva, Daytona beach (pidi olema meeletu tsiklivendade kogunemispaik, ....ei näinud ühtegi) jne, ...siis Kennedy Space center (palju huvitavat vaatamist), Orlando ja Disneyland. Käisime Universali teemapargis, meil 2 suurel onul oli seal vaatmist ja lõbu laialt. Edasi risti üle Florida läände ja tagasi allapoole mööda Mehhiko lahe serva. Siis Evergladesi rahvuspark koos krokuonudega ja pärast otse alla lõunatippu Key Westi. Auto tagastasime Avisele Miami lennujaamas. Kokku sai läbitud ca 2,500 km, ööbisime igakord täpselt seal kus meeldis või kui jaks otsa sai.

Falang, mitu päeva teil see retk aega võttis? Oleks huvitatud sarnasest marsruudist :)

Kui Sa tahad neid parke külastada, siis varu endale üks päeva pargi peale. Näiteks Universal koosneb kahest pargist, seega 2 päeva. Vastasel korral ei jõua Sa muud teha, kui järjekordades seista. Katsu enesele teadvustada, et pargid on suured ja aega kulub ühe pargi peale väga palju. Tee enesele selgeks, kus ja mis kell hakkavad showd ja sea enda graafik selle järgi. Hoidu ostmast ühepäeva piletit, mis annab Sulle võimaluse külastada mitut parki (Universalis kahte, Disneys nelja), Sa ei jõua kahte parkigi päeva jooksul külastada. http://disneyworld.disney.go.com/ saad rohkem infot. Olen käinud kõikides parkides ja ise elan USA-s. Kui on küsimusi, siis kirjuta pilt11(at)hotmail.com

Kokku olime cipa üle 2 nädala. Kui veel mingeid täpsustavaid andmeid vaja, küsi.

Mul ntx vaja viie päeva ja kuue ööga jõuda Key Westi, Evergaldesse, Cape Canarevalisse, Universali, Amway Arenale ja maanteed ka kulutada - Florida läheb tormamiseks.

Daytona beach on tsiklivendade kogunemispaik küll, paar korda aastas toimuvad seal nende meeletud kokkutulekud, järgmine on veebruri lõpp-märtsi algus, kuskil nädala jagu. Siis on seal tuhandeid igasuguseid tsikleid ja palju üritusi, nii kui see lõpeb, tulevad kohe spring-breakerid peale--usa tudengid, kes kevadvaheaega Florida randadesse veetma lähevad, siis on kõik Florida hotellid ja klubid meeletult pidutsevaid noori täis ja rahulikku puhkust otsida pole mõtet. Eriti populaarsed on Miamist ülespoole rannad kuni Daytona Beachini ja siis Mehhiko lahe ääres Panama Beachi ümbrus.

Nojah, olime meiegi lugenud, et Daytonal on meeletud tsiklivendade kogunemised, machod, tibid, karvased, .... arvasime siis sinisilmselt, et ongi igajumalapäev üks rocknroll ja traalivaali. Õhtul jõudsime juba varakult kohale, istusime kohalikus saloonis ja sahistasime ohtralt whyskit, et ka ässad olla. Hommikul kimasime varakult rannale, et oma silmaga seda tralli kaeda ja mitte hiljaks jääda, äkki polegi enam parkimiskohti. Ja siis selgus kurb tõde, et polnud rannal peale meie ainsatki hingelist, ...sedapsi! Olime seal detsembris.

PS. Aramisel läheb vist pisut liiga kimamiseks jah, kui ilmtingimata vaja kõik need samad kohad ära vaadata. Minu soovitus - võta parem vabalt, jäta midagi vahele ja naudi seda mida jõuad näha.

Tänud soovituse eest. Eks jõuab Puerto Ricos ennem puhata - olen harjunud kimama ;) On the road on täitsa mõnus olla, kui kliima selline mõnus on.

Me oleme märtsi lõpp- aprilli algus 2 nädalat Floridas ning oleme ka paraja ringi endale mõttes kokku kompunninud. Marsruut: Miami - Key West- Everglades - Miami - Naples - Tampa - Orlando - Cape Canaveral - Fort Lauderdale - Miami. Eks Orlando lähistel on vist kõige rohkem teha, seal kõiksugu teemaparke ja veeparke jne. Disneylandi kohta ei teagi, kas minna - meil täiskasvanud pluss üks 3-aastane, aga Sea World ja Aquatica veepark on küll ühed kohad, kuhu kindlasti minna tahaks. Kuigi pilet on kirves, kahe koha peale kokku 90dol per person. Muus osas vaatame jooksvalt, mida teha ja kuhu minna ning kui kaua kuskil peatuda.

Tampas on Busch Gardens, mis on paris tore park ja Orlandos ma soovitan ka toesti koige rohkem Sea Worldi. veeparkidest on paris lahe ka Blizzard Beach. Key Westi minnes laheb juba soidu peale u 3-4 tundi yks ots (Miamist), soltub mis paeval soidate ja ega mingit onnetust teel pole, sest pohimotteliselt on enamus teed 1 soidurada kummaski suunas. kui plaanite ooseks jaada, siis tsekkige kindlasti internetist hotellide hindu ja tubade saadavust, sel ajal on hooaeg ja hinnad paris korged.