Mida on kohustuslik näha Islandil?

Lennuk maandub Reykjavikis ja 3-4 päeva jooksul on plaan kõige olulisemate vaatamisväärsustega Islandil tutvuda. Ilmselt peavad need kohad olema saare lõuna ja lääneküljes, sest teise otsa selle ajaga sõita ei jõua. Plaanis on mingi odav autorent.

Palun kirjutage, mida peaks kindlasti vaatama.

Ise vaatasin välja:

Ise koostasin kiiruga sellise pingerea: vulkaan: Hekla juga/kosk: Gulfoss geisrid: Geysir ja Strokkur liustik: Langjökull park: Thingvellir spa: Blue Lagoon? mingi väävlijärv - kus asub?

Ehk jäävad liiga kaugele: suurim liustik: Vatnajökull koos kõrgeima tipuga Hvannadalshnskur pankrannik: Latrabjarg

Enamik nimetatud kohti on sellistel tingimustel toimuva reisi jaoks tõesti kõige sobivamad.

Langjökulli kohta ütleks, et odava rendiautoga sageli nii kaugele sisemaale sõita ei tohi. Ja liustikust endast polegi nii palju vaadata, kui just sinna peale minna ei taha, küll aga tasub vaadata liustikukeeli. Kui välja mängib, soovitan kindlasti külastada Jökulsarloni järve (Islandi üks parimaid vaatamisväärsusi, Vatnajökullilt allavoolava liustikukeele otsast murdunud jäämäed ujuvad ringi, kuni väiksemaks sulavad ja merre triivivad) ning sinna lähedale jäävat Flaajökulli liustikku (väiksem järv, jala edasi minnes saab ronida jää peale).

Sinine Laguun on Islandi turismimagnet, vähe on neid, kes Islandil ringi vaadates sinna ei lähe.

Väävlijärvi on Islandil mitmel pool, üks tuntum asub Krafla vulkaani lähedal kirdeosas. Tegelikult ei sisalda nad mitte väävlit, vaid väävelhappega rikastunud vett.

Hvannadalshnukur on maanteelt vaadeldav, aga õige elamuse saamiseks tuleks tema tippu ronida. Kui Vatnajökull plaani võtta, siis soovitan ära käia Skaftafelli rahvuspargis ja läbida sel mõni matkarada (mets (!), joad, liustikud). Omamoodi vaatamisväärsus on ka tohutu uhtliivalagendik Skeidararsandur.

Latrabjargiga samaväärseid kohti leiab ka lähemalt, nt linnukaljud Krisuviki lähedal otse Reykjavikist lõunas (Krysuvikurberg).

Kui võtta auto, millega saab sõita ka üle Kjöluri (Langjökulli ja Hofsjökulli vahel), tasub kindlasti külastada Hveravelliri geotermaalala, samuti avaneb teelt suurepärane vaade Hofsjökulli liustikule. Ja kui on võimalik sildamata jõgesid läbida, siis absoluutselt fantastiline koht on Kerlingarfjölli mäed - teine geotermaalala, mis, kuigi ilma suurte geisriteta, jätab minu arvates kindlalt varju ka Geysiri ja Strokkuri piirkonna; kui oma silmaga ei näeks, siis ei usuks, et Maal võib midagi sellist üldse olemas olla. Mäed on tekkinud jääaluse vulkaanipurske tulemusena.

Kõige suuremad vaatamisväärsused jäävad siiski Islandi idapoolsesse ossa.

käi ära Gröönimaal, kui sinna kanti juba satud. Saab osta ühepäevase reisi lennukiga. Mina isiklikult ei kahetse ühtegi krooni ega sekundit, mis sellele sõidule kulutatud sai.

Kuna majanduslik olukord on ebastabiilne, siis millised on teie soovitused valuuta kaasavõtmiseks?

  • kohalikke?
  • eurosid?
  • kõik pangakaartidel?

Praegust olukorda arvestades on ehk veel mingeid soovitusi, mida praegu minnes kasulik teada oleks?

Ega Eestis vist ükski valuutavahetuspunkt Islandi krooni ei müügi, vähemalt mina küll ühtegi ei leidnud - seega jääb üle kas eurod või dollarid ja seal siis vahetad. Oma kuu tagune kogemus on, et kõik saab kaardiga makstud (soovitav siiski krediitkaart). Ei oskagi midagi soovitada, kui midagi konkreetset teada tahad siis küsi.

Sulaeurosid on kõige mõistlikum vahetada Landsbanki's - myygi- ja keskkursi vahe on seal 2% ja komisjonitasu pole. Automaadist võttes läheks 2,5%.

PS. Kuigi kaardiga maksmine tuleb reeglina kõige soodsam.

Mina võtsin eurosid, mida sai rahulikult vahetada, kuid enamikes kohtades maksin krediitkaardiga. Mingeid tillukesi summasid tundus mõttekas sulas maksta - ja mul ei tule praegu ka pingutades meelde, kas ma sattusin seesugusesse kohta, kus kaardiga ei saanud maksta. Vist mitte.

Võin müüa, 24000 ISK(jäid üle Islandi reisist), Eesti panga kursiga, asun Tallinnas.

Aga kui mul ei ole võimalus võtta rendiautot, kas keegi oskab mulle soovitada häid bussi- või rongiliine. Plaanis oleks Reykjavikist minna Heklasse, Gulfossi, Geysiri, Blue Lagooni.. Mis järjekord oleks minnes kõige mõistlikum?

Bussid: http://www.bsi.is http://www.re.is/IcelandOnYourOwn

Reykjavíkile lähim rongijaam asub tõenäoliselt kuskil Šotimaal.

Ilma autota võib Hekla ära unustada. Praegusel aastaajal on sinna minekuks 4WD vaja, ja siis ei saa ka kindel olla.

Gulfoss, Thingvellir ja Geysir on Golden Circle osad, nende ringreise pakub n+1 ettevõtet.

Blue Lagoon on lennujaama lähistel, selle külastamisel võib kaaluda võimalust sealt otse lennuki peale minna - kuigi ma ei tea, kas mõni turismifirma sellist marsruuti pakub.

Üks tuttav on paar korda kasutanud selle firma teenuseid. Mh head ratsutamisvõimalused. http://www.laxnes.is/

Kuigi mu tuttav seda eeltoodud firmat kõvasti kiitis, siis ise veebilehte vaadates tundub, et kõik on isegi väga hobustega seotud.

www.re.is on kindla peale minek

Kui mõistlik talvel sellist reisi ette on võtta? Reikjavik, 3-4päeva, 4wd rendiauto jne. Kui ekstreem kliima seal dets-jaan täpsemalt on?

Talvel näed mingid sellised asjad kindlasti rahulikumalt ära, kus suviti turistide hordid. Pead lihtsalt arvestama, et sisemaale üldse ei pääse. Seega ei pruugi ka raha raisata neliveolise peale, sest saad ligi mööda asfalti.

Ekstreemkliima kohta Islandil ei oska midagi kosta, mul kujunes eelmine õppeaasta pigem selliseks, et tulin jõuluvaheajaks Eestisse külmetama ja suvevaheajaks sulama. Tuuleke vahetevahel puhub ja suht lageda maa tõttu mõjub see rohkem kui Eestis, aga Reykjavikist sajakonna kilomeetri raadiuses lund selle eest naljalt ei näe ja kohalike elanike tüüpriietuseks on kerge sisevoodriga lopapeysa (rahvusmustriga kampsun) - islandi lamba vill on meeletult heade soojapidavusomadustega.

3-4 päeva on muidugi suht lühike aeg, ega sa selle ajaga midagi rohkem küll ei jõua kui esialgse maitse suhu saada. 3-4 nädalat oleks teine asi, aga siis pigem suvel.

Kohustuslik "kirjandus": http://www.vegagerdin.is/umferd-og-faerd/faerd-og-astand/faerd-og-vedur/faerd-um-allt-land/island1.html - alati vaadata vahetult enne sõitu minekut;

http://www.vedur.is/ - nädala prognoos tuulte, õhutemperatuuri ja sademete kohta.

Värvid on talvel kindlasti teistsugused. Sellesuvisest reisist meenuvad esmalt looduse värvid. Hämmastavalt värvirikas on see tühi mägine maa. Ilm võib ka suvel olla üsna ekstreemne. Ajal, mil Eestis oli +30 ja üle, saime Islandil kahe nädala jooksul tuult, vihma ja termomeeter näitas +3 - +12. 3-4 päevaga jõuab pealinnale lähemad vaatamisväärsused läbi käia, päevad on lühikesed. http://live.mila.is/english sellelt lehelt näeb paari veebikaamera pilti ka.

Tere!

Kuna meil on plaanis minna Islnadile mõneks päevaks, siis äkki oskab keegi veel lisaks minu leitud asjadele midagi soovitada (Blue Lagoon, Gullfoss, Geysir)? Reisi algus on siis 14 detsember ja lõpp 17'dal.Kuna hirmsasti aega ei ole, et kõikjale jõuda, siis ootaks Teie poolset infot, kuhu võiks veel vaadata.Ilmselgelt soovivad neiud(neid on mul 3tk kaasas) näha ööelu ja teha väike pubi/baari ring ja nautida elu. Kindlasti on plaan haarata üheks päevaks (võibolla ka kaheks) rendiauto.Sain siit infot, et kasutada võiks http://www.sadcars.com/en/ lehekülge.Hinnad tundusid mõistlikud ja väga ülemõistuse pole.Kuna meid on neli, siis peaks ilmselt pisut suurema auto vaatama ? Ilmselgelt on Yaris liiga pisike ? Samas meie tuleku aeg on selline, kus (nagu aru sain) on 4x4 teed suletud, siis ilmselt peame läbi ajama ilma selleta ? Mööda maanteed oskan ma esiveolisega ka sõita.Kuna hotell asub meil Reykjavikis, siis vaatasin, end rendifirma asukoht on seal täitsa olemas. Äkki oskab keegi veel miskit soovitada ? Kuigi google mapsi järgi on kilometraaziks 220km + tagasitee, siis vast ei jõuagi väga rohkem kuskile minna ?

Suured tänud kõikidele abilistele. :)

http://www.islandsmyndir.is/html_skjol/sudvesturland/krisuvik/forsida_krisuvik_yfirlit.htm

Kui Blue Lagooni sõidate võite oma teekonna sättida sellise geotermilise ala kaudu (Krýsuvík). Oli päris huvitav. Kui sealt siis BL poole edasi sõita jääb tee äärde ka armas imeväike kirik, mis oli kettidega maa külge kinnitatud. Aega on muidugi vähe ja ega väga kaugele ei jõua. Eks ilm võib ka muidugi oma rolli mängida, eriti praegusel aastaajal.

Sai natukene konsulteeritud ja Blue Lagoon jääb meile pühapäevaks.Seega laupäev on selline trippimise päev.Panin ka väikese marsruudi kokku, äkki keegi tahab kommenteerida, kas sinna tee peale jääb veel midagi huvitavat ?

http://switc.planet.ee/Pildid/Iceland/iceland%20trip.jpg

Enamus kohtasid on juba nimetatud esimeses postituses. Lisan siia Reykjaviki sees ühe huvitava koha veel: Perlan (http://en.wikipedia.org/wiki/Perlan). Üldiselt ööelu seal väga ei ole, kui Tallinnaga võrrelda. Paidega võrreldes peaks tsutike parem olema, aga maksate vigaseks ennast ilmselt. Pigem keskenduge vaatamisväärsustele. Kui väljas sööte (mis on kallis-kallis), siis tasub mereande võtta, see on spetsialiteet neil.

Lääne pool kui te juba olete, siis on veel üks huvitav auk mida võiks vaadata ja mis tõenäoliselt jääb tee peale kui lähete juga vaatama: Kerið (googelda ise lisaks)

Blue Lagoonis tasub enne väljalendu käia kui Keflaviki hakkate minema. Nii on logistiliselt lihtsam tõenäoliselt.

Ilma mõttes ütlen ka ära - ärge laske ennast Iceland nimest petta, talved on väga mahedad merelise kliima ja hoovuste tõttu. Ise võtsin paksud riided kaasa ilma pikema mõtlemiseta.

Riietuse ja ettevalmistuse mõttes on kindlasti teine lugu siis kui lähetegi kuskile karmi 4x4 kohta mis tegelikult polegi läbitavad väljaspool suveperioodi tavalise autoga. Kindlasti telefonid tasub ka ära laadida, et saaks abi kutsuda kui on vaja, sest väljaspool pealinna ja selle lähiümbrust on asustustihedus väga-väga hõre.

Tänan vastuse eest! :)

Riiete osas on veel lahtine.Vaatan päeva/kaks ette ilmaprognoosi, siis teab palju vaja kasukaid kaasa vedada.Kindlasti sööme väljas.Uurisin ka natukene wikipediast rahvuslikke toite, mida oleks soov proovida.Olen arvestanud pisut suurtemate väljaminekutega, kui eestis söömas käies.

Sihtpunktide osas vaatasin, et see Sinu välja pakutud koht jääks n.ö teepeale.Aga kas sinna tava autoga pääseb lähedale või on selleks 4x4 vaja ? Nimelt 4x4 teed enamuses suletud, kui me läheme, siis ei näe mõtet kaks korda kallima auto rentimisel.

Bluelagoon on pühapäeval, kuna esmaspäeva varahommikul on juba lend tagasi ja laupäeva õhtuks pean auto tagastama.

Jah, Kerið jääb viisaka asfaltkattega tee äärde ja asub teest mingi 20m kaugusel. Head reisi!