Mida teha Bangkokis

Tervist!

Ehk oskab keegi soovitada midagi, mida teha Bangkokis, kuhu minna ja mida kindlasti nägema peab.

Ette tänades.

TOP 10 vaatamisväärsust:
http://www.bangkok.com/most-popular-historical/index.html

    • Khao San Road + turud + lihtsalt tunnetada linna elu.

Osta mõni raamat Taimaa kohta, seal on sees ka see mida BK-s teha. Vaadata on küll ja rohkem :)

Teema selline, et pean nädala alates 10 jaanuar veetma Bangkokis, mees läheb tööasjus, ise puhkan. Kas keegi teab soovitada, on seal kohalikke eestlasi, kes juhendaks pisut, kuidas kohaneda?
minu meil on enelik@gmail.com
oleksin väga tänulik

Reis hakkab lähenema,siit foorumist palju häid nõuandeid isepäi reisimiseks kaasa pakitud, aga üks asi veel segane, Fiesta reiside lehel selline komm, et Tai templite külastamiseks vaja kohalikku giidi, kas see tähendab seda , et vaja turismiputkast templituur võtta või saab ka nii , et templi väravast pilet ja omapäi asja uurima ?

Veider soovitus Fiesta reisidelt... Seni on õnnestunud külastada templeid ilma igasuguse giidita.

Mingit giidi vaja ei ole. Mõnes kohas pead natukene raha maksma aint. Samas korraliku giidiga elamus kindlasti suurem.

Kui mingi reisijuht näpus või tead niisama, mida otsid- leiad loomulikult üles, eriti kui suu peas.
Aga see ka kõik. Vaatad, jah, ilus ja vägev ja müstiline, dziisas, kui eksootiline. Aga kui huvi on kohast ja teemast rohkem teada saada, võta giid. Nad leiavad sind ise üles. Sinu valikust ja joppamisest sõltub, kui hea venna saad. Minul on läinud erinevates kohtades ja maades nii ja naa.
Kui vend jutustab täpselt sama, mis LP-ski kirjas, saada ta kohe kuu peale. Võid ju ka kohe mainida, et kui ta teab rohkem, kui LP, siis võid ju kaubelda hinna üle. Ja samas võid ju ka ise templis kolades LP-st näpuga järge ajada.

Aga minu arust on siin pointi parafraseeerida kuldset eesti rahva vanasõna- "Paljude asjadega (ka ilma giidita templitega) on nagu õllegagi, pärast 5-ndat tekib motivatsioonipuudus jätkamiseks (et siis, "häh. anather Watt") ;o)

Tihtipeale on need poisid, kes sind juba templile lähenedes püüavad, kehvad, algajad või lolli turisti püüdjad, keda soliidsemate templite väravatest sisse ei lastagi. Häid vendi võid leida sageli alles territooriumil.

Minu parim giiditeenus oli Birmas, Shwedagon Payas, pärast saime aru, et libamunk oli, aga teadis Shwedagoni ajalugu, fakte, emotsioone, rituaale ja stoorisid põhjalikult ja palju.
Õppinud ja terane poiss, mungarüüs ju kergem end müüa, aga sisu oli palju rohkem väärt, kui küsis.

Käisime detsembri teises pooles omal käel Bangkokis ning internetis ringi otsides sattusin sellise firma peale : www.absolutebangkoktour.com. ning kasutasime seal tuuri : templid+kanalid + Grand PAlace. Praktiliselt oli tegemist privaattuuriga (v.a. kanalitel)- väga korralik auto koos juhiga ning fantastilise kohaliku giidiga (Uthaiwan ehk hüüdnimega Ann).Kõik toimis suurepäraselt, giid seletas meile väga hästi just nende kultuuri omapärasid mitte väga väsitaval moel nagu giidid teinekord seda tegema kipuvad. Usun nüüd tagantjärgi,et kui oleksime omapäi nt. Grand Palace´is käinud,siis oleks kindlasti selle suursugusust nautinud, kuid miks üks või teine asi on oluline tailaste jaoks, sellest poleks küll aru saanud. Aeg ei olnud sellel tuuril limiteeritud (hind oli eelnevalt kokkulepitud) ning giid tegi rohkem, kui oleksime osanud oodata - nt. viis meid lisaks sööma kohalike söögikohta (täielik maitseelamus), viis shoppama ning organiseeris õhtuse kabareeshow koos transpordiga. Igatahes jäime temaga väga rahule ning soovitan soojalt temaga ühendust võtta ja oma soovidest/ootustest rääkida, kindlasti leiate mingi ühise lahenduse. Igaks juhuks veel tema meiliaadress ka : Uthaiwan Petploy

Lisaks käisime veel ka KHao Yai rahvuspargis ning Ancient Citys (siinkohal soovitus seda tuuri mitte läbi www.asiaworldtravel.net firma- seal sattusime väga kehva teeninduse otsa ).
Võib-olla on nendest teadmistest abi ja vahvaid kogemusi Bangkokis.

Võibolla tõesti mõtekam giidiga minna, ise kulutaks juba minemise ja otsimise peale hulga aega ära. Tänan kõiki abi eest .

Veelkord suur tänu jutukale soovituse eest! Tahtsin ka kogemusi jagada, et käisin ära ja kohtusin Anniga; tõepoolest fantastiliselt soe ja tore inimene ja erudeeritud giid. Kõik tehakse sinu soovide järgi, millist ekskursiooni tahad, kas autoga või ainult giidiga (terve päev koos giidiga maksab 1000 bahti ehks siis 300 eeku!) Kõik need templid ja kanalid, lihtsalt superhuvitav. Ja kindlasti peab lisaks ekskursioonidelele ära käima ´night marketil´ ehk siis ööturul (nemad ütlevad ´night bazaar´ ), üks nimega Si Lom asub üsna kesklinna lähedal ja on tõeline elamus omaette! Eriti kui oled huvitatud ostma normaalse hinnaga käsitööd ja suveniire, sest poes on need seitse korda kallimad. Kauplema muidugi peab, alguses panevad nad pool hinnale otsa:))
Taksosõit on metsikult odav, aga suht mõttetu lõputute ummikute pärast. Sky train on odav ja kiire ja ülilihtne liikumisviis.
Igaljuhul kui Bkk-i minek, soovitan soojalt võtta ühendust nendega http://www.absolutebangkoktour.com/
Mina kirjutasin Annile enne sõitu ja leppisin juba eelnevalt kokku ja õigesti tegin, sest pool sellest nädalast oli tal juba ära broneeritud. Ikka seesama Uthaiwan Petploy