Mida võtta kaasa?

Kuna olen küllaltki kogenematu reisija siis loodan, et keegi oskab öelda/ soovitada asju mis peaksid kindlasti reisil kaasas olema? Mul on endal küll nimekiri olemas kuid kindluse mõttes küsiksin kogenumatelt üle. :) Samuti tahaks teada, mida söökidest kaasa võiks võtta? (Lähen neljaks päevaks Rootsi ja pole eriti plaanis seal raha toidu peale raisata.. kuigi vist nagunii peab :D)

Igasugused asjalikud soovitused on oodatud. Aitäh. :)

Ära muretse üleliia ja võta kaasa võimalikult vähe asju. Hambahari, puhtad sokid ja sellest piisab. Sööki kaasa ostes sa oluliselt ei säästa. Küll aga on sellise lühikese reisi puhul naudinguks võimalikult väikese kotiga ringi liikumine. Toredaid elamusi!

Ära mine niimodi reisile. Kogu kuu veel raha ja mine siis. Stockis on neli päeva huvitav, kui sul on raha. Rotti võid kodus ka mängida.

asjadest pisike seljakott koos ühe T-särgi ja kolme paari sokkidega ning hambahari. Muud pole vaja.

Ei kehti küll Rootsi puhul,aga kui minek kuskile kaugemale http://www.hot.ee/packinglist/index.htm

Mul on kindel siht kuhu ma lähen- mida teen. Kes ütles et ma rotti lähen sinna mängima? Ma leian, et mul on vähemalt osad asjad siit kergem kaasa võtta kui seal selle pärast seiklema hakata.

siin selgeltnägijaid pole.

1.Mul on kindel siht kuhu ma lähen- mida teen.

Peale selle, et Rootsi lähed pole sa midagi avalikustanud

2.Kes ütles et ma rotti lähen sinna mängima?

Küsimusest paistis välja

3.Ma leian, et mul on vähemalt osad asjad siit kergem kaasa võtta kui seal selle pärast seiklema hakata.

No kirjuta siis, mis sul on plaanis kaasa võtta? Mitte ära ohi, et vastused jamad on. Nagu küsimus nii vastus. See ei ole siin selline koht, et tulen löön jalaga ukse lahti ja kõik peavad jooksma ja mõistatama hakkama

Pangakaart ja hambahari ning kaamera, fotokas. Ise 2korda nii käinud ja ok aga soovitaksin võtta giid kui lähed Tallinkiga , ise esimest korda käisin ka ilma giidita ja kui olin teist korda käinud giidiga siis oli selline tunne nagu enne poleks käinudgi rootsis. ah ja vasa muuseumis soovitan ka käia täitsa äge koht http://www.vasamuseet.se/sitecore/content/Vasamuseet/InEnglish/About.aspx

Stockholm on ilus! Tasub ka siis käia ja näha, kui raha pole.

Giidi asemel võta kaasa mõni sõber või leia tuttav, kes kohapeal elab. Stockholmis on niipalju eestlasi, et mõne ikka leiad ;)

Minu lemmik-söögkoht Stockis on Kungshallen, http://www.kungshallen.com/, kus on ühte suurde saali kokku pandud kogu maailma kiirtoidu-köögid.

Ära mine niimodi reisile. ... Rotti võid kodus ka mängida.

Trip.ee ei ole koht, kus peaks teiste reisistiile halvustama. (Olen seda küll ka ise korra teinud - pärast oli häbi.) Pole meie asi, kas teine inimene tahab paketireisi, või miljoni dollari eest lõunanabale, või tahab oma nappide säästudega korra üle mere ära käia. Palus abi - oskad aidata - anna nõu, mitte ära plärtsu.

Peavalutabletid (valuvaigisti noh).. sest reisides võib pea alati valutama hakata. Päikeseprillid, sest rootsis võib palju päikest olla, (oleneb, kus kandis oled), vihmavari (sest rootsis võib sadada), rootsi krooniseid, et wc-sse saaksid minna, kui vajadus tuleb. telefonilaadija! :) plaaster igaks juhuks.

... minu põhimõtted asjade vedamisel reisile on sellised:

 1. võimalikult vähe asju - tavaliselt üritan mahutada kõik seljakotti (+ fotokakott) Alati mõtlen, kas kasutan kõiki asju, mis kaasa võtan... Ülearust kola ei ole mõtet vedada...
 2. iga päeva kohta 1 T-särk ja 1 paar sokke (kui vaja ikka esinduslikumates kohtades ka käia) (kui aga oled suuteline hakakma saama vähemate riietega - kasvõi 4 päeva sama särgida... siis see vist ei kehti (: )
 3. elementaarsed pesemisvahendid (hambahari ja -pasta, väike käterätik, deodorant jms)
 4. võimalikult väikesed asjad kõik
 5. kuna reisidel ei ole suure söögiisuga, ei vea eriti süüa kaasa... šokolaad ja väike pudel vett päevas ajavad asja ära mul küll (arvatavasti üldiselt ikka inimesed tahavad süüa, siis see põhimõte ei kehti...) Minu praktika ütleb, et olen kasutanud ära kaasa võetud toidust u. viiendiku ( st pähklid, kuivatatud puuviljad...), järgi on jäänud kõik bussireisidel kaasa võetud "supid" ja "pudrud"... Aga see on igal ühel individuaalne... see söögi asi... Alati saab kuskilt osta ja alati leidub kohti, kus sab odavalt head sööki...
 6. telefonilaadija
 7. sularaha, lisaks kindlasti pangakaart... kus võimalik, maksan kaardiga, sest kunagi ei tea, kus sularaha võib vaja minna...
 8. mugavad jalanõud
 9. jätta kotti natuke vaba ruumi... juhuks, kui osta midagi, siis on hea ju :)
 10. kui kohalikku keelt ei oska, siis olen kaasa võtnud vestmiku või enne vähemalt välja uurinud olulisemad väljendid... Juhuks, kui tekib olukord, kus muud moodi ei saa, kui ainult kohalikus keeles...
 11. mingid elementaarsed ravimid jms - plaastrid, valuvaigisti, Goldrex vms (teeb olemise talutavaks, kui külmetus peale tuleb)

Vajalik kogus preservatiive. Kui muud rakendust ei leia, hoiad selles raha ja dokustaate. Kaitseb hästi vihma ja niiskuse eest.

Kui 10 euriga päevas saab Saksas ja Prantsusmaal söönuks, saab seda ka Rootsis. Kaasa vedada pole mõtet. Aga kui tahad toitu kaasa vedada, siis 4 täispäeva toit

variant 1.

 1. 1 päts saia
 2. 1 päts leiba
 3. 8 konserv putru või kodumaised klaaspurkides olevad toidud
 4. 4 pudelit (alates 1,5 l)limonaadi või mahla
 5. 8 pakki kohvi või teed + priimus, potid, lusikas, kahvel, nuga, kruus, kauss
 6. kilo vorsti
 7. kilo juustu
 8. pakk võid
 9. 8 pakki kommi
 10. 1 vahvlitort

variant 2. (kontrollitud, töötab)

 1. päts leiba
 2. 8 pakki kiirmakarone või kardulaputru 3- tee või kohvi + priimus

variant 3. (kontrollitud, töötab)

 1. 4 pätsi leiba
 2. pudel või kruus vee jaoks.

asjadest:

 1. magamiskott
 2. maakaart
 3. fotoaparaat
 4. puhas pesu

To Toivo: Hästi :D To 1000v: ma vastasin selle kommentaariga triplekix'ile

Ööbin hostelis, mis asub küllaltki vanalinna lähedal Stockholmis. Lähen sinna kontserdile ning kaks päeva on pmst täiesti vabad igasugusteks asjadeks. Kaasa mõtlesin võtta u 4paari sokke, kaks paari pükse, sest kes teab mis seal kontserdil juhtuda võib- ajan midagi peale või ajab keegi teine, kaks t-särki, linna kaardi, raha(kaardil,sula), telefon, fotokas, dokumendid, vestmik(rootsi-eesti-rootsi), hügieenivahendid, .. jne (Kuna ma ööbin hostelis siis viin asjad sinna enne ära kui linna seiklema lähen, et pole plaanis kõike seda kaasas vedada)

Ja pärast kirjuta, mitu paari sokke mustaks kandsid ja mida sulle täpselt särgi peale aeti ning kuidas plekid välja tulid:) Üldse võiks teha eraldi teema "Mida keegi kaasa võtab" kirjeldustega kuidas need asjad nägid välja enne ja pärast reisi (tore oleks koos rohke pildimaterjaliga). Siis saaks ühiselt arutada kui kaua saab ühtede sokkidega järjest käia ja millised need pärast välja näevad. Plekkide järgi riietel saaks mõistatada, mida särgi omanik reisil sõi jne. Samuti saaksid huvilised teada, mis värvi seepi mis piirkonda kaasa võtta. Variante on lõputult.

Meie Norra suusamatka varustus on netis kenasti olemas, isiklik: http://norramaale.blogspot.com/2008/02/isiklik-varustus.html grupi oma: http://norramaale.blogspot.com/2008/02/grupi-varustus.html

Sellega sai 10-päevasel reisil kenasti hakkama.

Siimsusi, sinu iroonia on minu arust kohatu, algajal reisijal võib kaasavõetava kraami väljamõtlemine üsna raske olla. Eriti kui koht võõras ja kohalikke olme-tingimusi ei tea.

Algul üks ütleb umbes et sa pole ju öelnud kuhu sa lähed ja mida ise kaasa plaanid võtta ja kui ütlen saan sõimata et üldse ütlesin.. Ma ei saa aru mida te siit foorumist üldse otsite kui te ainult vinguda oskate. Foorum siin selleks ongi ju, et abi küsida või ei? Ja pmst loe enne läbi tekst kui vastama/vinguma hakkad.. ehk saad oma ajunatukesega asjale pihta kaa siis rohkem.

pole kyll mötet vedada kui siis ehk leiba. Siin toit suurtes marketites samas hinnas, mis Eestis. Näiteks 3% piim maksab (kus kuskil) 7.50- 8 kr, Eestis on piima liiter ju a 11-12 kr?. Juustu kilohind al. 99 sek= 160 eek, Eestis sama hind! Kiirnuudlid ja supid- needki odavamad, kui Eestis. No leib on siin kallis ja kondiitritooted. Selgelt alkohol ja suitsud on kallimad. On ka asju, mida pole yldse kusagilt saada, nt. kohukesi, verivorsti vöi gin longerot :D Ka pole siin selliseid valmis salatite lette, nagu Eestis (rosoljed, kartulisalatid jms.). Aga muu jah, on pea olemas ja samas hinnas, mis Eestiski (seega, toit on Rootsis odavam, kui nyyd vörrelda sissetulekuid ja toidu hindasid). Väljas syya saab nt. argipäeviti soodsalt löunate ajal (lunch kl.11- 14 köigis restodes, pubides, kohvikutes). . . . Trip.ee toimetus tegi postituse enam-vähem eesti keelseks ja arusaadavaks, nähes sellega kurja vaeva!

Anotheri esimene postitus on igati ok ja mõistetav, kuid kui inimene hakkab foorumis arutlema a la kas võtan kaasa 3 või 4 paari trussikuid või kas panen selle lillelise särgi ka kotti - no on naljakas. Meie peres panevad need lapsed, kes juba arusaadavalt kirjutada oskavad oma isiklikud tarbed paaripäevaseks matkaks või reisiks ise valmis ja siis lapsevanem vaatab üle. Ja kõik toimib.

Kui keegi korra sinu kulul nalja teeb, ei ole see veel sõimamine. Ja kui on kalduvus iga lause peale hüsteeritsema hakata, siis on vist turvalisem koju jääda. Üks huumorivaene inimene võib reisil või matkal terve seltskonna eluisu ära võtta.

No, käidud nähtud ja väga hästi sain hakkama! :) Kõik vajalik oli kaasas ja puudust polnud millestki.
Üks parimaid asju millega ma siiamaani hakkama olen saanud. :D