Milan Malpensa lennujaam ja ümberistumine 1.10h vahega käsipagasiga

Hei! Palun aidake kellel kogemust:) Milan Malpensa lennujaam, tundub, et Terminal 1-s lennukite vahel laveerimine, ühe maandumisest teise õhkutõusmiseni 1h ja 10 min vahet.Lennujaam ise ütleb oma lehel, et lendude vahe peaks olema EU ja kohalikud lennud 1h. Nimelt, kas on võimalik selline ümberistumine teha selle ajavahe sees kui vaid käsipagas? Pole õrna aimu ka, kui suur lennujaam on, need Malpensa enda plaanid on sellised algelised. Lisaks juhuks kui eelmine lend peaks hilinema, siis on tuksis ka järgmine. Mõlemad odavlennufirmad ja erinevad. Aga, kui on tuksis järgmine, siis kas Swedi reisikindlustus katab järgmiste piletite vahe? Kuigi, vist mitte, kindlustustingimused ütlevad, et kui hilineb üle 4h:(, seega põhimõtteliselt kui on kaks eraldi lennufirmat kelle piletid ei ole nn koos seotud, olema lendude vahe 4h kindlustustingimuste järgi.

Risk on puhtalt sinu. Kui ostad sama broneeringuga kaks lendu, siis vastutab lennufirma sinu õigeaegse kohalejõudmise ja ühenduvale lennule jõudmise eest. Kui sul on mõlema lennu kohta eraldi broneering, siis on õigel ajal väravasse jõudmise sinu vastutus. Kahe broneeringuga lennates kindlustus sind esimese lennu hilinemisel ei aita.

2
0

Malpensa puhul on hea asi see, et tavaliselt ei pea uut turvakontrolli tegema. Et kui saabuv lend jääb 20-25 minutit hiljaks, võib ikkagi jõuda.

1
0

tähtis pole õhkutõusmis aeg vaid boardingu lõpp kui see piletil (eriki kui lennuki peale bussiga viiakse)

2
0

Riskantsete jätkulendude korral võib mõnikord olla mõistlik osta igaks juhuks ka veel teine pilet mõnele hiljem ja samas suunas väljuvale lennule kui seda saab ette ostes odavalt või vähemalt töötada eelnevalt valmis plaan B et mis muud variandid siis on kui jätkulennule ei jõua.

Aga käsipagasiga võib õnnestuda.

1
0

Tere,

Kui on tegemist odavalennufirmade lendudega, siis peab uuesti turvakontrolli läbima. Õnneks on Milano Malpensa lennujaamas uued skännerid (vedelikke ja arvutit ei pea enam pagasist välja võtma), seega kontrolli saad läbida väga kiiresti.

0
0

Kas aitaks Fast tracki ostmine äkki?

0
0

@katzz, see on hea mõte!

0
0

tehke kõigepealt kindlaks, kas seal transiittsoon on või ei ole, näiteks Bergamos vanasti ei olnud ja nüüd on, kuigi suunasilt lennukilt maha minnes suht nähtamatu ja pead ette teadma. Malpensa kohta unustasin viimati seal maandudes vaadata.

0
0

Malpensas olen varem korduvalt saabumisväravast otse väljumisväravasse kõndinud. Tuleb jah lihtsalt viitasid vaadata ja mitte minna pagasi/linnapääsu suunas. Ja olen ikka lennanud kas Easyjeti, Wizzi või Ryaniga. Kuigi meenutama hakates, siis viimase otse väravast väravasse tripi tegin sealt enne koovitit s.o. nii 2-3 aastat tagasi. Võimalik, et viimase ajaga on asjad muutunud, Keegi värskelt lennanu võiks üle rääkida, kuidas nüüd on.

1
0

Küsimus pole tegelikult absoluutselt selles, kas 1 tunni ja 10 minutiga jõuab lennujaamas ühest väravast teise kõndida. Enamikes lennujaamades (Malpensa sealhulgas) pole see mingi probleem.
Eraldi piletite kasutamisel niivõrd lühikese vahega on teema hoopis selles, mis saab kui:
- lennugraafikuid muudetakse
- saabuv lend tühistatakse
- saabuv lend hilineb

Vot nende riskide maandamiseks on oluline vormistada koos piletiga ka korralik reisitõrkekindlustus. Vähemalt sellise kattega, mis lubaks kindlustusjuhtumi korral osta ilmselt oluliselt kallima uue pileti. Selline kindlustus pole odav.

Ja nii lühikese vahega jätkuühendust ei tohiks küll ükski endast lugupidav kindlustusfimra aktsepteerida. Eks sa uuri Swedist järgi, kas nad a) näiteks lennugraafiku korralist muutust üldse kindlustusjuhtumiks loevad (ei pruugi) ja b) kui pikka vahet nad eraldi veolepingutega piletite vahel näha soovivad.

Arvatavasti oleks oluliselt parem mõte jääda lendude vahel Milaanosse (vähemalt) ööpäevaks.
Lennujaama lähedal on mitu outlet-ostukeskust (ok vaid käsipagasiga pole sinna väga mõtet minna) ja linnas endas on ka loomulikult nii mõndagi vaadata.

0
0

Minu arvates on ka täitsa arvestatav riskide maandamine kui jääd ümberistumisel päevaks või kasvõi kaheks kohale. Seda just sellise lühikese ümberistumise puhul. Natuke sebimist on hotelli ja transpordiga aga see peaks olema korraldatav. Väikeste lennujaamade ja linnade korral ilmselt korra saad kasutada. Hiljem pole enam midagi vaadata.

0
0

kui pead ööbima ja jebima, siis on mõistlikum juba kallim tavalennufirma pilet osta...paar korda nii tõmbled, saad aru, et kokku võitu ei tule: ei rahas, ega ajast rääkimata. Kui jõuada kohale öösel hilja ja hommikul vara ja kannatad lennujaamas ära tukkuda, siis raha kokkuhoiu nimel on mingi iva sees, eriti kui suure perega.

0
0

Olen nõus, et kellaajad peavad ka sobima. Näiteks keskööl linna transporti otsida ja siis veel ööbimiskohta pole tõesti mõnus. See soovitus ongi rohkem variandina kaalumiseks. Sobib siis kui aega on ja alati polegi sellest kokkuhoidu. Küll aga jääb ära närvipinge ja jooksmine, mis polegi tähtsusetu faktor. Olen sellist varianti täitsa tõsiselt mõelnud just mõne suurema linna puhul. Mõni ümberistumine on napikas, mõni jälle pool päeva.

Olen reaalis kasutanud varianti, kus laupäevane pilet pluss 2 ööd hotellis oli odavam, kui õigel päeval (tööasjad) lihtsalt pilet osta. Mõnikord see sobib Perega reisides on siiani tõesti enamasti ikka otse kohale, kui vähegi saab. Ainult korra on eraldi piletid olnud aga siis õnneks kõik sujus.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased