Millal pannakse käsipagasi kohtadele samad numbrid mis istekohtadel?

Oma viimasel Lufthansa lennul okt. lõpus, Tallinn-Frankfurt-Barcelona oleks napilt Barcelona lennult maha jäänud. Nimelt olid istekohad üsna sabas aga käsipagas kästi panna lennuki keskosa sahtlitesse, sest sabaosas olid kõik pagasi kohad hõivatud.

Kui lennuk peatus, avati uksed nii eest kui tagant. Pool lennukit läheb eest maha ja pool liigub tahapoole ja mina ei saa keskelt oma pagasit ennem kui lennuk tühi. Ootasime siis mitmete kaasreisijatega, endal jätkulend kuklas tiksumas. Saime kolmanda bussiga terminali ja algas meeletu jooks.
Nummerdatud käsipagasi kohtadega jääks ära teiste peakohale panek, samuti kui pagas on suurem või mitu kotti veel juures n. taxfreest, siis ei saa laiutada. Ka on mõnel inimesel vist pool elu kaasas, et pikal lennul, öö jooksul kümneid kordi midagi sinu peakohal peab otsima, ise istub viis rida eespool.

Salongis olevatel pagasiriiulitel polegi istekohaga seotud numbereid ja vaevalt neid sinna kunagi pannaksegi.

Tuleb ise targem olla ja:
1. minna esimeste hulgas lennukile - siis on pagasiriiulid veel tühjad ja saad oma istekoha kohale panna oma pagasi
2. öelda cabin crew-le, et sul on väga lühike connection ja soovid esimeste hulgas lennukist väljuda ja paluda neil seetõttu pagasit ringi paigutada, et saaksid saabudes kohe oma käsipagasi võtta ja esimeste hulgas lennukist väljuda

Aga on ju samad numbrid ja tähed ilusasti kirjas. Probleem tuleneb reisijatest, kes tarivad pool elamist salongi kaasa. Ja mida siis teha annaks, kui viimased tulevad peale, aga kõik riiulid on juba üsna täis? Peksta lennuk tühjaks ja alustada pealetulekut uuesti, valvsalt kontrollides iga üksikut reisijat?


Või ehitada riiulitesse vaheseinad? See vähendaks ruumi veelgi ja ikka on mõni kohver 2 cm laiem ning kuhu see siis panna? 

Ise üritan probleemi vältida nii, et esiteks valin võimalusel vahe jätkulennuga 2-3 tundi ning teiseks astun pardaleminekul varakult järjekorda.


Tõenäoliselt ei tulegi kuna selleks ei ole piisavalt ruumi või peaks pardale lubatav käsipagas olema oluliselt väiksemate mõõtmetega. Mõned lennufirmad (nt Nordica) korjavad käsipagasi väravas ära ja peale lendu saab lennuki kõrvalt kätte, aga see ei ole igas olukorras teostatav. 

Aga alati on võimalik osta pilet äriklassi või paigutada enda pagas eesoleva istme alla. Kui see kogu jalaruumi ära võtab ja on pisut pikem lend, siis enne maandumisega alustamist (ca 20 min) antakse ju ka teada, et peagi hakatakse maanduma. Kui käsipagas on lennuki teises otsas, saab selle ju ära tuua ja kasvõi ainult maandumise ajaks eesoleva istme alla paigutada.

Vot ei saanud panna eesoleva istme alla. Seekord sain Exit koha.

Lisatud: Kui kõik hakkaksid käsipagasi pärast esimestena lennukisse trügima, kas see on normaalne. Niigi seisavad osad pool tundi ennem pealelaskmist järjekorras. Mingi tsiviliseeritud olukord/lahendus peaks ju olema.
Järgmine kord lennule minnes läbi äriklassi, paneme käsipagasi äriklassi riiulitesse.Pärast väljudes hea võtta. Muidugi eeldusel,et lennu ajal pagasist midagi vaja pole. Absurd.

Teinekord siis suhtle teenindajatega sel teemal, küll nad lahenduse leiavad. Erandlikke olukordi tuleb ikka ette, aga ega erandite pärast ei hakka ükski lennufirma siis suuri ja kulukaid ümberkorraldusi tegema. 

Järjekorda saab seisma minna ka trügimata. Ja kõik ei lähe kunagi korraga- kogenumad reisijad just teavad, et maha lennukist nagunii ei jää ja eelistavad viimase momendini ootesaalis istuda- kui endal on väiksem kott ja ei muretse selle paigutamise pärast.


Soovitus äriklassi pilet osta on tase, kas mõni tipp-poliitik on siin kommenteerimas?

"Nimelt olid istekohad üsna sabas aga käsipagas kästi panna lennuki keskosa sahtlitesse, sest sabaosas olid kõik pagasi kohad hõivatud."
"Vot ei saanud panna eesoleva istme alla. Seekord sain Exit koha." 

Väga huvitav mis Lufthansa lennukitüüp see TLL-FRA lennul oli, millel on sabaosas EXIT kohad?

Minuteada opereerivad seda liini põhiliselt A319/320/321 lennukid ja ei tea küll et neil sabas EXIT kohad oleks.

" Kui kõik hakkaksid käsipagasi pärast esimestena lennukisse trügima, kas see on normaalne."


Ei hakka kõik lenukisse trügima esimestena, sest neid kellel on võibolla ülikiire lennukist väljasaamisega ja jätkulennule jõudmisega (nagu sinul oli), on igal lennul üldjuhul vaid mõni inimene mitte kogu lennukitäis. Pole vaja üldistada ja üledramatiseerida.

marti384, mõtlesin just sama asja teemaalgataja kommentaari lugedes - et mis exit-kohad lennuki sabaosas?

Istekohad ju märgitud pagasiriiuli all, sinna peadki oma käsipagasi paigutama. Kui aga koht kinni ja istme alla ei saa või ei taha (pikad jalad näiteks) siis parem stjuardessi poole pöörduda. Tema korraldab.

Aga kõige parem, seisa värava ette juba enne väravate avamist ja kohe tekib Sinu taha järjekord. Palju õnne, oled järjekorras esimene.

Finnairi/Norra Tallinn-Helsinki lendudel ongi nii, et poolte inimeste käsipagas mahub riiuile, ülejäänud peavad jalge ette panema. Seal poleks lahenduseks ka nö määratud käsipagasikoht. Pagasiriiulid on väiksed, tihti ei mahu sinna normaalmõõdus käsipagasikohvridki. Lisaks on tagumiste kohtade pea kohal olev pagasiriiul juba täis lennukisaatjate enda asju. Kui reisin kohvriga, siis üritangi võimalikult kiirelt lennukisse saada, et kohver ära paigutada. Kui on lihtsalt käekott, siis pole kiiret, selle saab ükskõik kuhu lükata. 

Kui sa oled lennuki tagaosas, siis on see juba ise suur risk aja mõttes. See, et mõnel reisil saab tagaosast välja on pigem harv juhus (vähemalt minu kogemusel) ehk enamikel juhtudel pead niikuinii ära ootama, kuni kõik eelnevad read on lennukist väljunud.

Ehk kui on kiire, siis tuleks panustada lisaeurod ja omale kindel koht ettepoole osta.

Enamikel juhtudel minu arust ei lasta sul ka oma pagasit äriklassi poolele jätta, kui sa sinna ei kuulu :)