trip-krainetrip-ukraine-dark
Mis kõige parem sihtpaik Brasiilias - Rio või Sao Paulo?

Teree! Mina täielik võhik nüüd sooviks uurida, mis oleks kõige atraktiivsem koht sellisele " turistile", kes on ülimugav, kellele meeldivad ilusad rannad, rannabaarid,nightlife. Aga kohe seal samas võiks olla ka viisakas majutus mitte väga kirve hinnaga. Kuidas seal need majutuste hinnad on, ok, alati saab ju lux hotellis 2000,.eek eest öö, aga kas seal üldse on võimalusi natuke romantilistemateks ja odavamateks (300-500eek/öö) majutusteks (bungalowd beachil nt). Ja kuidas hinnaklass restodes nt? Ja kuidas kohalikud on meelestatud, kas pigem abivalmis? Kas on mõtet tulla sinna 1 kuuks mehega kahekesi puhkama ja pidutsema?(Tahaks ikka dzunglisse ka minna) Kas pigem oleks parem minna jälle Phuketisse? Kui keegi käinud mõlemas kohas siis võiks aidata!!! Ja kui keegi veel oskaks soovitada mis firma kaudu saab kõige soodsamaid lennupileteid, oleks tänulik...või võibolla soovitab keegi minna hoopis mehhikosse või columbiasse? :-) tänud, cookie

Sao Paulo on ookeanist sama kaugel kui Rapla Tallinnast ehk siis üsna kaugel. Sao Paulos endas on minu hinnangul üsna vähe ettevõtta. Rio de Janeiro on üks lõpmata kena koht. Puuduseks on kõrge kuritegevus, nii Copacabanal kui Ipanemal on valge turisti röövimine päevaajal täiesti tavaline. Keegi isegi ei viitsi reageerida. Sama ka siis ööelu kohta. Liiga palju kuritegevust. Ilmselt tasuks Brasiiliasse minnes kaaluda muid rannikulinnu(ise ei käinud mujal, ei oska soovitada). Manausse minnes tasuks võtta nii 4-5 päevane laevatrip mööda jõge koos kõige juurde kuuluvaga(linnu- ja loomavaatlused, kalapüük, dzungliretked, krokodilli püüdmine jne jne). Võite võtta ka pikema, igatahes fantastiline kogemus mööda Amazonast. Brasiilias on palju mida vaadata ja kus olla. Ahjaa, lux tuba hotellis maksab tunduvalt rohkem kui 2000 eeku :) Aga, oleneb kohast, 300-500 krooni eest võib saada viisaka toa.

samuti Riot. Ohutum on seal nende talvel ehk meie suvel. Rannad on pooltühjad, linnas vaba liikuda, ka on odavam. Ja lähed ise takso juurde ning pakud: 20 dollarit mäkke (Kristuse kuju juurde) ja tagasi. Pole nõus, hakkad eemalduma, kutsub tagasi ja sõit saab teoks. Kui tema pakkuma hakkab, räägib su üle ja maksad palju rohkem. Kuid mujalt soovitan samuti looduslikumat Amazonast. Ise olin Amazonase lisajõel Jaril (/žari/), asub suhteliselt alamjooksul. Üksikud indiaanlaste elamud metsa ääres, 3-4-aastased lapsed sõidavad kanuudega, ei päästeveste ega järelvalvajaid. Külades pole majadel uksi ega aknaid, ripuvad suured palmilehed. Sees aga külmkapid ja telekad. Kallid on vaid sisseveetud puuviljad, meie omadest selgelt kallimad. Väga hea suhtumine ja suhtlemine. Koerte asemel igal pool sead, võtad kohvikus ruigami sülle ja teed pilti. Naised on kaelani vees ja pesevad sogases jões pesu. Paradiis.

ilusamad rannad aga asuvad Ida-Brazilis. Liivamäed mitukümmend meetrit kõrged. Aga seal on vähe asustust, pole suudetud rahvast sinna meelitada. Lennuväljade ja linnakeste ehitamine on kallis, Brazil seni niigi suurtes võlgades.

Mina olen käinud nii megalinnas Sao Paulos, Rio de Janieros kui ka Phuketil. Sao Paulo linna pindala koos eeslinnadega vist sama suur kui Eesti riik, seal on palju muuseume ja muud kultuuriväärtusi, aga puhkama valik tee kindlasti Rio kasuks. Phuket selline poissmeeste koht(samas ka Rio), aga Rios sa ära ei tüdine selle aja peale ja sealt on hea edasi minna dzunglisse ja mujale troopilistele saartele. Kuritegevuse juttu ära võta nii tõsiselt, jäta kuld ja kaamerad maha kui lähed turistipiirkonnast välja lihtsalt, ära mine Flamengo piirkonda. Soovitan lennata lennukiga Sao Paulosse ja sealt minna ülimugava bussiga läbi mägede ja vihmametsa asuva tee Riosse, see ka omamoodi elamus, kas kukud kuristikku või mitte:), aga vahetu loodus on mega selle aja mis sõidad. Raha oleks, siis paneksin kohe Riosse tagasi lebosse või siis Kagu-Aasia riikide seljakotireisile seiklema.

Eks atlandi vihmamets ole ka keset Riot tegelikult, maailma suurim linnamets ikkagi. Minu mälestused Riost on üdini positiivsed aga ma ei välista toreetilsit kuritegevuse ohtu muidugi, uuri natuke koha peal järgi kuhu minna võib ja kui ei või. Mida vähem sa turisti moodi välja näed ja vähem raha kaasas on (piisab linnabussirahast taskus ja võibolla plastikrahast pükstes) peaksid sa ok olema.

Loe veidi meie blogist Sao Paolo http://kikamele.trip.ee/node/192, Rio http://kikamele.trip.ee/node/254 ja Rio lähedaste dzhunglite kohta http://kikamele.trip.ee/node/186 .

Rio'st veidi lõuna suunas on imearmas koloniaalarhitektuuriga linnake Parati, julgen soojalt soovitada kuigi ööelu mõttes kindlasti Rioga mitte võrreldav. Rio'st põhja poole on Buzios'e nimeline koht kus ise pole käinud aga seda on rannakuurortina soovitatud.

Rio on lahe aga ettevaatlikkus on asja eest - ühe korra otsustasime naisega pärast õhtusööki varbad vees piki Copacabana't tagasi hotelli kõndida....varsti ilmusid kaks (nüri :-) kööginoaga vehkivat poissi kes kinnitasid et "no worri, mani õunli.." ning lahkusid meie katkise vihmavarju ning õhtusöögist üle jäänud peenrahaga. Seekord läks õnneks aga pimedas mööda randa kõnida ei ole Rio's tark tegu.

tahaks ka Riosse. Kas keegi mõnda alla 800 EEK u öö hotelli ka teab, kõik on üle tuhande...Ja kas seal ikka mehi on, kes õpetaks tantsu ja viitsiks naistega sebida? Hirmsasti tahaks seal muusikat kuulata ja tantsida!

Otsi hosteleid. Rios on neid palju, hea hinnaga ja normaalse tasemega. Ise elasin oktoobris mõnda aega sellises (http://www.hostelsclub.com/hostel-en-9314.html). Seal saad kogu infi, mida vaja (tantsukoolid, sambabaarid jnejne) Perenaine on väga sümpaatne ja ka muu personal. Igatahes soovitan soojalt. Kui juba Rios oled, siis loomulikult Copacabana, Ipanema, Lapa baarid ja ööelu ning loomulikult kuulus trepp Rios ja veel kuulsam kunstnik Selaron. Kui lähed Riosse, siis püüa Selaroni jaoks kindlasti kaasa viia Eesti või Tallinna sümboolikaga kahhelplaat:)

üks on tal juba kindlasti, ilmselt rohkemgi.

Fortaleza ja Porto de galinhas on väga ilusad kohad, kaks nädalat olime seal ja kuritegevust seal polnud, vähemalt niipalju, kui meie kuulsime/nägime, Fortalezas on hotellid kohe ranna ääres ja ööturg on kohe rannas. Porto de galinhas on pisike mereäärne küla, kus näeb maaelu, hotellid on külakesest natuke eemal mere ääres.